reklama
CNN Prima News Daniel Křetínský

Daniel Křetínský

Výpis příspěvků ke štítku „Daniel Křetínský“

Kam s Hložkem? O slovo se znovu hlásí Dortmund, hvězdu chce přitáhnout i West Ham

2. prosince 2021 18:42

O velkém přestupu Adama Hložka se mluví takřka od chvíle, co se poprvé zjevil a ohromil všechny v dospělém fotbale. To bylo ofenzivnímu hráči teprve 16 let, teď v létě oslavil už devatenáctiny. Sparta Praha, za kterou hraje, se bránila předčasnému prodeji, chtěla ještě počkat a cenu svého největšího klenotu co nejvíce posunout směrem vzhůru. Nelze ale otálet věčně, teď se navíc – už podruhé – nabízí velmi atraktivní zájemce. Borussia Dortmund.

Křetínský je okouzlující chlapík. Ať neblázní a utrácí moudře, radí mu trenér Součka

23. listopadu 2021 12:02

Daniel Křetínský se před takřka dvěma týdny stal jedním z majitelů fotbalového West Hamu United. Fanoušci „kladivářů“ doufají, že příchod českého miliardáře klub pozvedne a bude znamenat větší sílu na přestupovém trhu. Trenér David Moyes věří, že Křetínský nepředvede něco podobného jako před několika lety v případě Sparty Praha a „experimentu Stramaccioni“. Doufá, že tentokrát bude utrácet moudře.

Křetínský je v Premier League velkým hráčem. Má větší jmění než majitel Liverpoolu

14. listopadu 2021 08:12

Daniel Křetínský se pustil do něčeho, co zatím žádný Čech neudělal. Investoval své peníze do fotbalového klubu z pravděpodobně nejlepší ligy na světě. West Ham United je zcela jiná dimenze než Sparta Praha, byť i ta ho za poslední roky stála víc než dost. Je možná trochu překvapující, že 46letý podnikatel na tom z hlediska majetku není ani v luxusním světě Premier League mezi vlastníky týmů vůbec špatně.

Křetínský ve West Hamu: Češi varují, Angličani očekávají bramborový salát pro všechny

11. listopadu 2021 14:04

Spíše nadšení než rozpaky. Fanoušci West Hamu United podle reakcí z velké části vítají příchod českého podnikatele Daniela Křetínského do klubu, ve kterém nyní vlastní 27procentní podíl. Hlavně kvůli tomu, že i když se v posledních dvou sezonách „kladiváři“ zvedají, příznivci nebyli spokojeni s dosavadními majiteli.

Křetínský už vlastní West Ham. Zaplatil přes čtyři miliardy, patří mu 27 procent klubu

10. listopadu 2021 14:34

To, o čem se poslední týdny intenzivně spekulovalo, se stalo skutečností. Majitel Sparty Daniel Křetínský rozšiřuje své fotbalové portfolio a stal se minoritním vlastníkem anglického West Hamu United. Bude mu patřit 27 procent klubu, za který hrají i čeští reprezentanti Tomáš Souček, Vladimír Coufal a Alex Král. Investice prostřednictvím konsorcia 1890s holdings má podle britských médií hodnotu 150 milionů liber, v přepočtu 4,43 miliardy korun.

Polské Allegro převzalo české e-shopy Mall Group. Zaplatí desítky miliard korun

5. listopadu 2021 10:48

Polská společnost Allegro se dohodla na převzetí stoprocentního podílu v české skupině e-shopů Mall Group a v kurýrní firmě WeDo. Celková hodnota transakce je až 975 milionů eur (přibližně 24,7 miliardy Kč), uvedla v tiskové zprávě společnost Rockaway Capital. Ta je spolu s investičními skupinami PPF a EC Investments dosavadním spoluvlastníkem Mall Group.

Jeden klub nestačí. Křetínský chce podíl ve West Hamu. Bude se muset vzdát Sparty?

28. října 2021 16:58

V současné chvíli je anglický fotbalový West Ham propojený s Českou republikou skrze Slavii Praha. Ale brzy by mohl mít dost společného i s rivalem „sešívaných“ Spartou. Majitel Letenských Daniel Křetínský totiž podle webu The Athletic zvažuje koupi minoritního podílu „kladivářů“, za které hrají exslávisté Tomáš Souček, Vladimír Coufal a Alex Král.

Nejbohatším Čechem je vdova po Kellnerovi, má víc, než měl manžel. Babiš si pohoršil

6. října 2021 10:11

V čele letošního žebříčku nejbohatších Čechů a Češek, který sestavuje časopis Forbes, je Renáta Kellnerová. Čtyřiapadesátiletá vdova po vlastníkovi investiční skupiny PPF Petru Kellnerovi, který koncem letošního března tragicky zahynul, má podle zveřejněného žebříčku majetek 374,7 miliardy korun. Tedy o téměř 82 miliardy více, než činil majetek jejího manžela v minulém roce.

Kdo převezme PPF? Těžko říct, Kellner asi závěť neměl, myslí si jeho spolupracovník

17. dubna 2021 09:49

Petr Kellner nade vše miloval svou rodinu i Česko. Nechtěl být nejbohatší a byl by raději, kdyby jeho byznys v Číně podpořili politici typu Angely Merkelové. Letadlo, kterým PPF před lety dopravila prezidenta Zemana z Číny, poškodilo reputaci celé skupiny. Myslí si to dlouhodobý Kellnerův spolupracovník František Dostálek, spoluzakladatel české pobočky poradenské společnosti KPMG a nynější předseda dozorčí rady PPF Group. Promluvil rovněž o lidech, kteří by mohli Kellnera v čele PPF nahradit. A také řekl, jaký vztah k byznysu má Kellnerův syn z prvního manželství.

reklama