CNN Prima News Daniel Křetínský

Daniel Křetínský

Výpis příspěvků ke štítku „Daniel Křetínský“

Začíná exodus kvůli windfall tax? Firma miliardáře Křetínského odchází do zahraničí

4. listopadu 2022 16:48

Energetický a průmyslový holding (EPH) miliardáře Daniela Křetínského přesune svou společnost EP Commodities, která se zabývá obchodem s energetickými surovinami, z Česka do zahraničí. Udělá to kvůli tomu, že se na firmu vztahuje daň z mimořádných zisků, tzv. windfall tax, kterou v pátek schválila Sněmovna. Podle holdingu je zdanění takových firem nesmyslné a v zahraničí nefunguje. Informoval o tom mluvčí EPH Daniel Častvaj.

Rosický se hodně trápí, možná by bylo lepší skončit. Koller po debaklu Sparty překvapil

26. října 2022 11:32

Sportovní ředitel fotbalové Sparty a bývalý kapitán národního týmu Tomáš Rosický by v pražském klubu mohl skončit a vyhnout se tak neustálému stresu. To si myslí legendární kanonýr a Rosického spoluhráč z reprezentace i německého Dortmundu Jan Koller. Ten pro web Sport.cz řekl, že jeho kamarád a bývalý týmový parťák se ve Spartě současnou situací nejspíš hodně trápí, a tudíž by pro něj možná bylo lepší své angažmá zakončit.

Miliardář Tkáč měl nehodu. Při jízdě na kole ho srazilo auto, řidič z místa ujel

14. října 2022 10:06

Jeden z nejbohatších Slováků Patrik Tkáč se dostal do nebezpečí. Miliardáře, který je díky svému podnikání dobře známý i v Česku, totiž při jízdě na kole srazilo auto. Řidič navíc od nehody ujel. Informují o tom slovenská média. Tkáč své jmění získal zejména díky finanční skupině J&T Finance Group, kterou založil a dodnes jí šéfuje. Mimo jiné je však i spoluvlastníkem fotbalové Sparty, větší podíl v pražském klubu však drží byznysmen Daniel Křetínský.

Priske na Spartě? Překvapení i v Dánsku. Nový spasitel se nebojí jít do konfliktu se šéfy

3. června 2022 07:47

Opět je to tu. Sparta angažovala nového kouče a znovu lze ze všech stran cítit obrovská očekávání. Na Letné našel domov dánský trenér Brian Priske. Zda se v Praze zdrží minimálně dva roky, jak se píše ve smlouvě, vzhledem k trenérskému kolotoči v posledních letech nelze říct. Proč by ale sázka na kapacitu ze zahraničí mohla vyjít, pro CNN Prima NEWS rozebírá novinář Victor Samuel Risage z fotbalového magazínu Tipsbladet.

Kritika fanoušků je mi hodně nepříjemná, přiznává Rosický. Bude Spartu trénovat cizinec?

31. května 2022 13:48

Další sezona bez titulu. Už osmá v řadě. Fotbalová Sparta Praha dál marně hledala způsob, jak se vrátit ke svým slavným časům. Za nepovedeným ročníkem se obsáhle při setkání s médii ohlédl sportovní ředitel klubu – a zároveň jeho hráčská ikona – Tomáš Rosický. Sám si nebyl jistý, jestli jdou letenští správným směrem. Rozebral také hledání nového trenéra a promluvil i o tom, jak těžce nese kritiku fanoušků.

Křetínský smetl ze stolu Rosického rezignaci. Fanoušci podle něj Spartě nepomohli

24. května 2022 16:48

Sportovní ředitel fotbalové Sparty Tomáš Rosický nabídl rezignaci, představenstvo ji však podle majitele klubu Daniela Křetínského odmítlo. Sám nesouhlasil s tím, aby někdejší český reprezentant odešel, jelikož ho považuje za řešení problému a nikoli jeho příčinu. Uplynulou sezonu, v níž Letenští zůstali bez trofeje, označil Křetínský za obrovské zklamání a frustraci.

Roso, odejdi. Fanoušky Sparty iritují časté vyhazovy trenérů, chtějí demisi Rosického

12. května 2022 11:01

Když to herně ani výsledkově nefunguje, vyměňte hlavního kouče. Tímto pravidlem se řídí téměř celý sportovní svět, ale některé kluby ho využívají možná až nezdravě často. V českém fotbale zejména Sparta Praha. Historicky nejúspěšnější tuzemský klub už dlouho čeká na přidání dalšího titulu do sbírky. A naposledy mistrovský půst trvající od roku 2014 odnesl Pavel Vrba. Sparťanští fanoušci ve středečním zápase se Slováckem jasně sdělili, že hlavní problém netkví v trenérovi. A že už je velmi irituje chování klubového vedení v čele se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým.

Expertka rok po smrti Kellnera: PPF je postavená na snech a kreativitě jednoho muže

28. března 2022 23:58

Od smrti miliardáře Petra Kellnera uplynul už rok. Svět zažívá obrovské turbulence, s nimiž se musí vypořádat i jeho PPF. Podle analytičky Echo24 Lenky Zlámalové a šéfredaktora Hospodářských novin Jaroslava Maška ale firma jen dotahuje započaté projekty. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se shodli, že PFF byla investiční skupina postavená na snech a nápadech zesnulého českého byznysmena.

Milion za esportovou posilu! Mistr ČR zaplatil za nového hráče rekordní sumu

12. ledna 2022 13:44

Bomba! Český esport narostl do rozměrů klasického sportu, přestupová částka za jednoho hráče poprvé v jeho historii zdolala milionový vrchol. Tým Sinners, loňský vítěz Mistrovství České republiky ve hře CS:GO, vykoupil od konkurence za obří sumu střelce Davida "forsyy" Bílého. Podle informací CNNprima.cz a PLAYzone.cz transfer vyšel minimálně na jeden milion korun.