reklama
CNN Prima News Daniel Křetínský

Daniel Křetínský

Výpis příspěvků ke štítku „Daniel Křetínský“

Kdo převezme PPF? Těžko říct, Kellner asi závěť neměl, myslí si jeho spolupracovník

Petr Kellner nade vše miloval svou rodinu i Česko. Nechtěl být nejbohatší a byl by raději, kdyby jeho byznys v Číně podpořili politici typu Angely Merkelové. Letadlo, kterým PPF před lety dopravila prezidenta Zemana z Číny, poškodilo reputaci celé skupiny. Myslí si to dlouhodobý Kellnerův spolupracovník František Dostálek, spoluzakladatel české pobočky poradenské společnosti KPMG a nynější předseda dozorčí rady PPF Group. Promluvil rovněž o lidech, kteří by mohli Kellnera v čele PPF nahradit. A také řekl, jaký vztah k byznysu má Kellnerův syn z prvního manželství.

Křetínského EPH uzavře v Německu dvě uhelné elektrárny. Vyhrál aukci na kompenzace

Aktualizováno

Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského uzavře v Německu dvě uhelné elektrárny – větší černouhelnou Mehrum ve spolkové zemi Dolní Sasko a menší hnědouhelnou Deuben v Sasku-Anhaltsku, oznámil mluvčí holdingu Daniel Častvaj. EPH podle něj uspěl v aukci na platby za odstavení uhelných zdrojů. Výši finanční kompenzace mluvčí nesdělil.

Počátky byznysu či kuriózní seznámení s manželkou. Co jste o Petru Kellnerovi nevěděli

Byl nejbohatší, charismatický, introvertní, ale i tvrdý byznysmen s politickým vlivem. Lidé, kteří s ním pracovali, o něm hovoří jako o skvělém šéfovi. Petr Kellner měl ale i řadu kritiků, kteří mu nemohou zapomenout, že začal dělat byznys v Rusku a zejména Číně. Tedy v zemích, kde vládnoucí garnitura s lidskými právy příliš nepáře. Co jste ale o českém miliardáři nevěděli?

Křetínský po Kellnerovi žezlo nepřevezme, myslí si novinář Šimůnek

Po tragické smrti miliardáře Petra Kellnera mnozí spekulují, co se stane se společností PPF, ve které nejbohatší Čech působil jako majoritní vlastník. Podle novináře Petra Šimůnka, který byl hostem v pořadu Interview na CNN Prima NEWS, firmu převezme Kellnerova rodina a další spolupracovníci. Šimůnek zároveň nepředpokládá, že Kellnerovo postavení v budoucnu nahradí některý z další českých miliardářů.

Rosický se rozepsal: Neuvěřitelné lži. Vrbu jsem chtěl já, peníze jsme vyřešili hned

Ať se děje, co se děje, ve fotbalové Spartě Praha bude vždycky rušno. Poslední dobou se největší pozornost točila kolem špatné nálady v týmu nebo angažování nového trenéra Pavla Vrby. Tomáš Rosický je milovanou klubovou legendou, ale coby sportovní ředitel „Letenských“ není uprostřed ne příliš úspěšné éry v záviděníhodné pozici a i vzývaný bývalý hráč má u svých fanoušků řadu kritiků. Těmto nesouhlasným hlasům se bývalý kapitán reprezentace pokusil vyrazit naproti a vyargumentovat některé věci z turbulentního období.

Proč mi dáváte takovéto otázky? Uštěpačného Vrbu čeká ve Spartě i mediální výzva

Fotbalová Sparta Praha má za posledních pět let už jedenáctého trenéra. Je jím Pavel Vrba. Na jednu stranu veleúspěšný kouč, který vytáhl kdysi nevýraznou Viktorii Plzeň na výsluní, získal s ní tři tituly a dvakrát ji vedl v základní skupině ikonické Ligy mistrů. Na podobný sukces Letenští čekají už poměrně dlouho. Na stranu druhou také velmi náladový trenér, který měl v posledních letech po výsledkových nezdarech či neoslnivých výkonech problém odpovídat na otázky novinářů. A právě v tomto ohledu na něj ve Spartě zřejmě čeká doposud nepoznaný mediální tlak.

Kellner od loňska zchudl, vítězem koronavirové krize je premiér Babiš

S celkovým majetkem 293 miliard korun zůstává nejbohatším Čechem nadále Petr Kellner, majitel investiční skupiny PPF, podle žebříčku časopisu Forbes. Jako jediný z první desítky nejmajetnějších ale od loňského roku zchudl, přišel zhruba o 57 miliard korun. Za Kellnerem se umístili podnikatelé Radovan Vítek a Daniel Křetínský. Na čtvrtém místě figuruje premiér Andrej Babiš, který patří podle Forbesu mezi ty, jimž se během koronavirové krize dařilo nejlépe.

Česká firma expanduje v USA. Skupuje doly na koksovatelné uhlí

Česká skupina Sev.en Energy miliardáře Pavla Tykače nakupovala doly a elektrárny v Americe i v Austrálii. Nyní plánuje v USA investovat do dalších aktiv a v budoucnu se chce stát největším hráčem v oblasti koksovatelného uhlí na americkém trhu, prozradil v pořadu Interview na televizi CNN Prima NEWS výkonný ředitel skupiny Alan Svoboda.

reklama