CNN Prima News Dánsko

Dánsko

Výpis příspěvků ke štítku „Dánsko“

Letos budou chudší Vánoce. Až dvě pětiny Čechů utratí za dárky méně než loni

13. listopadu 2022 10:09

Téměř dvě pětiny Čechů plánují utratit za letošní Vánoce méně než před rokem, naopak devět procent plánuje svůj rozpočet navýšit. Přibližně 74 procent lidí se vejde do částky 10 tisíc korun. Vyplývá to z listopadového průzkumu společnosti Ipsos pro investiční platformu Portu mezi tisícovkou respondentů. Občany k šetření vede všudypřítomné zdražování, letos si připlatí i za vánoční strom.

První záběry zničeného plynovodu Nord Stream. Způsobila to extrémní síla, říká odborník

18. října 2022 13:09

Dánské úřady v úterý potvrdily rozsáhlé poškození plynovodů Nord Stream u dánských břehů v Baltském moři a uvedly, že příčinou byly „silné výbuchy“. Švédský deník Expressen zveřejnil první údajné záběry poškozených produktovodů vedoucích z Ruska do Německa. Dohromady čtyři mohutné úniky plynu se na konci září vyskytly v mezinárodních vodách.

Občané Západu chtějí Ukrajinu dál podporovat, ukázal průzkum. Hodně opatrní jsou Němci

15. října 2022 20:40

Obyvatelé Západu stojí stále pevně za Ukrajinou a nehodlají Rusku ustupovat výměnou za mírovou dohodu. Vyplývá to z plošného průzkumu, kterého se účastnili občané evropských států, USA nebo Kanady. Pro porovnání ale výzkumníci oslovili také lidi v zemích jako Indie nebo Saúdská Arábie. Tam už byly názory na válku podstatně odlišné.

Odpálil plynovod podvodní dron? Experti popisují možnosti útoku a naznačují, kdo ho provedl

29. září 2022 14:14

Rusové mohli plynovody Nord Stream 1 a 2 v Baltském moři poměrně jednoduše sabotovat, dostat se k nim mohly nejen drony, ale i vycvičení potápěči. Říkají to zahraniční experti prostřednictvím některých médií. Podle americké CNN byly navíc v oblasti k vidění lodě ruského námořnictva, které do místních vod v posledních měsících mířily čím dál častěji. Rusko jakékoliv obvinění z poškození plynovodů odmítá, vody, ve kterých k výbuchům došlo, označuje za ekonomické zóny Dánska a Švédska.

Záporožská a Chersonská oblast jsou nezávislá území, tvrdí Putin a podepsal dekrety

29. září 2022 06:27

Vladimir Putin podepsal dekrety o uznání nezávislosti ukrajinské Záporožské a Chersonské oblasti. Ukrajinské jednotky hlásí další úspěch na jihu země. USA oznámily, že Ukrajině poskytnou navazující vojenskou pomoc, včetně 18 raketometů HIMARS. ČR dostane od USA podporu zhruba 2,7 miliardy Kč na modernizaci armády, kompenzaci dodávek na Ukrajinu a kybernetickou ochranu.

Nord Stream byl poškozen úmyslně, prohlásila švédská premiérka. O útok na zemi nejde

27. září 2022 21:30

Podle informací, které mají k dispozici Švédsko a Dánsko, bylo poškození plynovodů Nord Stream v Baltském moři pravděpodobně úmyslným činem. Prohlásila to v úterý švédská premiérka Magdalena Anderssonová. Podle agentury Reuters také ujistila, že nejde o útok na Švédsko. O akt sabotáže šlo pravděpodobně i podle švédské ministryně zahraničí Ann Lindové.