reklama
CNN Prima News Dánsko

Dánsko

Výpis příspěvků ke štítku „Dánsko“

V Česku se začíná šířit zmutovanější potomek omikronu. Odkud se nová varianta vzala?

25. ledna 2022 14:53

Koronavirová varianta omikron v Česku bleskurychle vytlačila předchozí deltu, zhruba 95 procent všech pozitivních testů v zemi připadá právě na variantu, která se v listopadu rozšířila z Jihoafrické republiky. Jenže ve stejný měsíc se objevila i nová varianta BA.2, se kterou se trápí zejména v Dánsku a Británii a na kterou už narazili i experti v Česku.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

22. ledna 2022 12:54

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

V Česku se zvedá vlna omikronu. Čeká nás stejný scénář jako Británii, odhaduje Hořejší

5. ledna 2022 21:35

Klesající trend epidemie nemoci COVID-19 je zřejmě u konce. Odhalené případy nakažených z posledních dnů značí, že virová nálož v české společnosti nabírá znovu na síle. Přestože by se to mohlo jevit jako důsledek nízkého testování během vánočních svátků, odborníci předpokládají, že současná čísla již reflektují šíření varianty omikron. Ta již v některých západních zemích vedla i přes masivní proočkování populace k rekordním počtům nakažených.

Za dva měsíce jsme zpátky v normálu. Omikron znamená konec pandemie, hlásí Dánsko

5. ledna 2022 12:41

Dánsko bylo jednou z prvních evropských zemích, kde začala koronavirová varianta omikron řádit. Teď odtamtud přichází pozitivní zprávy – tamní vrchní epidemioložka Tyra Groveová Krauseová se domnívá, že pandemie může do dvou měsíců skončit, jelikož se omikron sice rychle šíří, ale riziko hospitalizace je u této varianty oproti deltě dvakrát nižší.

Pravda o omikronu: Lidé s covidem plní nemocnice v USA i Británii. Co čeká Česko?

4. ledna 2022 05:28

Státy po celém světě společně s vědci sbírají stále více dat o koronavirové variantě omikron, která se podle prvotních odhadů šíří v populaci ještě rychleji než varianta delta. Dokládat to mohou i čísla nakažených z posledních dní, rekordní přírůstky totiž zaznamenalo přes deset zemí. V USA a Británii se už zvedají i čísla hospitalizovaných, co může čekat Česko?

Skupiny hokejového turnaje na ZOH 2022: Čechy čekají Rusové, Čína bude čelit Kanadě

25. prosince 2021 17:40

Dvanáct týmů, tři základní skupiny a jen čtyři přímí postupující do čtvrtfinále. Mužský hokejový turnaj na Zimních olympijských hrách v Pekingu 2022 začíná 9. února a už první fáze bude velmi důležitá. Podle výsledků v základních skupinách si týmy buď zajistí postup do čtvrtfinále, nebo je čeká předkolo. V článku se můžete podívat na tabulku skupiny českého týmu i největších favoritů.

Omikron bude všude. Lehčí průběh nepodceňujme, očkování ho nezastaví, varují vědci

20. prosince 2021 07:39

Nová varianta koronaviru nazvaná omikron bude již brzy převládat na celém světě, její vymýcení je utopie. I když má podle předběžných dat mírnější průběh, není radno ji podceňovat. Očkování samotné ji nejspíš nezastaví. S takovými varováními přichází vědci po celém světě. Naléhavě žádají, aby státy přijaly podpůrná proticovidová opatření a aby si lidé nechali aplikovat třetí dávku vakcíny.

reklama