CNN Prima News Dánsko

Dánsko

Výpis příspěvků ke štítku „Dánsko“

Dánové jsou v šoku: Hlavní fasáda historické budovy kodaňské burzy se po požáru zřítila

Aktualizováno

Hlavní fasáda historické budovy kodaňské burzy, kterou v úterý zachvátil požár, se ve čtvrtek odpoledne zřítila, uvedl mluvčí dánských hasičů. I přes zpevnění a pokus o stabilizaci ohořelých nosných stěn se jich polovina propadla. Požár těžce poničil renesanční budovu ze 17. století, která přišla o svou vysokou věž i velkou část střechy. Při zřícení fasády nebyl nikdo zraněn, uvádějí dánské noviny Jyllands-Posten.

Postavičky z Lega jako pachatelé trestných činů. Internet se baví, dánská firma zasáhla

Policisté z okrsku Murrieta v Kalifornii přišli s originálním způsobem zveřejňování fotografií pachatelů nenásilných trestných činů a přestupků. Kvůli zachování anonymity jim byly počítačově překryty tváře hlavami postaviček ze stavebnice Lego. Dánský výrobce stavebnic se proti využití svých figurek ohradil. Instagramový účet policie ale zaznamenává velký úspěch, v posledních týdnech získal tisíce nových sledujících z celého světa.

„Povinná“ vojna v Evropě PŘEHLEDNĚ: Někde vykonávají službu i ženy, v Litvě rozhoduje los

Pouze 15 evropských zemí má nadále „povinnou“ vojenskou službu. V některých státech se na vojnu vydávají i ženy, mnohdy se však jedná o výkon na dobrovolné bázi. Obdobně se dají charakterizovat odvody v Nizozemsku nebo Švédsku, kde občané o zapojení rozhodují sami. Za výjimečnou by se dala označit vojna v Litvě, kde o nástupu do služby rozhoduje elektronické losování.

OBRAZEM: Podívejte se na nejkrásnější pláže světa. K nejbližší je to z Česka jen půl dne autem

Nejlepší propojení s přírodou? Když cítíte písek mezi prsty u nohou. Vydavatelské impérium cestovatelských průvodců Lonely Planet proto nyní vydalo novou publikaci s názvem „Nejlepší pláže: 100 nejúžasnějších pláží světa“. Samotný tištěný průvodce sice vyjde na zhruba tisíc korun, pětinu pláží však autoři zpřístupnili všem na svém webu. Opomenuty nejsou žádné kouty země – krásné výhledy a úžasné zážitky si lidé užijí jak ve vyhlášených lokalitách, tak na těch méně známých místech. Jedno z nich je navíc jen půl dne cesty autem od České republiky.

Způsobí tajemný vir z Číny novou epidemii? Experti zveřejnili hlavní tři příznaky

Se záhadným virem z Číny, který způsobuje hlavně u dětí silný zápal plic, bojují zdravotníci v nizozemských a dánských nemocnicích. Odborníci po celém světě se obávají, že by záhadný vir mohl vést k další rozsáhlé epidemii. Lékaři proto zveřejnili tři příznaky, které by měly pacienty varovat, že to není obyčejné nachlazení, píše web Daily Star.