reklama
CNN Prima News Danuše Nerudová

Danuše Nerudová

Výpis příspěvků ke štítku „Danuše Nerudová“

Důchody jsou jako kočkopes. Stát se v krizi vůbec neosvědčil, mají jasno ekonomové

29. září 2021 19:44

Stát se v krizi vůbec neosvědčil. Ukázalo se, že je nepružný a agendy se často dublují. Tři sta korun pro důchodce je pak nesystémový krok, který je volebním dárečkem. Vyrábí se tím ze systému důchodů kočkopes. Shodli se na tom v pořadu Interview na CNN Prima NEWS ekonomka a rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová a ekonom Miroslav Zámečník.

Mladí si na stáří musí spořit. Stát jim důstojné penze nezajistí, varuje ekonomka

29. září 2021 17:56

O penzijní reformě nemůže rozhodnout žádná nadstranická odborná komise, to musí vždy prosadit politici. Mladí lidé by si na stáří měli spořit, protože státní penze jim nezajistí adekvátní životní standard. Jakákoli změna v důchodovém systému bude bolet a neobejde se bez změny daní. To zaznělo v diskusi na CNN Prima NEWS mezi Danuší Nerudovou, rektorkou Mendelovy univerzity a předsedkyní Komise pro spravedlivé důchody, a Vítem Samkem, místopředsedou Českomoravské konfederace odborových svazů.

Pandemii zase budou řídit pocity premiéra a ministra. Politici kritizují konec MeSES

18. května 2021 19:14

Boj s pandemií a očkovací strategii budou místo odborníků opět řídit pocity premiéra a ministra. Těmito slovy kritizuje konec spolupráce ministerstva zdravotnictví s odborníky Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) strana ODS na Twitteru. Tento krok se nelíbí dalším opozičním politikům, ale ani například ministrovi školství Robertu Plagovi (za ANO).

Školy jsou prioritou, opakuje Babiš. Zahrádky hospod přitom otevřou dřív než gymnázia

13. května 2021 05:04

I když vláda opakovaně tvrdila, že je otevření škol prioritou, podle dosavadního plánu rozvolnění to tak nevypadá. Příští týden se mají otevřít zahrádky restaurací či koncerty pro stovky lidí. Část středoškoláků ale přitom zůstává na distanční výuce. Premiér Andrej Babiš (ANO) si však stojí za tím, že školy jsou pro vládu nejdůležitější.

Kandidátů na prezidenta republiky přibývá. Kdo podle sázkařů patří mezi favority?

29. dubna 2021 08:41

Rok a tři čtvrtě před prezidentskými volbami přibývá kandidátů, kteří chtějí zabojovat o Pražský hrad. Naposledy kandidaturu ohlásil hudebník a bývalý ministr pro lidská práva a národnostní menšiny Michael Kocáb. Podle sázkových kanceláří ale patří mezi favority jiní: premiér Andrej Babiš, generál Petr Pavel a rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová.

Odvolali, co zakázali. Po jednodenním zákazu mohou zaměstnanci opět chodit do jídelen

2. března 2021 13:23

Vláda den poté, co znemožnila konzumaci pokrmů v závodních jídelnách, své rozhodnutí opět změnila. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) oznámil, že u stolu bude moci být pouze jeden strávník a u dlouhých stolů budou povinné dvoumetrové rozestupy. Proti pondělnímu zavření se ohradili například odborář Josef Středula nebo neurobiolog Omar Šerý.

reklama