CNN Prima News Danuše Nerudová

Danuše Nerudová

Výpis příspěvků ke štítku „Danuše Nerudová“

Facebook válcuje Babiš, Twitter fandí Pavlovi. Komu mohou sítě pomoci v souboji o Hrad?

15. června 2022 05:20

I sociální sítě mohou pomoct vyhrát volby. A to si možní prezidentští kandidáti dobře uvědomují. Většina z nich proto pravidelně zásobuje internet svými názory, zážitky, ale i fotkami. CNN Prima NEWS ve spolupráci s mediálně analytickou společností NEWTON Media připravila analýzu, jak si který kandidát na sociálních sítích vede a jak mu to může pomoci k tomu, aby za několik měsíců na Pražském hradě vystřídal Miloše Zemana. Které jejich příspěvky byly nejúspěšnější?

Chtějí na Hrad, ale s kampaní váhají. Nebyli hned druhý den v terénu, překvapuje Kubáčka

7. června 2022 12:53

I když do prezidentských voleb v Česku zbývá více než sedm měsíců, kandidátům, kteří chtějí případně porazit Andreje Babiše, už pomalu ujíždí vlak. V Novém dni na CNN Prima NEWS to řekl politolog Jan Kubáček s tím, že i kdyby se Babiš nakonec rozhodl neucházet se o Hrad, jeho objíždění republiky mu pomůže ve sněmovní práci. Naopak, pokud opravdu bude kandidovat generál Petr Pavel, měl by podle Kubáčka co nejdříve prokázat kompetenci v jiných než bezpečnostních tématech.

Kandidáti na prezidenta jsou žhavé zboží, říká politolog. Koho vidí ve druhém kole?

4. června 2022 07:37

Kandidátů na prezidenta přibývá čím dál více a ukazuje se, že tyto volby mocně přitahují, řekl v pořadu 360° politolog Jan Kubáček. Řada aspirantů o křeslo hlavy státu ovšem podle něj chce kandidaturu využít jen coby odrazový můstek do dalšího politického života, jiní pak jen jako zápis do životopisu. Koho vidí jako hlavní dvojici favoritů?

Grafy, preference a průzkumy veřejného mínění: Jaké šance mají kandidáti na prezidenta?

2. června 2022 07:32

V lednu čekají Česko prezidentské volby 2023. Mezi největší favority stále patří muži, kteří svůj zájem o Hrad zatím oficiálně neohlásili – expremiér Andrej Babiš a generál Petr Pavel. Jak si podle agentur a sázkových kanceláří vedou ostatní kandidáti a má zveřejňování výzkumů nějaká pravidla? Podívejte se na přehledný článek o volbách včetně exkluzivních grafů.

Kubáček: Nerudová musí změnit témata. Z její kandidatury nemůže být nadšený Petr Pavel

1. června 2022 19:01

Ekonomka a čerstvá prezidentská kandidátka Danuše Nerudová musí výrazně změnit a upravit svá témata, jinak nemá šanci postoupit do druhého kola volby. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl politolog Jan Kubáček. Ten mimo jiné poznamenal, že z její kandidatury nemůže mít radost bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR Petr Pavel. Jeden z největších favoritů voleb totiž bude takřka jistě cílit na stejného voliče jako právě Nerudová.

Nerudová: Michl udělal velký názorový obrat. Ještě loni nebylo zadlužení země problém

13. května 2022 00:04

Jmenování nového guvernéra České národní banky (ČNB) provází ostrá kritika i blahopřání. Ekonom a bývalý poradce expremiéra Andreje Babiše (ANO) Aleš Michl by však měl podle ekonomky Danuše Nerudové dostat prostor na to, aby ukázal, jakým guvernérem nakonec bude. Ve vysílání CNN Prima NEWS připomněla i názorový obrat, kterým šéf centrální banky prošel.

SANEP: Prezidentské volby by vyhrál Babiš. V průzkumu si polepšili Pavel i Janeček

29. dubna 2022 14:53

Pokud by se prezidentské volby konaly letos v dubnu, v prvním i druhém kole by je ovládl expremiér Andrej Babiš (ANO). Uvádí to poslední průzkum agentury SANEP. Ukazuje zároveň, že mírný nárůst preferencí zažívá Babišův aktuálně nejsilnější vyzyvatel, kterým je generál ve výslužbě Petr Pavel. Ani jeden z nich přitom svoji kandidaturu ještě definitivně nepotvrdil. Průzkum zároveň naznačil, že podpora roste také například miliardáři Karlu Janečkovi.

Vládní kandidát na prezidenta? Fiala by nepochybně vyhrál, odhaduje komentátor

26. dubna 2022 13:16

Pokud bude Andrej Babiš (ANO) nakonec kandidovat na prezidenta, musí být jeho vyzyvatelem zástupce vlády. Ve zprávách PLUS na CNN Prima NEWS to zdůraznil komentátor Info.cz Martin Schmarcz. Na druhou stranu podotkl, že v době, kdy nejsilnější možní kandidáti ještě neohlásili svou účast ve volbách, je velmi předčasné mluvit o jejich šancích. Nejsilnějším a nejjednodušším kandidátem vlády by byl podle Schmarcze současný premiér Petr Fiala z ODS.

Kdo nahradí Zemana na Pražském hradě? Klíčové bude rozhodnutí vládní koalice a Babiše

26. dubna 2022 09:43

Prezidentské volby se kvapem blíží. Přesto stále není jasné, kdo přesně se utká v boji o Pražský hrad. Klíčové budou především dva aspekty, které nastaví mantinely lednové volby. Zaprvé, zda se současná vládní koalice shodne na jednom jméně, které podpoří všech pět stran, a za druhé, jak se rozhodne bývalý premiér Andrej Babiš (ANO). Jeho případná absence by výrazně změnila celou dynamiku volby.

Kandidáti do prezidentských voleb 2023. Profily favoritů a výzkumy preferencí

24. dubna 2022 09:13

Již začátkem roku 2023 si budou občané České republiky volit novou hlavu státu. O Hrad se chystá zabojovat řada známých jmen, byť mnozí z nich svou kandidaturu ještě oficiálně nepotvrdili. To platí i pro dva největší favority výzkumů veřejného mínění: Andreje Babiše a Petra Pavla. Kdo by je případně mohl ve volbách ohrozit? Redakce CNN Prima NEWS připravila seznam potvrzených i váhajících uchazečů.

Rychlotituly na Mendelově univerzitě? Postupovala jsem podle zákona, tvrdí Nerudová

21. dubna 2022 12:47

Mendelova univerzita v Brně řeší kauzu s plagiáty a doktorskými rychlotituly. Vyplývá to z kontrol Národního akreditačního úřadu pro vysoké školství (NAÚ), které možný skandál odhalily. Část absolventů měla své studium zakončit o rok dříve, než umožňují pravidla. Bývalá rektorka vysoké školy Danuše Nerudová CNN Prima NEWS potvrdila, že dané ekonomické fakultě, kde se kauza odehrává, hrozí odebrání akreditace. Sama pak říká, že ještě coby rektorka konala přesně tak, jak podle zákona měla.