CNN Prima News debata

debata

Výpis příspěvků ke štítku „debata“

Rakušan: Nepotřebuji potlesk v kavárně Louvre. Jezdím tam, kde mě vyzývají k demisi

Na debaty jsme si nevybrali města, která chceme stigmatizovat, ale taková, kde máme nejhorší výsledky. S lidmi se chci bavit, ne jít do pražské kavárny Louvre, kde mi někdo bude tleskat. V pořadu Co na to ministr to uvedl šéf resortu vnitra a předseda hnutí STAN Vít Rakušan s tím, že pokaždé slyšel výzvy k demisi. Vysvětlil také, proč se uskuteční setkání bez cenzury přímo s Ukrajinci, kteří v Česku žijí, a obhajoval i jejich přínos pro republiku.

Padáme na hubu, křičeli stávkující zemědělci. Nechci vést souboj hlasivek, opáčil Výborný

Křik, pískot i nadávky si vyslechl ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) před budovou resortu, když odpovídal na dotazy rozhněvaných farmářů. Ti se i s těžkou technikou sjeli v pondělí do Prahy, aby vyjádřili nesouhlas se stavem zemědělství. Mezi výkřiky zazněly výčitky i zvolání, že farmáři „padají na hubu“. Lidovecký šéf reagoval na hluk slovy, že nehodlá vést souboj hlasivek. Atmosféra na místě byla napjatá.

Sledujte Partii s Výborným a Havlíčkem: Bude nárůst cen nadále zpomalovat?

Zdražování zpomalilo, bude ale opravdu lépe? A jak řešit situaci s nespokojenými farmáři? V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS na tyto otázky odpoví ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) a první místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček. Po duelu se diváci mohou těšit rovněž na velkou politickou diskusi, které se zúčastní poslanci Robert Králíček (ANO), Jan Hrnčíř (SPD) a europoslanci Markéta Gregorová (Piráti) a Alexandr Vondra (ODS).

Dvořák: Přijetí eura je jako Hlava XXII, rozsekněme to. Nemáte mandát, namítl Havlíček

Do konce ledna chtěla vláda hlasovat o zprávě, která vyhodnocuje připravenost Česka na euro. Usnesení ale podle ministra pro evropské záležitosti Martina Dvořáka (STAN) na stole zatím není. „Měli jsme jednání nejvyšších koaličních špiček, kde jsme si vyříkali, v čem jsme si nerozuměli, a závěrem bylo, že se pokusíme najít formulaci, která by závěrečnou zprávu vyhodnotila,“ uvedl Dvořák v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

REPORTÁŽ: Rakušan si v Karviné sedl na pivní sud nenávisti. Hospoda mu nadávala do fašistů

Stovky vypitých půllitrů, převážně agresivně naladění pivaři a nebezpečně moc osob na metr čtvereční v uzavřeném prostoru. Zda je to od minstra vnitra Víta Rakušana (STAN) dobrý nápad uspořádat Debatu bez cenzury zrovna v hornické pivnici na sídlišti v Karviné, to jeho tým asi ještě vyhodnotí. Z pohledu laika je to riziková situace. Hlava na hlavě, raději si nepředstavovat, kdyby se slovní vulgarita v těsném prostoru proměnila ve fyzickou. „Proč tak vehementně podporujete kyjevský fašistický režim?“ Přesně tak zní jeden z prvních dotazů Debaty bez cenzury. Diskusního pořadu, s nimiž se ministr vnitra rozhodl objíždět republiku, hlavně okrajové části země.

Pískání, křik a volání po demisi. Rakušan zažil při hospodské diskuzi v Karviné horké chvíle

Volání po demisi si v pondělí v karvinské hospodě vyslechl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Začal tam své turné nazvané Debaty bez cenzury. Lákal na ně klipem ze sportovní šatny, kde přiznává, že se vládní práce ne vždy daří. Právě na demisi mířil i první dotaz, lidé se ale ptali například i na věci ohledně vězeňské služby. Chvílemi bylo v podniku pořádně bouřlivo.

Nerudová vmetla Okamurovi kvůli volbám poštou starý vtip. Šéf SPD argumentoval češtinou

Kandidátka do Evropského parlamentu Danuše Nerudová (za STAN) se po nedělní Partii na CNN Prima NEWS ohradila nejen vůči vystupování předsedy SPD Tomia Okamury v televizním pořadu, ale následně na sociální síti X také proti voličům SPD. Od těch podle svých slov po diskusi o korespondenční volbě dostala řadu nenávistných vzkazů. Na to konto prohlásila, že pokud si Okamura myslí, že kdo neumí pořádně česky, neměl by mít volební právo, tak by ho ráda upozornila, že by přišel o mnoho voličů. Předseda SPD její výrok označil za zoufalý.

Sledujte Partii: Velká politická debata s Richterovou, Vondrou, Knotkem a Hrnčířem

Boj o rozpočet, úspory i pozornost ve Sněmovně. V pořadu Partie Terezie Tománkové budou na tato témata debatovat ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák z hnutí STAN a předseda sněmovního ústavně-právního výboru Radek Vondráček z hnutí ANO. Ve druhé části bude pokračovat velká politická diskuse čtyř zástupců různých politických stran a hnutí. Pořad můžete sledovat v neděli v 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Sledujte Speciál ke slovenským volbám: Druhá politická debata lídrů i komentátorů ve studiu

Předčasné parlamentní volby na Slovensku se blíží a lídři hlavních politických stran se utkají ve druhé velké předvolební debatě, kterou pro vás CNN Prima NEWS připravila ve spolupráci s TV JOJ. Předvolební boj i samotnou debatu před přímým přenosem a po něm rozeberou komentátor Martin Schmarcz a odborník na politický marketing Oto Klempíř s moderátorkou Terezií Tománkovou. Debatu i speciál můžete sledovat od 20:40 živě i v tomto článku. Celý průběh pro vás budeme zpracovávat minutu po minutě i v rámci on-line reportáže na webu CNNPrima.cz.