CNN Prima News debata

debata

Výpis příspěvků ke štítku „debata“

Nejdrsnější kampaň teprve přijde, mají jasno politologové. Popsali i strategii Babiše

5. prosince 2022 12:02

O Hrad v lednu zabojuje devět kandidátů, z průzkumů však vyplývá, že reálnou šanci k postupu do druhého kola voleb mají pouze tři z nich: Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO), generál Petr Pavel a ekonomka Danuše Nedurová. Politologové Ladislav Cabada a Daniel Šárovec se ve vysílání CNN Prima NEWS shodli, že jiné favority již neočekávají. Stejně tak se domnívají, že nejdrsnější kampaň uvidíme až na začátku ledna. Zároveň prozradili, jakou strategii předseda hnutí ANO vyznává.

Do debaty na CNN Prima NEWS přijdu, slíbil Babiš. Popsal, jak doma šetří na energiích

30. listopadu 2022 16:39

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se zúčastní lednových debat prezidentských kandidátů na CNN Prima NEWS. Potvrdil to v rozhovoru, který běžel živě na tiktokovém účtu CNN Prima NEWS. Expremiér před časem uvedl, že do konce roku do žádné z takových debat nepřijde. V uvolněnější diskuzi, v níž mu pokládali otázky diváci, rovněž prozradil svůj vzor či oblíbený film.

Pavel: Kdyby si Babiš věřil, do debat by chodil častěji. Říká to něco o jeho sebejistotě

25. listopadu 2022 21:19

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se do konce roku nezúčastní žádné debaty prezidentských kandidátů, místo toho bude dál objíždět regiony a setkávat se s běžnými lidmi. Expremiér svůj záměr potvrdil v pátek, kdy ministerstvo vnitra zveřejnilo seznam devíti kandidátů, kteří se mohou do klání o Hrad zapojit. Podle generála Petra Pavla – jednoho z favoritů volby – Babišova taktika pramení z nedostatku sebejistoty.

Ukrajinci nám válku neodpustí 40 let. Jak ruští imigranti v Česku vnímají Putinovu invazi?

21. listopadu 2022 09:37

Rusko rozpoutalo nejničivější evropskou válku od druhé světové, útoky na Ukrajinu se ale vedou i z běloruského území. Dát proto hlas ruským a běloruským imigrantům, aby o konfliktu veřejně promluvili, je svým způsobem odvážný projekt. O víkendu se o to pokusili v Brně na scéně Divadla Husa na provázku. „Nechci být pesimistická, ale tahle válka je na dlouho. Napřed jsem věřila, že se někdo pokusí o fyzickou likvidaci Putina, ale i tato naděje je pořád menší,“ prohlásila na pódiu ruská spisovatelka Anna Starobiněc, která nyní žije v Gruzii.

KOMENTÁŘ: Babiš se bojí. Blekotání v duelu s generálem neriskuje

7. listopadu 2022 06:52

Šéf ANO Andrej Babiš odmítl televizní duel, ke kterému ho vyzval jiný uchazeč o Hrad, Petr Pavel. Nevěří si. Debaty mu obecně příliš nejdou, je v nich uječený a neumí souvisle odpovědět na otázky. V duelu se statickým – byť generálovi příznivci by možná řekli elegantním – Pavlem by navíc mohl ztrácet body u své vlastní cílové skupiny voličů. Na Pavla ani nemůže vytáhnout své dosavadní oblíbené „mučící nástroje“. A tak se souboj odkládá.

Experti k volbám: Babiš jako čertík se v debatách odstřelí. Pavlova minulost? Telenovela

28. října 2022 13:09

Pokud se Andrej Babiš (ANO) rozhodne kandidovat na prezidenta, bude muset změnit způsob svého vystupování v televizních debatách. Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS to řekl politolog Jan Kubáček. Kdyby v nich dál vystupoval jako „vznětlivý čertík, tak se odstřelí sám“. Od prezidenta prý veřejnost očekává silnější argumentaci a kontrolovanější emoce. Za slabinu Petra Pavla považuje Kubáček proměnlivý přístup k vlastní minulosti.

Schillerová poslala vládu do opozice. Kovářová se vůči přeřeku ostře ohradila

6. října 2022 08:13

Zdá se, že čtyři roky vládnutí zanechaly na bývalé ministryni financí Aleně Schillerové (ANO) nesmazatelné stopy. Ve své kritice chtěla být velkorysá vůči opozici a až po pár vteřinách a napomenutí ze strany sněmovní sokyně Věry Kovářové (STAN) si uvědomila, že v opozici je aktuálně ona sama. Debata se v tu chvíli vedla o pomoc s drahými energiemi.

Útočíte, lžete, házíte špínu, pálil Kupka. Elitáři, bojíte se pravdy, reagoval Havlíček

18. září 2022 21:46

Lži, lži a lži. Tak reagoval ministr dopravy Martin Kupka (ODS) na slova místopředsedy hnutí ANO Karla Havlíčka, který se ostře pustil do vládní koalice. Podle něj se současný kabinet chová elitářsky a pomoc v podobě zastropování cen přišla příliš pozdě. „Bojíte se vlastního stínu. Jen říkáme, co děláte blbě, a vy se toho bojíte,“ zopakoval Havlíček v předvolební superdebatě na CNN Prima NEWS.

Anketa: Kdo vás nejvíce přesvědčil v druhé předvolební superdebatě?

18. září 2022 20:58
Aktualizováno

Necelý týden před komunálními volbami se na CNN Prima NEWS uskutečnila druhá předvolební superdebata s představiteli českých politických stran. Vystoupil ministr dopravy Martin Kupka (ODS), první místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček, místopředseda hnutí SPD Radim Fiala a předseda Pirátů Ivan Bartoš. Kdo přesvědčil lidi nejvíce? Ve webové anketě zvítězil místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček.

Anketa: Kdo vás nejvíce přesvědčil v první předvolební superdebatě?

11. září 2022 20:59

Necelé dva týdny před komunálními volbami stanice CNN Prima NEWS připravila první předvolební superdebatu s představiteli českých politických stran. Vystoupil ministr vnitra a šéf hnutí STAN Vít Rakušan, předsedkyně Poslanecké sněmovny a TOP 09 Markéta Pekarová Adamová nebo předseda ČSSD Michal Šmarda. Lidé také mohli hlasovat, kdo je přesvědčil nejvíce. Debatu podle výsledků diváckého hlasování ovládla šéfka KSČM Kateřina Konečná.