reklama
CNN Prima News Demokratická republika Kongo

Demokratická republika Kongo

Výpis příspěvků ke štítku „Demokratická republika Kongo“

Afrikou se šíří nová droga. Narkomani užívají drcený automobilový katalyzátor

19. října 2021 13:13

Drogová závislost je fenomén, který zásadně ovlivnil dějiny 20. století a ovlivňuje i současnost. Jak je ale dobře známo, k pořádnému „materiálu“ se lze dostat jen prostřednictvím pořádného množství peněz. V Africe proto tamní narkomani vynalezli způsob, jak se „sjet“ do bezvědomí prakticky zadarmo. Stačí jim k tomu rozdrcená keramická výplň autokatalyzátoru.

Záhada Guélor Kanga: Narodil se před 30 lety, matka však zemřela o čtyři roky dříve

25. května 2021 23:42

Záložník gabonského fotbalového klubu a bývalý hráč pražské Sparty Guélor Kanga je uprostřed sporu ohledně svého věku. Ukázalo se, že datum jeho narození neodpovídá datu úmrtí jeho matky. Ta totiž zemřela čtyři roky před narozením svého syna. Navíc není ani jisté, jestli je Kanga skutečně Gaboňan, jak stojí v jeho pase. Případem se nyní zabývá Africká fotbalová konfederace, píší zahraniční média.

Další pandemie X je na cestě. Otázka pár let, může zabíjet jako černá smrt

13. února 2021 11:45

Koronavirus již přes rok sužuje celý svět. Nechává za sebou stovky tisíc mrtvých a kvůli opatřením, která mají zamezit jeho šíření, navíc decimuje ekonomiku všech zemí. Je přitom klidně možné, že na obzoru číhají další a ještě horší choroby. Vědci varují, že ještě smrtonosnější nemoci můžou zachvátit celou planetu v průběhu pár let.

„Tlouštík“ a spol. předvedli pořádný tanec. Kongo poprvé vyhrálo na MS v házené

22. ledna 2021 15:14

Do Egypta zamířily na začátku roku ty největší hvězdy světové házené. Od startu šampionátu se však nepřehlédnutelným stal muž, který nepatřil do žádného z favorizovaných týmů. Hráč Demokratické republiky Kongo Gauthier Mvumbi navzdory své mohutné postavě ukázal, jak je platný. Spolu se svým týmem se nakonec dočkal premiérové výhry na mistrovství světa. To bylo potřeba samozřejmě pořádně oslavit.

Protirasistické protesty v Africe: JAR a Senegal se bouří, v Kongu je klid

24. června 2020 06:48

V USA a Evropě již měsíc probíhají protesty proti rasismu, během nichž byly mnohde svrženy monumenty připomínající koloniální doby. O Africe, která byla obětí intenzivní kolonizace, však mnoho slyšet není. Vysocí afričtí funkcionáři OSN nyní vyzvali Radu pro lidská práva k „neodkladné debatě“ na toto téma. Nejhlasitěji z nich se vyjadřuje Jihoafrická republika.

Nechal povraždit miliony Konžanů. Belgie začíná účtovat s králem Leopoldem II.

18. června 2020 07:49

Každá země má své démony a kostlivce ve skříni. Krvavý škraloup, s nímž se dosud v Belgii veřejně plnohodnotně nevyrovnali, se jmenuje Leopold II. (1835–1909). Král, který své nově se rodící zemi přinesl blahobyt, bohatství a rozvoj, stál zároveň za krutovládou a vykořisťováním v africkém Kongu. Po jeho plundrování zůstaly miliony znetvořených a mrtvých Konžanů.

V Kongu bylo potvrzeno nové ohnisko eboly. Dosud zemřelo pět osob

2. června 2020 17:48

Světová zdravotnická organizace (WHO) potvrdila nové ohnisko viru ebola v Konžské demokratické republice. Země od poloviny května eviduje šest případů nákazy, z nichž pět již bylo smrtelných. Bojuje navíc se závěrečnou fází předchozího ohniska eboly, potýká se s koronavirem a největším výskytem spalniček na světě, informoval web CNN.

reklama