CNN Prima News Demokratická republika Kongo

Demokratická republika Kongo

Výpis příspěvků ke štítku „Demokratická republika Kongo“

Jsem nejpyšnější, tati. Dcera poslala dojemný vzkaz pilotu Petrovi, nepřežil havárii v Kongu

8. listopadu 2022 10:45

Tragická zpráva přišla do Česka z africké Konžské demokratické republiky, kde zemřel pilot Petr S. Havárii nepřežil ani jeho kopilot, příčinou bylo zřejmě špatné počasí. Rodina nyní truchlí nad smrtí milované osoby. Petrova dcera napsala na sociálních sítích dojemný vzkaz, který připomíná osud pilota a autora slavné knihy Malý princ Antoine de Saint-Exupéryho.

Český letoun havaroval v Kongu. Pátrání skončilo tragicky, zkušený pilot Petr nehodu nepřežil

7. listopadu 2022 23:42

Tragicky skončilo pátrání po letounu Let 410 české výroby, se kterým ztratilo krátce po vzletu spojení řízení letového provozu v Kongu. Do akce zamířili záchranáři. Stroj se jim v těžce přístupném terénu podařilo nalézt až druhý den. Na palubě byl český pilot Petr S. s kopilotem. Havárii, kterou zřejmě způsobilo špatné počasí, nepřežili.

WHO bije na poplach kvůli opičím neštovicím. Organizace vyhlásila nejvyšší stupeň varování

23. července 2022 17:07

Světová zdravotnická organizace (WHO) vyhlásila kvůli opičím neštovicím nejvyšší stupeň varování, vysoké riziko je podle ní v Evropě, uvedla agentura AFP. Podle agentury DPA tento krok nemá přímé praktické důsledky, protože o případných opatřeních rozhodují jednotlivé země. Nejvyšší stupeň varování v současnosti platí pro covid a dětskou obrnu.

Myslete i na opičí neštovice. Český ústav nabádá lékaře, aby zvážili příznaky vzácné nemoci

20. května 2022 10:43

Lékaři by podle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) měli při diagnostice lidí s typickými příznaky zvažovat i opičí neštovice, které se vyskytly ve Španělsku, Portugalsku a Velké Británii. V ČR se zatím žádný potvrzený případ ani podezření neobjevily, řekla mluvčí SZÚ Štěpánka Čechová. Mezi první příznaky podle webu SZÚ patří horečka, zimnice, bolesti hlavy nebo svalů, po jednom až třech dnech se objeví typická vyrážka.

Které země nejvíce drancují a kácejí lesy? Brazílie není zdaleka jediný hříšník

15. listopadu 2021 07:25

V minulém roce i přes pandemickou uzávěru lidstvo vykácelo 4,2 milionu hektarů pralesa a 25,8 milionu hektarů lesa celkem. Často propíraná Brazílie ale naneštěstí není jedinou zemí, kde stromy kvapně mizí ze zemského povrchu. Státy se přitom před pár dny na klimatickém summitu zavázaly, že s odlesňováním skončí do roku 2030. Kdo s tím bude mít největší problém?

Afrikou se šíří nová droga. Narkomani užívají drcený automobilový katalyzátor

19. října 2021 13:13

Drogová závislost je fenomén, který zásadně ovlivnil dějiny 20. století a ovlivňuje i současnost. Jak je ale dobře známo, k pořádnému „materiálu“ se lze dostat jen prostřednictvím pořádného množství peněz. V Africe proto tamní narkomani vynalezli způsob, jak se „sjet“ do bezvědomí prakticky zadarmo. Stačí jim k tomu rozdrcená keramická výplň autokatalyzátoru.