CNN Prima News Demokratická strana

Demokratická strana

Výpis příspěvků ke štítku „Demokratická strana“

Biden pod palbou kritiky spolustraníků. Masivní migrace zničí New York, varuje starosta

Americký prezident Joe Biden čelí čím dál ostřejší kritice kvůli migrační politice své vlády. Nesouhlasné názory konkurenčních republikánů zastává i několik Bidenových kolegů z Demokratické strany. „Migrace zničí New York. Město, které jsme znali, brzy ztratíme,“ prohlásil například starosta New Yorku Eric Adams, jehož město se vypořádává s příchodem vyšších desetitisíců migrantů hlavně z Jižní Ameriky. CNN ve své analýze píše o totálním rozpadu vztahů mezi Bílým domem a newyorským vedením.

Trump definuje problémy USA. Na jeho souboj s Bidenem se ani já netěším, říká Kmoníček

Americký exprezident Donald Trump jednoznačně definuje nynější americké období a bude to pokračovat i v případě, že v nadcházejících prezidentských volbách v USA neuspěje. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl bývalý český velvyslanec ve Spojených státech Hynek Kmoníček. Nynější ambasador ve Vietnamu doplnil, že kontroverze vyvolává i nynější hlava státu Joe Biden, přičemž se zdá, že právě tato dvojice se ve volbách znovu utká o Bílý dům.

Obvinění vůči Bidenovu synovi Hunterovi vyžadují soud. Případu se ujme zvláštní vyšetřovatel

Syn amerického prezidenta Joea Bidena Hunter bude od pátku v probíhajících kauzách vyšetřován zvláštním státním zástupcem Davidem Weissem, který bude mít v případě potřeby k dispozici dodatečné pravomoci. Prokurátorům a právníkům se nedaří dosáhnout dohody ohledně ukončení jeho trestního stíhání a obvinění vyžadují soudní proces. Začátkem července byla porušena dohoda ohledně Hunterova přiznání v případě neodvádění daní či držení zbraní osobou užívající zakázané návykové látky. Republikánští politici proto prosadili důslednější vyšetřování.

CNN: Žiletkový drát, shazování do řeky i zákaz pití. Migranti na hranicích USA bojují o život

Hranice mezi americkým státem Texas a Mexikem platí za jednu z nejvytíženějších lokalit pro nelegální přechody migrantů z Latinské Ameriky do Spojených států. Místní pohraničníci mají o práci postaráno. Zaráží však postupy, jež Texas proti nelegálním migrantům, kteří se často pokoušejí do USA dostat po řece Rio Grande, používají. Žiletkové dráty ve vodě, shazování migrantů zpět do řeky, či dokonce zákaz dávat v tíživém horku migrantům jakékoliv tekutiny, to je jen pár věcí, které texaští pohraničníci činí. Obětmi opatření jsou mnohdy i děti, informaci přinesl web CNN.

Temný den pro Ameriku, hlásá Trump. Vyslechl si obvinění ze sedmi federálních zločinů

Bývalý prezident Donald Trump byl po několikaměsíčním vyšetřování obžalován nejméně ze sedmi federálních zločinů. Podle amerických médií čelí mimo jiné obvinění v souvislosti s neoprávněným nakládáním s tajnými dokumenty, mařením spravedlnosti a spiknutí. V pořadí pětačtyřicátý prezident USA trvá na své nevinně a obvinění okomentoval jako „temný den pro Ameriku“. Je to poprvé v americké historii, kdy bývalý prezident čelí federálním obviněním. Trumpa se zastala řada republikánů.

DeSantis vyostřil boj proti Velkému bratrovi. Nově si došlápl na internetové vyhledávače

Floridský guvernér Ron DeSantis a jeden ze žhavých kandidátů na příštího prezidenta USA si vzal do hledáčku velké on-line vyhledávače a způsob fungování jejich služeb. V úterý podepsal zákon o „transparentnosti technologií“, podle kterého budou internetoví giganti mimo jiné muset dokázat, že neupřednostňují výsledky vyhledávání podle politické ideologie. Nařízení současně umožnuje Floriďanům kontrolovat své osobní údaje na sociálních sítích a dává jim právo vlastní osobní data i zcela vymazat. Kritici normy upozorňují na její úzký záběr a možnosti obejít její původní cíle. Tématu se věnují i weby The Wall Street Journal nebo Bloomberg Law.

Moderátor Tucker Carlson končí u Fox News. Odchod může pomoci jemu i stanici, míní Durčák

Americký moderátor Tucker Carlson skončil na televizi Fox News. Informovala o tom samotná stanice, další zámořská média zprávu ihned sdílela. Odchod hvězdné, ale i kontroverzní postavy, přichází krátce poté, co se Fox News dohodla na mimosoudním vyrovnání s výrobcem volebních přístrojů Dominion Voting Systems (DVS), kdy moderátoři televize hojně šířili tvrzení, že se společnost měla podílet na údajně zmanipulovaných prezidentských volbách v roce 2020. Konec Carlsona v pořadu 360° na CNN Prima NEWS okomentoval i publicista Michael Durčák.

Biden bude znovu kandidovat, zahájil kampaň. Pomozte mi dokončit práci, žádá ve videu

Americký prezident Joe Biden oznámil, že oficiálně vstupuje do kampaně za účelem obhájit prezidentský úřad. Informoval o tom prostřednictvím videa na sociálních sítích. V něm žádá Američany, aby mu „pomohli dokončit práci“. Kromě toho kritizuje „extremismus“ rivalů z Republikánské strany pod vedením bývalé hlavy státu Donalda Trumpa.

Část republikánů chce omezit vojenskou podporu Ukrajiny. Nepodceňujme to, říkají experti

Skupina republikánských senátorů a kongresmanů tlačí na amerického prezidenta Joea Bidena, aby utnul či minimálně výrazně omezil vojenskou podporu Ukrajině. Zákonodárci v otevřeném dopise zmiňují, že se kvůli americkým dodávkám zbraní obávají možné eskalace konfliktu a zhoršení vztahů s Ruskem. Amerikanisté Jakub Lepš a Roman Joch se pro CNN Prima NEWS shodli, že politici Bidena určitě nepřesvědčí, význam dopisu však radí nepodceňovat.

Politici si přehazují krach Sillicon Valley Bank jako horký brambor. Ekonomové však mají jasno

Za pádem Sillicon Valley Bank, který odstartoval hrozbu krize, stojí podle amerických republikánů levicový přístup vedení finančního domu. Šéfové banky se dle politiků příliš soustředili například na klimatické otázky, místo aby řešili odpovědné hospodaření. Oproti tomu demokraté viní bývalého prezidenta Donalda Trumpa a jeho rušení regulací. Podle ekonomů z USA však při bankrotu banky hrály prim rostoucí úrokové sazby a soustředění se na úzkou skupinu klientů.