CNN Prima News Dennis Rodman

Dennis Rodman

Výpis příspěvků ke štítku „Dennis Rodman“

Diktátor Kim Čong-un měl čtyřicátiny. Okázalá oslava se ale nekonala, spekuluje se o důvodech

Narozeniny severokorejských diktátorů z dynastie Kimů vždy znamenaly pro tamní režim důvod k rozsáhlým oslavám doprovázeným okázalými vojenskými přehlídkami. Bez bohaté pompy však překvapivě zůstaly čtyřicátiny současného lídra asijské země Kim Čong-una. Státní tisková agentura v den jeho narozenin „pouze“ vydala obsáhlý článek, v němž oceňuje jeho iniciativu v oblasti rozsáhlých stavebních projektů. Podle odborníků mohou být za vším hned dva zásadní důvody.

Ikona NBA míří do Ruska lobbovat za propuštění basketbalistky. Podle Rodmana je Putin cool

Bývalý hvězdný hráč americké NBA Dennis Rodman oznámil, že má povolení k cestě do Ruska, kde se chce pokusit vyjednat propuštění vězněné americké basketbalistky Brittney Grinerové. Ta byla v Rusku odsouzena k devítiletému trestu za držení drog. Informoval o tom list The Guardian. O Rodmanovi je mimo jiné známo, že navázal přátelství se severokorejským diktátorem Kim Čong-unem.

Když se miliony vypaří. Příběhy sportovních hvězd, které příval peněz nezvládly

Sportovci na nejvyšší úrovni vydělávají mnohdy i miliony korun týdně. Mohou se velmi rychle zaopatřit na zbytek života a zajistit komfort dalším generacím. Jenže i se smlouvami na závratné sumy se lze rychle dostat do problémů. Zbytečné rozhazování za všechno možné, špatné investice, žádné spoření… Cest, jak z pohádky zahučet do velkého maléru, je mnoho. Podívejte se na pár sportovních ikon, které se s obřími příjmy nepopasovaly ideálně a mnohdy se ocitly na mizině.

Severní Korea varovala před západní kulturou, vůdce přitom ujíždí na německém popu

Deník severokorejské Strany práce varoval občany, aby se chránili před vlivem západní kultury, která je „neviditelnou zbraní imperialistů“. Ke „kulturní dekadenci“ vlivem zahraničních filmů a hudby jsou náchylní zejména mladí Severokorejci, upozornil list. Vůdce země si přitom libuje v počítačových hrách, německé hudbě a miluje Američana Dennise Rodmana.