reklama

Děsivé sváteční překvapení. Ve vánočním stromku našla rodina prudce jedovatého hada

Rodina z Británie žijící v Kapském Městě objevila nevítané slavnostní překvapení, když si všimla, že z jejich vánočního stromku se vynořil smrtelně jedovatý had. Dvě hodiny čekali lidé na odchytávače, tomu se po nějaké době snažení nakonec plaza podařilo zpacifikovat. O případu informoval zpravodajský web CNN.

reklama

Rob a Marcela Wildovi žijící v Kapském Městě v Jihoafrické republice zrovna dokončovali se svými dětmi, jedenáctiletým Edwardem a šestiletou Saharou, výzdobu vánočního stromku, když si všimli, že z větví vylezl had.

Je pravděpodobné, že se plaz, později identifikovaný jako samice bojgy africké neboli boomslanga, tedy nejnebezpečnějšího hada v zemi, schovával ve stromku celou dobu a vynořil se až ve chvíli, kdy byl kompletně dozdoben.

„Zrovna jsme na stromeček dali poslední ozdobu a děti pod něj už pokládaly dárky. Pak jsme ho chtěli rozsvítit,“ řekl otec rodiny, jak uvedl web Daily Mail. „Obdivovali jsme svou práci, když žena najednou ukázala prstem na naše dvě kočky a řekla, že zírají na stromek a nejspíš tam bude myš,“ pokračoval s tím, že jeho manželka se tedy šla podívat a najednou si zděšeně všimla hadí hlavy. „Vykřikla: ,Pozor, had!‘“ poznamenal.

„Byly to extrémně dlouhé dvě hodiny, než se sem dostal odchytávač hadů. Jakmile to ale vyřešil, mohli jsme se znovu klidně nadechnout,“ dodal s tím, že si přál k Vánocům cokoli, jen ne extrémně jedovatého hada.

Nikam nejedu, je to vtip

Gerrie Heyns, který měl hada odchytit, si nejprve podle fotky myslel, že jde o žert, proto s úsměvem řekl, že nikam nepojede. „Myslel jsem si, že se mě snaží jeden z mých kolegů nachytat, a tak jsem fotku zavřel a vykašlal se na to,“ prozradil.

„Pak mi zazvonil mobil, byl to Rob. Přísahal, že na vánočním stromečku opravdu mají boomslanga a o žádný vtip nejde,“ pokračoval Heyns. Nakonec tam tedy jel. Odchytit plaza bylo velmi náročné, protože je prudce jedovatý a muž měl strach, aby ho bojga neuštkla. „Navíc se had stále pohyboval nahoru, dolů a kolem stromečku a nechtěl jsem poničit ozdoby,“ dodal s tím, že plaz nebude útočit, pokud se nebude cítit v ohrožení.

Tagy:
had vánoční strom Kapské Město boomslang bojga africká

Hlavní zprávy

Čech se těžce zranil při neštěstí jachty v Karibiku. Jeho rodina teď prosí o pomoc
Nehody

Čech se těžce zranil při neštěstí jachty v Karibiku. Jeho rodina teď prosí o pomoc

Rodina českého podnikatele Michala Průši, který při nehodě v Karibiku utrpěl vážná zranění, zažívá těžké chvíle. Kromě obav o stav zraněného musí řešit i nečekané problémy s pojištěním a úhradou peněz za jeho léčbu. Už teď musela vynaložit vysoké peněžní částky a zatím netuší, jak se bude situace vyvíjet. Založila proto finanční sbírku, ve které prosí o pomoc.

Za*raný zpátečnický příběh, opřel se herec do Sněhurky. Trpaslíky označil za ‚‚sedm postav‘‘

Sněhurka a sedm trpaslíků už nevyhovuje moderní době. To si myslí Peter Dinklage, hvězda Hry o trůny a jeden z nejslavnějších herců malého vzrůstu. Společnost Disney, která chystá její nové zpracování, obvinil z dvojího metru – na jednu stranu obsazuje hlavní roli herečkou latinskoamerického původu, na stranu druhou podporuje stereotypy v podobě „trpaslíků žijících v jeskyni“. Zábavní velikán kritiku nicméně vyslyšel a už o sedmi trpaslících mluví jako o „sedmi postavách“.

Vláda omezuje platnost očkování bez třetí dávky. Nařízení se týká jen dospělých

Omezení platnosti očkování proti covidu na devět měsíců po 1. únoru se bude týkat jen dospělých, vyplývá z materiálu, který ve středu projedná vláda. Přeočkováním se platnost prodlouží na zatím neomezenou dobu. Podle informací ministerstva zdravotnictví je z milionu lidí, kteří už byli očkovaní před více než devíti měsíci, ale zatím nemají posilující dávku, zhruba 120 tisíc.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

Detaily podezřelé smrti slovenského generálmajora: Svázané ruce i muž blízký Kočnerovi

Smrt Petera Bučky, bývalého šéfa slovenského vojenského zpravodajství, začala vyšetřovat Národní kriminální agentura (NAKA) jako úkladnou vraždu. Slovenskými médii totiž prolétla informace, že měl svázané ruce. Tamější ministr obrany navíc naznačil, že by za případem mohl stát muž blízký Marianu Kočnerovi a straně SMER. Co přesně se stalo? A kdo Peter Bučka vlastně byl?

reklama

Domácí zpravodajství

Detektiv leteckých neštěstí: Hledám důvod zkázy. 11. září si letadlo sestřelili Američané

Karlu Burgerovi se dá s mírnou nadsázkou říkat detektiv leteckých neštěstí. Inspektor z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jak přesně před 50 lety proběhla zkáza jugoslávského letadla nad Československem –⁠ zemřelo tehdy 27 lidí, svět ohromilo přežití letušky po pádu z 10 tisíc metrů. Burger ale vypráví i o dalších velkých leteckých tragédiích. K některým podle něj došlo úplně jinak, než si myslíme.

Blíží se konec plastových příborů a brček. Poslanci podpořili zákon v prvním kole

Sněmovna v prvním kole podpořila zákon, který zakáže jednorázové plastové příbory, talíře či brčka, jak to vyžadují předpisy Evropské unie. Rozhodla o tom ve středu téměř jednomyslně. Lhůtu na jeho další projednávání ve výboru pro životní prostředí prodloužila na 80 dní, i když se norma měla do českého právního řádu dostat už loni v červenci. Podobný návrh předložila před rokem tehdejší vláda Andreje Babiše (ANO), bývalá Sněmovna jej ale do konce volebního období nestihla projednat.

Omikronem se lidé mohou nakazit opakovaně. Vědec vysvětlil, jak je to možné

S variantou omikron se už potýká téměř celý svět. Nově se ale ukázalo, že se touto koronavirovou mutací může člověk nakazit i opakovaně. Podle slovenského matematika Richarda Kollára je to dáno variantou BA.2, která je s omikronem částečně podobná. Například ve Francii proto místo poklesu počtu nakažených toto číslo nadále stoupá. Pozitivních testů je denně v zemi ještě zhruba o čtvrtinu více. Rekordy padají také v Česku. Pozitivních testů bylo za úterý téměř 40 tisíc.

reklama