CNN Prima News Velká Británie

Velká Británie

Výpis příspěvků ke štítku „Velká Británie“

Kontroverzní chvíle v případu Archieho odpojeného od přístrojů. Proč rodiče neměli šanci?

8. srpna 2022 12:00

Britský novinář Dominic Lawson upozornil na kontroverzní chvíle v případu Archieho Battersbeeho, dvanáctiletého chlapce, kterého lékaři odpojili od přístrojů i přes dlouhé soudní spory s rodiči. Pozastavuje se například nad tvrzením nemocnice, že by v případě převozu chlapce, který se nacházel ve stádiu mozkové smrti, hrozila další újma. Volá proto po změně systému a žádá, aby v podobných případech mělo slovo rodičů větší váhu.

Muž omylem vyhodil disk s bitcoiny za miliardy. Pomocí robotů chce prohrabat skládku

7. srpna 2022 19:14

Počítačový inženýr James Howells z Walesu v roce 2013 při uklízení kanceláře omylem vyhodil do koše svůj pevný disk, na kterém měl uložené bitcoiny. Dnes by jeho kryptoměnové jmění údajně přesahovalo částku 149 milionů liber (4,4 miliardy korun). Brit proto naléhá na správu města Newport, ve kterém bydlí, aby mu dovolila pomocí nejmodernějších technologií prohledat tamní skládku.

Definitivní konec smutného příběhu. Lékaři odpojili Archieho od přístrojů, rodině navzdory

6. srpna 2022 15:05

Po odpojení od přístrojů zemřel v sobotu 12letý Brit Archie Battersbee. Informuje o tom web Sky News. Ukončení života chlapce, kterého našla jeho matka v dubnu v bezvědomí, bylo poslední měsíce doprovázeno ostrým sporem mezi lékaři a rodinou, opakovaně zasahovaly v případu soudy. I když si matka přála, aby Archie zemřel v hospici obklopen rodinou, jeho život nakonec vyhasl v nemocnici.

Nelítostný boj s časem. Těhotné ženě dali lékaři den života, chce ještě porodit a vdát se

6. srpna 2022 08:16

Zoufalý boj s časem svádí 40letá Britka. Těhotné matce pěti dětí oznámili lékaři děsivou zprávu — zbývá jí posledních 24 hodin života. Žena i po více než měsíci ale stále žije a věří, že by se mohla ještě uzdravit. Kupředu ji ženou i dvě přání. Hodlá se vdát a přivést na svět dítě, které nosí ve svém břiše.

Naděje pro zoufalé rodiče chlapce na přístrojích? V boji za syna mají ještě jednu možnost

5. srpna 2022 18:44

Britský vrchní soud v pátek zamítl požadavek rodiny 12letého Archieho Battersbeea na převoz do hospice. Chlapec tak zřejmě zemře v nemocnici. Rodina bojuje proti úřadům, které rozhodly o odpojení od přístrojů, jež ho drží naživu. Lékaři u něj konstatovali mozkovou smrt poté, co ho rodiče našli doma bezvládného. Podle Hollie Danceové, chlapcovy matky, stojí za neštěstím internetová výzva, během níž se lidé snaží upadnout do bezvědomí zadržením dechu nebo škrcením.

Bolesti, dušnost i zrychlený tep. Vědci popsali, čím se liší tři typy dlouhého covidu

5. srpna 2022 08:23

Existují nejméně tři odlišné typy dlouhého covidu. S takovým závěrem nyní přišli vědci z Británie. Jednotlivé varianty se dle nich liší nejen symptomy, ale také vlnami, ve kterých se lidé nakazili. Odborníci z londýnské King's College se v rámci příslušné studie zaměřili na pacienty, které trápily příznaky koronaviru déle než 12 týdnů.