CNN Prima News Velká Británie

Velká Británie

Výpis příspěvků ke štítku „Velká Británie“

Extrémní počasí: Evropu v říjnu zasáhne další silná vlna veder. Teploty překročí i 35 stupňů

Září bylo neobvykle teplé. Některé země zaznamenaly rekordní teploty od začátku měření. Meteorologové ovšem předpovídají, že vedra budou panovat i v říjnu. Nad západní Evropu se totiž znovu rozšíří silná tepelná kupole, která bude pro země pod ní znamenat novou vlnu veder. Na Pyrenejském poloostrově a ve Francii se teploty vrátí ke třicítce, ve Velké Británii bude okolo 20 stupňů. Informují o tom meteorologové na webu Severe Weather Europe.

Nejznámější strom v Británii někdo poslal k zemi. Velikána proslavil film o Robinu Hoodovi

V noci ze středy na čtvrtek někdo pokácel zřejmě nejznámější strom v Británii. Jednalo se o javor, který rostl nedaleko Hadrianova valu na severu Anglie a který v 90. letech proslavil film Robin Hood: Král zbojníků s Kevinem Costnerem v hlavní roli. Javoru se z tohoto důvodu přezdívalo Strom Robina Hooda. V souvislosti s činem policie zadržela šestnáctiletého mladíka, píše server BBC News.

PackWall: Unikátní know-how přetváří kartonové obaly na designové desky

Světový den vody, ptactva i Země jako takové. Dnů, které jsou věnované životnímu prostředí a jeho jednotlivým částem v průběhu roku české Ministerstvo životního prostředí vyhlašuje celou řadu. Jen v září jich prožijeme pět. Připomínáme si ekologické zemědělství a biopotraviny nebo ochranu ozonové vrstvy. Jak ale v dnešním světě, v němž se život řítí zběsilou rychlostí, brát ohledy na planetu každý den? Příkladem může jít společnost Flexibau, která zkombinovala podnikání s recyklací použitých nápojových kartonů. Z dále nepotřebného materiálu vyrábí stavební desky.

Ukrajinci útočili na Krym obávanými raketami. Expert vysvětlil, jak oklamali ruskou obranu

Ukrajinské síly v pátek zasáhly velitelství Černomořské flotily v Sevastopolu na poloostrově Krym. Podle Moskvy obrana sestřelila pět raket, které mířily na Sevastopol. Kyjev to zpochybňuje, ale podle vojenského experta nemusejí Rusové nutně lhát. Jen dost možná sestřelili něco úplně jiného, než chtěli — falešné návnady, díky kterým se ničivé rakety Storm Shadow dostaly až do cíle.

Mlsný jazýček Karla III. Na francouzském menu žádá pokrm, který mu připomene Alžbětu II.

Francouzský palác ve Versailles se chystá na velkolepou hostinu pořádanou u příležitosti třídenní státní návštěvy krále Karla III. a jeho manželky Camilly. Zajímavým tahem britského monarchy je, že před svým příjezdem zaslal do Paříže striktní seznam požadavků na slavnostní menu. Výčet, na který odkazuje britský Daily Mail, obsahuje nejen pokrmy, jež nesmí být během hostiny podávány, ale například také instrukce na začlenění velkého množství hub – Karlovi III. totiž připomínají jeho zesnulou matku královnu Alžbětu II.

Zakladatel Oktagonu Neruda: Důležité bude uspět v Anglii, zajímavý trh je i ve Francii

Před sedmi lety představil Ondřeji Novotnému nápad na založení československé MMA organizace. Domluvili se a změnilo jim to život. Pavol Neruda si navíc s českým obchodním partnerem a kamarádem pořád skvěle rozumí, a tak plánují v byznysu další a větší kroky. Při pohledu na tuzemský trh je ale slovenskému šéfovi Oktagonu celkem smutno. „Jsou tu organizace, které se snaží zaujmout debilitou, sprostým a podle mě opravdu primitivním obsahem,“ říká Neruda v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.