reklama
CNN Prima News Velká Británie

Velká Británie

Výpis příspěvků ke štítku „Velká Británie“

Za útěk Harryho a Meghan může královna. Nová kniha popisuje, co mělo prince naštvat

30. listopadu 2021 16:23

Když královna v roce 2019 natáčela svůj každoroční vánoční projev, málokomu u televizních obrazovek uniklo, že na jejím pracovním stole chyběla fotografie vnuka prince Harryho, jeho manželky Meghan a jejich syna Archieho. V nové knize Bratři a manželky: Soukromý život Williama, Kate, Harryho a Meghan stojí, že fotografii nechala královna ze stolu odstranit schválně. Incident mohl údajně přispět k tomu, že se vévodové zřekli svých královských povinností a přestěhovali se do USA.

Už žádné gify na Facebooku? Meta musí prodat službu Giphy, rozhodl britský úřad

30. listopadu 2021 12:11

Britský antimonopolní úřad (CMA) nařídil americké firmě Meta Platforms, která je provozovatelem Facebooku, aby prodala platformu pro animované obrázky Giphy. Zdůvodnila to obavami z dopadů na konkurenční prostředí, a to jak na uživatele sociálních médií, tak na zadavatele reklamy. Úřad o tom informoval ve svém úterním sdělení. Facebook s nařízením nesouhlasí.

Smutná zpráva pro královnu. Přichází o důležité území, vystřídá ji nová hlava státu

30. listopadu 2021 05:36

Karibský ostrov Barbados se stal republikou. Britskou královnu Alžbětu II. coby hlavu státu v úterý nahradila Sandra Masonová coby vůbec první prezidentka země, kterou si Barbadosané zvolili minulý měsíc. Funkce se slavnostně ujala složením přísahy v den 55. výročí od chvíle, kdy někdejší britská kolonie získala na Spojeném království nezávislost.

Princ Harry se utrhl na bratra kvůli milované Meghan. Kdo si sakra myslíš, že jsi?

29. listopadu 2021 23:42

Příbuzní prince Harryho nebyli nadšení z jeho nastávající manželky Meghan od samého začátku. Odhaluje to nová kniha Bratři a jejich manželky: Soukromý život Williama, Kate, Harryho a Meghan. Jeho rychle se rozvíjející románek s americkou herečkou zpochybnil vévodův bratr princ William krátce před jejich zasnoubením. Mezi bratry pak vznikla roztržka.

Hvězdný hráč snookeru usnul při zápase a netušil, kde je. Může za to covid, tvrdí

29. listopadu 2021 21:39

Trojnásobného mistra světa v královské kulečníkové hře snooker Marka Williamse zmohl program na prestižním turnaji UK Championship natolik, že uprostřed svého zápasu usnul. Šestačtyřicetiletý Velšan omlouval kuriózní událost nedávno prodělanou nákazou koronavirem. Dodal, že potřebuje hrát ráno nebo dopoledne, protože pak je unavený.

Nejsme rukojmí Británie. Paříž se hádá s Londýnem o migrační krizi u La Manche

29. listopadu 2021 17:04

Francie hostila politický mítink s cílem vyřešit migrační krizi u Lamanšského průlivu, pozvánku pro britskou ministryni vnitra Priti Patelovou ale stáhla. Prezident Emmanuel Macron se totiž urazil po veřejném dopisu londýnského premiéra Borise Johnsona, ve kterém Brit radil, jak mají Francouzi s migrací bojovat a držet ji dál od britských břehů.

Británie odhalila dva případy varianty omikron. Oba infikovaní jsou v izolaci

27. listopadu 2021 15:33

Ministerstvo zdravotnictví ve Velké Británii oznámilo první dva případy nové jihoafrické varianty koronaviru s názvem omikron. Podle trasování se lidé měli nakazit mezi sebou. Oba už jsou v izolaci společně se členy svých domácností. Nažení má souvislost s cestováním na jih afrického kontinentu, uvedl britský ministr zdravotnictví Sajid Javid.

reklama