reklama
CNN Prima News Sahara

Sahara

Výpis příspěvků ke štítku „Sahara“

Velká zelená zeď: Jak vypadá africká vzpoura proti Sahaře a globálnímu oteplování?

27. října 2020 21:42

Na severu Afriky pokračuje systematická výsadba stromů, která má zastavit rozpínání Sahary a desertifikaci kontinentu. Zelený pás vegetace o finální délce osm tisíc kilometrů má spojit západní a východní pobřeží světadílu. Ačkoli ambiciózní projekt postupuje pomalu, místní v oblasti základů Velké zelené zdi oslavují nová pracovní místa i zvýšený počet srážek.

Nechali je tři dny bez jídla a pití na Sahaře. 80 migrantů podvedli převaděči

8. září 2020 20:16

Asi 80 afrických migrantů se podařilo zachránit ze Sahary poté, co je převaděči v poušti okradli a nechali na pospas osudu. Pašeráci předtím dostali zaplaceno za zprostředkování cesty do Libye. V úterý o tom informovala agentura Reuters s odvoláním na Mezinárodní organizaci pro migraci (IOM), která získala podrobnosti o události přímo od zachráněných lidí.

Migranti mířící do Evropy snáší v Africe nesmírné utrpení. Čelí sexuálnímu násilí

29. července 2020 09:14

Migranti směřující ke Středozemnímu moři a poté dále do Evropy zažívají na migračních trasách uvnitř Afriky nesmírné utrpení. Tisíce běženců daleko od očí evropské veřejnosti každoročně zahynou či jsou vystaveny týrání ze strany obchodníků s lidmi, milicí, vojáků či policie, uvedla zpráva Úřadu vysokého komisaře pro uprchlíky (UNHCR).

reklama