CNN Prima News Sahara

Sahara

Výpis příspěvků ke štítku „Sahara“

Přes den úmorné tropy, v noci až o 20 °C méně. Česko zažije Saharu, kdy teplotní šoky skončí?

14. srpna 2022 05:03

V nadcházejícím týdnu by se Češi měli připravit na teplotní šoky. Ve dne budou tuzemsko trápit úmorné tropy, v noci teploty rapidně klesnou. Teploměry zaznamenají rozdíly, které budou atakovat 20 °C. Českou Saharu by však měly koncem následujícího týdne vystřídat tradičnější teploty, na které jsou jak občané, tak meteorologové koncem léta zvyklí.

Vědci obrátili: Existence lochnesské příšery je „pravděpodobná“, tvrdí. Mají nová fakta

27. července 2022 22:48

Všichni asi slyšeli pověsti o Nessie, dlouhokrkém tvorovi žijícím v hlubokých vodách jezera Loch Ness nedaleko skotského Inverness. Až dosud se většina odborníků shodovala, že jde maximálně o zábavný a dobře smyšlený příběh. Jenže nyní vědci prohlásili, že existence legendární lochneské příšery je „pravděpodobná“.

Musíme se připravit na změny klimatu: Vyšší teploty i sucho a bouře

19. června 2022 21:18

Intenzivní bouře, v posledních letech i tornáda, taky vysoké teploty a extrémní sucho. Klima v Česku se mění a to má zásadní vliv na zdejší krajinu. Experti upozorňují, že třeba z jižní Moravy by se v průběhu let mohla stát vyprahlá země stejně jako na Sahaře. Současně poukazují na nutnost zadržovat dešťovou vodu v krajině. O pomoc s dodávkami pitné vody už i letos začaly žádat první české obce. A vysoké teploty a nedostatek srážek mají za následek i vysoké riziko požárů, před kterými aktuálně varují meteorologové.

Letní počasí za dveřmi? Do Evropy se valí horko ze Sahary, Česko čekají další bouřky

4. května 2022 08:58

Do střední Evropy se blíží horký vzduch ze Sahary. Příští týden by teploty mohly přesáhnout 25 °C, předpověděla Německá meteorologická služba (DWD). V následujících dnech by však v Česku mělo být převážně oblačno, přesto se teploty dostanou přes 20 °C. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Moderátor Vágner na pár dní zmizí z obrazovky CNN Prima NEWS. Chce zdolat titul Iron Man

8. února 2022 14:10

Jeden z nejtěžších triatlonových závodů na světě Sahara Triathlon odstartuje už 26. února i s reprezentantem CNN Prima NEWS. Ačkoli si pod Saharou většina populace představí vyprahlou poušť, už teď víme, že teplotní podmínky budou hodně chladné. Na Sahaře totiž napadl sníh a z letního sportu se stal rázem zimní. A jak říká Petr Vágner, bude to pro něj prý boj o život.