reklama

Tragédie v Oklahomě: Vrah zastřelil muže a pět dětí. Těžce zranil i jejich matku

Traédie v Okahomě: Vrah zastřelil muže a 5 dětí
Zdroj: AP

Pět zastřelených dětí, jeden muž a jedna těžce zraněná žena byli nalezeni v domě v americkém městě Muskogee v Oklahomě. Policie zatkla podezřelého, který s nimi podle všeho bydlel, informovala zahraniční média.

reklama

Z několikanásobné vraždy podezřívá policie pětadvacetiletého muže, kterého identifikovala jako Jarrona Deajona Pridgeona. Podezřelého zatkla na místě poté, co byla v úterý o půl druhé ráno telefonicky informována o střelbě.

Jarron Deajon Pridgeon
Jarron Deajon Pridgeon
Zdroj: Twitter

Policie krátce po děsivém incidentu nezveřejnila informaci o možném motivu pachatele. Vyšetřovatelé nicméně předpokládají, že oběti vraha jsou rodinní příslušníci a že podezřelý muž s nimi bydlel, uvedla podle CNN policejní mluvčí Lynn Hamlinová. Jeho vztah k obětem nicméně policie zatím nezná. Deník Daily Mail uvádí, že se mohlo jednat o otce některého z dětí. Rodina měla na adrese bydlet teprve několik týdnů.

K tématu

„Nebylo to náhodné, protože všichni společně v tom domě bydleli,“ uvedla v úterý mluvčí. „Ale pokud jde o to, jaké jsou všechny vazby, to zatím ještě nevíme.“

Policie doposud nezná ani autora telefonátu, který ji na místo přivolal. „Když policisté přijeli na místo, uviděli, jak podezřelý opouští dům se zbraní v ruce. Jeden ze strážníků na podezřelého vystřelil, ale minul ho,“ uvedla Hamlinová. Ozbrojeného muže pak po krátké honičce policisté zatkli.

Uvnitř nalezli mrtvého muže a děti ve věku dvou, tří, pěti, šesti a devíti let. Těžce zraněna byla i jejich matka, kterou záchranáři helikoptérou přepravili do nemocnice v Tulse. Její stav je stabilizovaný.

Tragédie v Oklahomě: Vrah zastřelil muže a 5 dětí (zdroj: KOCO)
Tragédie v Oklahomě: Vrah zastřelil muže a 5 dětí (zdroj: KOCO)
Zdroj: CNN

Podezřelý Jarron Deajon Pridgeon, který je držen ve vazbě ve městě Muskogee, se podle policejní mluvčí v současné době rozhodl s vyšetřovateli nespolupracovat. Podle soudních záznamů má Pridgeon kriminální minulost, která zahrnuje obvinění z napadení a ublížení na zdraví nebezpečnou zbraní, vyhrožování a újmu na majetku.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Praha

Za průjezd Prahou si zaplatíme. Vedení města odkleplo plán na zavedení mýta

Za průjezd Prahou si zaplatíme. Vedení města odkleplo plán na zavedení mýta

Ačkoliv vedení Prahy za dva a půl roku na radnici výrazně nepokročilo ve stavbě pražských okruhů či linky metra D, schválilo si vizi na zavedení mýtného za vjezd do centra. A to už od roku 2025. Podle současného náměstka pro životní prostředí Petra Hlubučka (STAN) je zpoplatnění nevyhnutelné a je třeba ho vnímat jako součást balíku opatření, který má v důsledku vést ke zlepšení klimatu v hlavním městě.

Fotka kosí rodinky zvítězila v Czech Nature Photo. Vznikla na toaletě, říká autor
Mohli přežít? Obyvatele Pompejí od záchrany dělily jen minuty, ukazují nové nálezy
Chronický únavový syndrom vzal Šimonovi veškerou energii. Léčba neexistuje
Mezi Izraelem a Pásmem Gazy pokračuje ostřelování. Zemřelo už nejméně 40 lidí
reklama
reklama
Kde udělali soudruzi z Hradu chybu? Sociální sítě zaplavily vtipy na kelímkovou pietu

Sociální sítě

Domácí zpravodajství

Zahrádky bez wifi zůstanou. Zabrání to šíření viru, vzkazuje ministerstvo
Hřib o změně stavebního zákona: Vláda vymýšlí experiment, který nemá obdoby
Další články
reklama
reklama