reklama

Tragédie v Oklahomě: Vrah zastřelil muže a pět dětí. Těžce zranil i jejich matku

Traédie v Okahomě: Vrah zastřelil muže a 5 dětí
Zdroj: AP

Pět zastřelených dětí, jeden muž a jedna těžce zraněná žena byli nalezeni v domě v americkém městě Muskogee v Oklahomě. Policie zatkla podezřelého, který s nimi podle všeho bydlel, informovala zahraniční média.

reklama

Z několikanásobné vraždy podezřívá policie pětadvacetiletého muže, kterého identifikovala jako Jarrona Deajona Pridgeona. Podezřelého zatkla na místě poté, co byla v úterý o půl druhé ráno telefonicky informována o střelbě.

Jarron Deajon Pridgeon
Jarron Deajon Pridgeon
Zdroj: Twitter

Policie krátce po děsivém incidentu nezveřejnila informaci o možném motivu pachatele. Vyšetřovatelé nicméně předpokládají, že oběti vraha jsou rodinní příslušníci a že podezřelý muž s nimi bydlel, uvedla podle CNN policejní mluvčí Lynn Hamlinová. Jeho vztah k obětem nicméně policie zatím nezná. Deník Daily Mail uvádí, že se mohlo jednat o otce některého z dětí. Rodina měla na adrese bydlet teprve několik týdnů.

K tématu

„Nebylo to náhodné, protože všichni společně v tom domě bydleli,“ uvedla v úterý mluvčí. „Ale pokud jde o to, jaké jsou všechny vazby, to zatím ještě nevíme.“

Policie doposud nezná ani autora telefonátu, který ji na místo přivolal. „Když policisté přijeli na místo, uviděli, jak podezřelý opouští dům se zbraní v ruce. Jeden ze strážníků na podezřelého vystřelil, ale minul ho,“ uvedla Hamlinová. Ozbrojeného muže pak po krátké honičce policisté zatkli.

Uvnitř nalezli mrtvého muže a děti ve věku dvou, tří, pěti, šesti a devíti let. Těžce zraněna byla i jejich matka, kterou záchranáři helikoptérou přepravili do nemocnice v Tulse. Její stav je stabilizovaný.

Tragédie v Oklahomě: Vrah zastřelil muže a 5 dětí (zdroj: KOCO)
Tragédie v Oklahomě: Vrah zastřelil muže a 5 dětí (zdroj: KOCO)
Zdroj: CNN

Podezřelý Jarron Deajon Pridgeon, který je držen ve vazbě ve městě Muskogee, se podle policejní mluvčí v současné době rozhodl s vyšetřovateli nespolupracovat. Podle soudních záznamů má Pridgeon kriminální minulost, která zahrnuje obvinění z napadení a ublížení na zdraví nebezpečnou zbraní, vyhrožování a újmu na majetku.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

360°

Schejbalová: Maturanti letos mají víc úlev a času na přípravu. Trpí první ročníky

Schejbalová: Maturanti letos mají víc úlev a času na přípravu. Trpí první ročníky

Maturanti mají letos mnohem víc úlev a času na přípravu na maturitní zkoušku než loni, uvedla v pořadu 360° Pavlíny Wolfové televize CNN Prima NEWS předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií ČR Renata Schejbalová. Zároveň upozornila, že premiér Andrej Babiš s možností úředních maturit přišel moc brzy a ani se neporadil s příslušným resortem. Se školní a poradenskou psycholožkou Ladislavou Trpákovou se zároveň shodly, že největší problém v současné době mají první ročníky.

Nejhůře jsou na tom prváci, nemají žádné sociální vazby, říká středoškolský učitel
Rasistka? Fero si vykradl byt, pracujte z domova jako on, radila nová hlavní hygienička
Návrat monarchie pro mě není aktuální téma, říká potomek habsburských císařů
reklama
reklama
Analýza: Proč tři týdny lockdownu stačit nebudou? Do škol a obchodů nejdřív v červnu

Koronavirus

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Obezita je daň za luxus, nejdůležitější je udělat si čas na pohyb, tvrdí odborník
Další články
reklama
reklama