vrah

Výpis příspěvků ke štítku „vrah“

Popravě vrahů v Afghánistánu přihlížely tisíce lidí. Rodiny obětí dostaly šanci udělit milost

Tálibánské úřady ve čtvrtek veřejně popravily dva muže odsouzené za vraždu. Před davem tisíců diváků jim bojovníci hnutí prostřelili záda. Na místě byli přítomni také rodinní příslušníci odsouzených, kteří odmítli nabídku udělit vrahům milost. Od roku 2021, kdy se tálibánští teroristé v Afghánistánu opět chopili moci, v zemi platí přísný výklad muslimského práva šaría, včetně známého „oko za oko“.

Řádění střelce z fakulty mohlo skončit hůř. Měl špatné náboje, vysvětlil policejní instruktor

Dlouholetý policejní instruktor a kontraktor Zdeněk Charvát stál u počátku existence prvosledových hlídek a vypracoval první metodiku zásahu proti aktivnímu střelci. Zásah policie v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy hodnotí jako rychle a správně provedený. „Pokud by se něco takového nestalo v Praze, ale třeba v nějakém okresním městě, kde není taková koncentrace vycvičených policistů, byla by to katastrofa,“ varoval zároveň v podcastu Matyáše Zrna OFF RECORD.

Zabíjel kvůli prášku na bolest hlavy. 19letý vrah z Trutnovska sousedy utloukl kladivem

Bylo mu pouhých 19 let. Přesto se zařadil mezi nejbrutálnější vrahy Česka. Mysl mu totiž zatemnily drogy. Pár seniorů ze sousedního bytu dvacet minut bodal a tloukl kladivem, než si byl jistý, že jsou mrtví. A důvod? Tomáš Vít od nich chtěl prášek na bolest hlavy, kterou mu podle jeho slov způsobovalo kouření marihuany. I přesto, že se snažil po dvojnásobné vraždě zakrýt všechny stopy, kriminalisté ho dopadli během pouhých šesti hodin. Příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v rámci seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších tuzemských kriminálních případech.

Řádění sériového vraha taxikářů odhalili psi. Narkoman z Prahy se k činům nikdy nepřiznal

Jediný muž, který byl odsouzen na doživotí na základě nepřímých důkazů. V čele s pachovými stopami. To je narkoman David Virgulák známý také jako vrah taxikářů. „Kradu jen pos*aný čokolády,“ bránil se před soudem a vinu dodnes popírá. „Kajínkova éra skončila a moje začala,“ tvrdil. Případu se věnuje další díl videopodcastu HLASY ZLOČINU.

Truchlit nebudu, reagoval Kočka na Ďuričkovu smrt. S vrahem má spojené nejhorší momenty života

Vody kolem úmrtí vraha a kontroverzního byznysmena Bohumíra Ďurička krátce po zveřejnění zprávy o jeho skonu rozvířil Václav Kočka mladší, syn podnikatele Václava Kočky staršího, kterého Ďuričko před 16 lety zastřelil. Pozůstalý na dotaz deníku Blesk mimo jiné prohlásil, že truchlit rozhodně nebude. Ďuričko zemřel na infarkt ve věku 70 let.

Vrah Roubal nebo Stodolovi na jednom tetování? Provokatér z Clashe to přehnal, říká promotér

Sedmý turnaj Clash of the Stars nabídl opět velkolepou show i mnoho silných momentů. V dobrém i zlém. Právě o tom byla řeč v rozhovoru s promotérem Tomášem Linh Le Sym na CNN Prima NEWS. „Nejhorší moment byl nástup Tadeáše Veselého a jeho napadení,“ přiznává šéf organizace. „Vznikla fáma, že měl zástavu srdce. To můžu vyvrátit.“ A co říká na nesmyslná tetování tohoto provokatéra?

Šílený mstitel z Frenštátu: Masový vrah ztrestal sousedy výbuchem domu. Zemřely i děti

Dlouhodobé spory se sousedy a rozhodnutí exekutora. To odstartovalo v hlavě Antonína Blažka plán, jehož provedením se zařadil mezi nejhorší masové vrahy Česka. Aby se pomstil obyvatelům bytovky, ze které měl být vystěhován, rozhodl se je vyhodit do povětří. Bohužel se mu to povedlo. Po jeho útoku objevili záchranáři v troskách domu pět mrtvých. Šestá oběť zemřela později v nemocnici. Příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v rámci seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších tuzemských kriminálních případech.

„Bestie“ z Kolumbie popravila 200 dětí. Sériový vrah těsně před smrtí chtěl opustit vězení

V devadesátých letech rozséval strach po celé Kolumbii. Sériový vrah Luis Alfredo Garavito se zaměřoval především na bezbranné děti z chudinských čtvrtí. Poté co si získal jejich důvěru, je začal bezcitně mučit a následně se jich zbavil. Tamní policisté tak mnoho let nacházeli spousty zohavených ostatků. Jeho teroru neuniklo téměř 200 nezletilých, čímž se Kolumbijec pod přezdívkou „Bestie“ zapsal mezi nejhorší vrahy světa. Po dopadení se přiznal, a nebýt jeho smrti v minulém roce, mohl se i podívat na svobodu. Právě 25. ledna by se dožil 67 let.