vrah

Výpis příspěvků ke štítku „vrah“

V soudní síni s Petrem Kramným. Chladnokrevný vrah, co nemluví. Anebo oběť justice?

29. listopadu 2022 20:20

Kdyby stěny největší soudní síně Krajského soudu v Ostravě promluvily, zaznělo by hodně nářků. Za nacistické okupace i za komunistů tady často padaly vykonstruované rozsudky, k justičnímu omylu však může dojít i v demokracii. Rozhodně nehájím názor, že dvojnásobný vrah Petr Kramný je nevinen a věřím, že dostal spravedlivý trest. Zároveň se však do duše vkrádají i pochybnosti. Zvláště v úterý 29. listopadu 2022 tady v soudní síni číslo 7, v níž se obhájkyně Petra Kramného snaží o obnovu procesu.

Pětinásobný vrah Biederman zůstane ve vězení. V rozhovoru popsal zabíjení v devadesátkách

28. listopadu 2022 16:34

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost Oty Biedermana, který si odpykává doživotní trest za podíl na pěti nájemných vraždách z 90. let. Po odpykání 25 let ve vězení žádal o podmínečné propuštění na svobodu, ale Okresní soud v Jablonci nad Nisou mu letos v červnu nevyhověl, stejně jako liberecký krajský soud. Ústavní soudci stížnost považovali za zjevně neopodstatněnou, jak vyplynulo z usnesení v databázi soudu.

Útočník na heroinu z rozvrácené rodiny a milovník zbraní. Kdo zabíjel v americkém gay klubu?

25. listopadu 2022 09:34

Celkem pět lidí zemřelo při masové střelbě v gay klubu v americkém Coloradu. Tragický incident se stal v noci. Hlavním podezřelým je 22letý Anderson Lee Aldrich, který si vleče životem tíživou minulost. Problémy měl od malička. Jeho rodiče se rozvedli, chlapec experimentoval s návykovými látkami a otec se ze všeho nejvíc bál, jestli Aldrich není gay.

Spartakiádní vrah kdysi vyvolal v Praze paniku. Dnes žije na svobodě pod novou identitou

18. listopadu 2022 13:18

Napadení jedenácti žen, pět znásilněných a tři z nich uškrcené. To je výsledek řádění „spartakiádního vraha“ Jiřího Straky v 80. letech. Ten se po dopadení přiznal ke všem činům. Při provádění rekonstrukcí neprojevil sebemenší známku emocí. Skončil na deset let ve vězení a podstoupil kastraci. Po propuštění z výkonu trestu žije dnes pod jinou identitou.

Vymahače dluhů rozstříleli samopalem v jeho luxusním autě. Soud nikoho nepotrestal

14. listopadu 2022 20:33

Když na konci listopadu roku 1993 pokryla Prahu nečekaná sněhová nadílka, jako by kromě ulic a parků zakryla na dlouhé roky také většinu stop vraždy v pražské Michli. Lidé tam před jednou z vil objevili rozstřílený luxusní vůz a na jednom ze sedadel mrtvé tělo mladého muže. Příběh vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech od začátku tisíciletí.

Musím znát její poslední chvíle: Matka se setká s mužem, který jí znásilnil a zavraždil dceru

29. října 2022 08:28

Lisa Squireová se připravuje na setkáním s mužem, který vzal život její nejstarší dceři Libby. Polák Pawel Relowicz dívku znásilnil, zabil a její tělo hodil do řeky. Podle Squireové je nepřijatelné, aby neznala poslední okamžiky Libbyina života. Případ se odehrál ve Velké Británii, informoval o něm deník Daily Mail.

Když šlo o děti, nemohl jsem se s tím srovnat. Markovič před smrtí promluvil v dokumentu

22. října 2022 08:49

Zesnulý Jiří Markovič, bývalý velitel pražské mordparty, který pomohl dopadnout řadu kriminálníků, se i k vrahům podle vlastních slov snažil chovat jako k lidem. Markovič své zkušenosti přiblížil v dosud neodvysílaném dokumentu, v němž popisuje detaily z případů těch nejznámějších vrahů, které dopadl. Přiznává, že byl odpůrcem trestu smrti, až na jednu výjimku. Bezesné noci ho ale prý kvůli traumatickým zkušenostem netrápily. Legendární kriminalista zemřel 20. října.