Děsivou nehodu několika vozů v Egyptě nepřežily desítky lidí. Další jsou zraněni, auta hořela

Nejméně 32 lidí zahynulo při srážce několika vozidel v egyptském guvernorátu Baháríja, který leží mezi Káhirou a Alexandrií. S odvoláním na egyptská média o tom informovala agentura Reuters. Nejméně šest desítek lidí je zraněných. Nehodu podle policejních zdrojů způsobil únik oleje z jednoho automobilu; další vozidla začala hořet.

Požár zablokoval dopravu na hlavním tahu mezi egyptskou metropolí a Alexandrií. Úřady na místo vyslaly vyprošťovací techniku, sanitky a hasiče. Oheň podle policejních zdrojů způsobil únik oleje z jednoho automobilu; hořet následně začala i další vozidla. Egyptská média uvedla, že srážku zavinil řidič autobusu, který během mlhavého rána narazil do zaparkovaného vozidla, napsala agentura AP.

V Egyptě špatný stav silnic a nedodržování dopravních předpisů každoročně vedou k mnoha dopravním nehodám. V roce 2021 si ve zhruba 110milionové zemi vyžádaly přes 7 000 obětí, což je podle egyptského statistického úřadu patnáctiprocentní nárůst oproti předchozímu roku. V desetimilionovém Česku v roce 2021 v důsledku dopravních nehod přišlo o život 470 lidí.

K tragické nehodě došlo před nedávnem i u amerického New Orleansu:

Tagy: