Egypt

Výpis příspěvků ke štítku „Egypt“

Krvavé drama ve Všenorech: Soused zaútočil kladivem a pistolí, dopadli ho až po letech

30. listopadu 2022 07:00

Sousedský spor se rozhodl vyřešit po svém. Vyzbrojen upravenou plynovou pistolí a kladivem se vloupal do chatky svého souseda a zaútočil. Sám cítil velkou křivdu, a tak množství útrap a malicherných naschválů přetavil v brutální útok. Nést následky za své jednání ale nechtěl. Policisté ho vypátrali až po třech letech, kdy se ukrýval mezi českými turisty v egyptské Hurghadě. Příběh Jana Šimáka vám redakce CNN Prima NEWS přináší v seriálu Zvlášť závažné zločiny, který pojednává o největších kriminálních případech od začátku tisíciletí.

V soudní síni s Petrem Kramným. Chladnokrevný vrah, co nemluví. Anebo oběť justice?

29. listopadu 2022 20:20

Kdyby stěny největší soudní síně Krajského soudu v Ostravě promluvily, zaznělo by hodně nářků. Za nacistické okupace i za komunistů tady často padaly vykonstruované rozsudky, k justičnímu omylu však může dojít i v demokracii. Rozhodně nehájím názor, že dvojnásobný vrah Petr Kramný je nevinen a věřím, že dostal spravedlivý trest. Zároveň se však do duše vkrádají i pochybnosti. Zvláště v úterý 29. listopadu 2022 tady v soudní síni číslo 7, v níž se obhájkyně Petra Kramného snaží o obnovu procesu.

Pohublý Kramný před soudem nemluvil. Obhájkyně zmiňovala zničený „výbušný materiál“

29. listopadu 2022 08:51
Aktualizováno

Krajský soud v Ostravě se v úterý začal zabývat návrhem na obnovu řízení v kauze Petra Kramného, který byl v roce 2016 odsouzen k 28 letům vězení za vraždu manželky a dcery na dovolené v Egyptě. Žádost podal Kramný prostřednictvím své advokátky, k ní se pak připojila i jeho matka. Součástí návrhu jsou tři nové znalecké posudky, které si nechala vypracovat obhajoba. Soudkyně následně projednávání do čtvrtka přerušila.

Odklepnuto, v Egyptě byla schválena dohoda o klimatu. Aktivisté deklaraci tvrdě kritizují

20. listopadu 2022 08:19

Zástupci států světa se na klimatické konferenci COP27 v Egyptě shodli na závěrečné deklaraci ze summitu. Předseda konference a egyptský ministr zahraničí Samí Šukrí dal poklepáním kladívka najevo, že dokument reprezentující politickou shodu na konferenci byl jednomyslně schválen. Informovala o tom agentura Reuters. Důležitým dílčím výsledkem konference je dohoda na vzniku speciálního fondu pro kompenzace škod způsobených změnou klimatu zvláště zranitelným zemím.

V Egyptě začal klimatický summit. Česko podle Fialy sníží emise metanu o 30 procent

6. listopadu 2022 18:52

V neděli začal každoroční klimatický summit OSN, letos ho pod označením COP27 pořádá Egypt. Dvoutýdenní akce se má zúčastnit přes 120 světových státníků. Česko reprezentuje premiér Petr Fiala, který do Egypta odletěl na tři dny. Hlavní snahou účastníků COP27 je zpomalit globální oteplování, řešit se ale budou i další ekologická témata.

Mexiko chce po 68 letech zopakovat pořádání olympijských her. Podalo kandidaturu na rok 2036

27. října 2022 08:55

Mexiko jako první země oficiálně podalo kandidaturu na pořadatelství olympijských her v roce 2036. Ve středu to ve společném prohlášení oznámili mexický ministr zahraničí Marcelo Ebrard a předsedkyně národního olympijského výboru María José Alcaláová. Mexiko už letní olympiádu hostilo v roce 1968, kdy se hrdinkou her stala čtyřnásobná vítězka ve sportovní gymnastice Věra Čáslavská.