reklama

Egypt

Výpis příspěvků ke štítku „Egypt“

První případ varianty omikron v Česku: Jde o ženu, která letěla z Namibie přes JAR

27. listopadu 2021 11:17
Aktualizováno

V České republice se potvrdila první nákaza variantou koronaviru omikron. Ta je podle expertů nejen nebezpečnější, ale také se rychleji šíří a umí obejít očkování. Sekvenační analýza v liberecké nemocnici v sobotu večer ukázala, že s 90% pravděpodobností skutečně jde o tuto variantu. Jedná se o Češku, která se vrátila z Namibie a letěla přes Jihoafrickou republiku (JAR) a Dubaj.

Jeho knihy jsou politicky nekorektní vír sexu a násilí. Zemřel spisovatel Wilbur Smith

14. listopadu 2021 07:32

V sobotu v Jihoafrické republice zemřel spisovatel Wilbur Smith, který se proslavil svými dobrodružnými romány zasazenými v Africe či starém Egyptě. O úmrtí informoval jeho nakladatel. Smith je autorem bezmála 50 knih, kterých se na světě prodalo na 140 milionů výtisků, uvedla agentura AFP. Mnoho jeho románů bylo přeloženo i do češtiny.

Zablokovala Suez a ochromila světový obchod. Loď Ever Given konečně odplouvá

7. července 2021 14:13

Kontejnerová loď Ever Given, která v březnu zablokovala Suezský průplav, konečně odplouvá. Obří loď narazila na pevninu a průplav byl kvůli tomu nefunkční. Vyprostit se ji podařilo až po několika dnech. Ever Given následně úřady zadržely a správa průplavu požadovala za blokování 550 milionů dolarů. Teď může nákladní loď konečně z průplavu odplout.

Covid cestovní seriál: Přísný sever Afriky. Co potřebujete do Egypta, Maroka či Tuniska?

24. června 2021 13:20

Chorvatsko či Bulharsko už dávno nejsou jedinou krajinou zaslíbenou českým turistům. Mnoho našinců čím dál častěji cestují do zemí na severu Afriky. Jedná se zejména o Egypt, Tunisko či Maroko. Jaké podmínky musí nyní Češi splnit, aby se do těchto destinací mohli vydat na dovolenou? A jaké kroky musí učinit po návratu do Česka? Připravili jsme pro vás přehledné informace o vycestování právě do těchto dovolenkových rájů.

Testy na dovolené vám můžou zabránit v návratu domů. Co radí cestovní kanceláře?

23. června 2021 12:53

Řadu Čechů v nadcházejících dnech a týdnech čeká vytoužená dovolená. Mnohdy tuzemští turisté vyjedou do zahraničí k moři. S pandemií koronaviru ovšem přišly nové komplikace, kterými se turisté musí prodrat, aby se buď na dovolenou dostali, nebo se z ní následně mohli vrátit domů. Například všudypřítomné testování jim často může v cestě do domoviny zabránit a nedobrovolně jim pobyt v cizině prodloužit.

Reportáž: Egypt láká na hotely bez roušek i naočkovaný personál. Problém jsou hosté

18. června 2021 07:59

Na sever Afriky vyráží každoročně stovky českých turistů. Kromě Tuniska či Maroka se mezi oblíbené destinace řadí i Egypt, zejména pak oblast podél Rudého moře. Řadě tuzemských turistů dovolenou překazila pandemie. Egypt je ovšem na návrat zahraniční klientely připraven. Hotelový personál redaktorovi CNN Prima NEWS řekl, že díky očkování se koronaviru nebojí. Zároveň popsal, jak bylo naloženo s těmi Egypťany, kteří se očkovat nechtěli nechat.

reklama