CNN Prima News srážka

srážka

Výpis příspěvků ke štítku „srážka“

Řidič na Náchodsku najel do chodců. Mezi osmi zraněnými jsou tři děti, zasahoval vrtulník

V Polici nad Metují na Náchodsku před supermarketem v úterý odpoledne osobní auto srazilo několik lidí. Zranění utrpělo pět dospělých včetně řidiče a tři děti, uvedli policisté na sociální síti X. Do lékařských zařízení bylo přepraveno sedm zraněných včetně dvou dětí, jedno z nich dopravil do nemocnice vrtulník, potvrdila mluvčí královéhradeckých záchranářů Lucie Hanušová. Řidič měl zřejmě zdravotní indispozici, nehodu si nepamatoval, uvedl starosta Jiří Škop, podle něhož nešlo o úmysl.

VÝSTRAHA: Česko ohrožuje velmi silný vítr. Nebezpečí hrozí především na Moravě

Aktualizováno

Česko zasáhl velmi silný vítr a pro část Pardubického a celý Jihočeský, Olomoucký a Zlínský kraj a Vysočinu platí až do půlnoci z neděle na pondělí dokonce výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). V nárazech by měl vítr dosahovat rychlosti až 70 kilometrů za hodinu. Navzdory větrnému počasí bude ale poměrně teplo, na některých místech Česka by se rtuť teploměru mohla vyšplhat až na 16 stupňů Celsia.

Mnoho stromů stojí příliš blízko silnice, tvrdí expert. Které regiony jsou nejrizikovější?

Normy ohledně vzdálenosti stromů od vozovky jsou často porušovány, vysvětlil ve vysílání CNN Prima NEWS dopravní expert a vedoucí Samostatného oddělení BESIP Tomáš Neřold. Řidiči podle něj často jezdí příliš rychle i na komunikacích, které lemují aleje. Jaké oblasti jsou z hlediska tohoto typu nehod, které končí často fatálně, nejrizikovější?

Rozvážela potraviny, při vykládání Annu zabilo projíždějící auto. Strašné, truchlí sousedé

Obyčejný pracovní den se pro rodinu ze slovenské obce Chtelnica změnil v nepředstavitelnou tragédii. Čtyřiapadesátiletá Anna v pondělí v práci rozvážela potraviny, v obci Boleráz do ní ale při vykládání zásilky z kufru najelo jiné auto a zraněním na místě podlehla. Případ si nyní převzali kriminalisté. O smutné události informovali krajští policisté na facebookovém účtu.