Detaily srážky tramvají v Praze. Řidičku přemohly střevní potíže, střídání přijelo pozdě

Dramatické nehodě tramvají, která se odehrála ve středu v Modřanské ulici v Praze.

Podrobnosti vážné nehody tramvají v Praze

Dramatické nehodě tramvají, která se odehrála ve středu v Modřanské ulici v Praze, předcházela nezvyklá situace. Řidička soupravy zastavila mezi stanicemi, aby si mohla dojít na záchod. Druhý šofér pak na stojící vozy nezareagoval.

Podle zdrojů redakce Krimi zpráv z dopravního podniku měla osudné srážce tramvají v pražských Modřanech předcházet kuriózní situace. Řidičku tramvaje přepadly střevní potíže. Zavolala proto na dispečink, že potřebuje vystřídat. Než ale stihla dorazit záchrana, situace se zhoršila.

Řidičku od další zastávky dělilo jen pár stovek metrů, přesto volání přírody mělo být silnější než ona, a proto se rozhodla zastavit uprostřed cesty. Zanedlouho se ale přiřítila další tramvaj, jejíž šofér do stojící soupravy s rozsvícenými výstražnými světly naboural.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Děsivý incident na zastávce v Plzni. Tramvaj přivřela ženě ruku, s sebou ji táhla stovky metrů

„Pracujeme s variantou, že řidič druhé tramvaje včas nedobrzdil před stojící tramvají. Co bylo ale skutečnou příčinou nehody, jestli technické důvody či něco jiného, stále nevíme,“ doplnila mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková. Může to být třeba mikrospánek nebo nevěnování se řízení.

Tramvaje zůstaly po srážce do sebe zaklesnuté. Poničená byla hlavně souprava, která narazila do stojících vozů. „Snažil jsem se z té tramvaje nějak dostat a pak mi došlo, že je tam ještě pan řidič, takže jsem se snažil k němu nějak dostat, ale on tam byl zaklíněný. Nešly ani otevřít dveře kabiny,“ popsal pro CNN Prima NEWS cestující Filip Smola.

Šoféra vyprostili až záchranáři a následně skončil v nemocnici. Měl vážné zranění nohou. Šrámy si odnesli i další cestující. Jakmile to bylo možné, začali na místě pracovat vyšetřovatelé. „Případ řeší kolegové z místního oddělení Modřany, kteří budou zjišťovat, co bylo příčinou srážky i míru zavinění jednotlivých účastníků,“ upřesnil policejní mluvčí Jan Rybanský.

Na mnoho otázek může odpovědět výslech zraněného řidiče, který policisté v den nehody nemohli provést.

Tagy: