reklama
CNN Prima News tramvaj

tramvaj

Výpis příspěvků ke štítku „tramvaj“

Z řidiče tramvaje hrdinou. David zahlédl požár, z hořícího domu zachránil dva seniory

18. ledna 2022 14:08

Pondělní pracovní ráno se pro řidiče tramvaje Davida Hrůzu v Brně-Bystrci změnilo v záchranou akci. Při cestě na kontrolu kolejí kvůli námraze si všiml hořícího domu. Nezaváhal a vyběhl lidem na pomoc. Z hořící budovy vyvedl dva seniory, zachránil i auto. „Možná se dělá haló pro nic. Takhle by se měl zachovat každý normální občan,“ hodnotí svůj čin skromný hrdina.

Střelba na MHD v Praze? Útočník poškodil tramvaje i autobus s lidmi, hledá ho policie

10. ledna 2022 10:44

Policisté pátrají po pachateli, který ve středu v podvečer v Praze 10 poškodil okna dvou tramvají a autobusu. Podle prvotních zjištění mohl do oken vozidel střílet vzduchovou pistolí. V tiskové zprávě to uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk. V soupravách podle něj byli cestující, nikdo však nebyl zraněn. Podle vyšetřovatelů pachatel způsobil škodu zhruba 130 000 korun.

Klimatizace, široké uličky i nabíječky. Nová tramvaj za desítky milionů překvapila Ostraváky

29. listopadu 2021 19:44

Nejmodernější tramvaj v Česku začala v pondělí ve zkušebním provozu vozit cestující v Ostravě. Jedná se o typ Škoda 39T, který má kromě nového interiéru se širšími uličkami i klimatizaci a USB nabíječky. Dvoučlánková tramvaj s délkou přesahující 26 metrů dosud absolvovala 20 tisíc kilometrů bez pasažérů. Aby prošla definitivními testy, musí se osvědčit na stejné vzdálenosti i během reálné přepravy lidí.

Tramvajová zastávka s přístřeškem stojí v Brně přímo pod mostem. Místní nechápou

30. září 2021 22:33

Brno se může „pyšnit“ další kuriozitou. Přímo pod mostem na tramvajové zastávce Osová vzniklo místo pro cestující i kolemjdoucí, které je kryté přístřeškem. Ochranu před deštěm ale řeší už samotná mostní konstrukce. Mnozí proto vůbec nechápou, z jakého důvodu stříška vznikla. Dopravní podnik města Brno se již situací zabývá. Podle něj jde chyba za zhotovitelem.

reklama