CNN Prima News dezinfekce

dezinfekce

Výpis příspěvků ke štítku „dezinfekce“

Vypláchněte si ústa dezinfekcí a rozpusťte klub hnutí ANO, tepala Babiše Pekarová

Vypláchněte si ústa dezinfekcí a rozpusťte klub hnutí ANO, pokud chcete měřit všem stejným metrem. Těmito slovy se ve čtvrtek ve Sněmovně pustila šéfka dolní komory Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) do předsedy ANO a expremiéra Andreje Babiše, když se poslanci sešli na mimořádné schůzi s názvem „organizovaný zločin hnutí STAN“ kvůli pražské korupční kauze Dozimetr.

Hlupáci šíří nesmysly a sprej na covid. Co padlo v hádce Kubka s lékařem olympioniků

V pořadu Co Čech, to politik! došlo k velmi ostrému názorovému střetu mezi prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a lékařem Vlastimilem Voráčkem. Jeho jméno se skloňovalo kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců covidem během loňského letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala z této debaty nejzajímavější výroky.

Kubek se ostře pustil do Voráčka: Šíříte nesmysly. A vy zas deptáte lidi, hájil se lékař

V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS došlo k velmi ostrému názorovému střetu mezi prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a lékařem Vlastimilem Voráčkem. Kubka rozčílilo, když známý ortoped, který nechvalně proslul kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu, během vysílání doporučoval ústní vodu jako prevenci proti covidu.

Ledecký k Prymulovi: Mám s vámi problém. Doporučujete opatření, přitom na nich vyděláváte

Na kamarádství to nevypadá. Hudebník Janek Ledecký se v pořadu Co Čech, to politik! televize CNN Prima NEWS postavil exministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi. Na epidemiologovi mu vadí, že doporučuje opatření jako jsou testy a vakcinace, a přitom na tom zároveň vydělává. Podle Prymuly to ale není pravda. Exministr zdůraznil, že ve střetu zájmů není.

Univerzální dezinfekce? Rádiové vlny zabijí 99 procent koronavirů, ukázala studie

Vědci z izraelské Ariel University se snažili využít speciální rádiové vlny známé jako mikrovlny k eliminaci koronaviru. Výsledky studie dopadly lépe než uspokojivě. Během dvou vteřin dokáží vlny na různých površích zabít více než 99 procent virů. I když metoda nefunguje v případě, kdy se koronavirus dostane do lidského těla, v budoucnu by se mohlo jednat o běžnou a velmi účinnou formu dezinfekce povrchů ve vnitřních prostorách.

I dětské hračky potřebují čas od času umýt. Děláte to správně?

Děti od narození žijí ve světě hraček. Milují je. Hrají si s nimi, spí s nimi, ztrácí je, nechávají je na těch nejméně předvídatelných místech, válí se všude kolem nás. Jenže, všechny hračky a herní plochy mohou právě být proto zdrojem různých choroboplodných zárodků. Jak před nimi ochránit dítě, když je přitom zcela normální, že si děti zhruba do třech let zcela automaticky při hře vkládají hračky do úst? Jedině pravidelným čištěním a dezinfikováním. A teď, pamatujete, kdy jste naposledy svému dítěti hračky čistili? Pokud si nejste jisti odpovědí, tak hurá do toho. A nebojte se, v tomto článku najdete tipy, jak péči o dětské hračky zvládnete na jedničku.

Vřes a ocet? Dvojka, která ovoní vaše prádlo v sušičce

Chtěli byste mít voňavé prádlo i ze sušičky a už používáte ekologický prací prášek? Pak si vyrobte i ekologickou vůni do sušičky. Budete potřebovat jen dvě ingredience – ocet a vřes. Ten předá prádlu nejen svou vůni, ale ošetří ho i svými dezinfekčními a antibakteriálními účinky.

Vyrobte si vlastní voňavou dezinfekci s alkoholem i bez

Nepostradatelným společníkem se v posledním roce stala dezinfekce. A protože je to na některých místech stále nedostatkové zboží nebo vám nemusí vyhovovat svým složením, můžete si ji vyrobit sami za pomoci několika málo surovin, které možná máte zrovna všechny doma. A bude i pro příznivce bio produktů s alkoholem i bez.