reklama
CNN Prima News dezinfekce

dezinfekce

Výpis příspěvků ke štítku „dezinfekce“

Ledecký k Prymulovi: Mám s vámi problém. Doporučujete opatření, přitom na nich vyděláváte

30. listopadu 2021 20:28

Na kamarádství to nevypadá. Hudebník Janek Ledecký se v pořadu Co Čech, to politik! televize CNN Prima NEWS postavil exministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi. Na epidemiologovi mu vadí, že doporučuje opatření jako jsou testy a vakcinace, a přitom na tom zároveň vydělává. Podle Prymuly to ale není pravda. Exministr zdůraznil, že ve střetu zájmů není.

Univerzální dezinfekce? Rádiové vlny zabijí 99 procent koronavirů, ukázala studie

28. listopadu 2021 08:15

Vědci z izraelské Ariel University se snažili využít speciální rádiové vlny známé jako mikrovlny k eliminaci koronaviru. Výsledky studie dopadly lépe než uspokojivě. Během dvou vteřin dokáží vlny na různých površích zabít více než 99 procent virů. I když metoda nefunguje v případě, kdy se koronavirus dostane do lidského těla, v budoucnu by se mohlo jednat o běžnou a velmi účinnou formu dezinfekce povrchů ve vnitřních prostorách.

I dětské hračky potřebují čas od času umýt. Děláte to správně?

4. října 2021 17:00

Děti od narození žijí ve světě hraček. Milují je. Hrají si s nimi, spí s nimi, ztrácí je, nechávají je na těch nejméně předvídatelných místech, válí se všude kolem nás. Jenže, všechny hračky a herní plochy mohou právě být proto zdrojem různých choroboplodných zárodků. Jak před nimi ochránit dítě, když je přitom zcela normální, že si děti zhruba do třech let zcela automaticky při hře vkládají hračky do úst? Jedině pravidelným čištěním a dezinfikováním. A teď, pamatujete, kdy jste naposledy svému dítěti hračky čistili? Pokud si nejste jisti odpovědí, tak hurá do toho. A nebojte se, v tomto článku najdete tipy, jak péči o dětské hračky zvládnete na jedničku.

Vřes a ocet? Dvojka, která ovoní vaše prádlo v sušičce

23. července 2021 11:11

Chtěli byste mít voňavé prádlo i ze sušičky a už používáte ekologický prací prášek? Pak si vyrobte i ekologickou vůni do sušičky. Budete potřebovat jen dvě ingredience – ocet a vřes. Ten předá prádlu nejen svou vůni, ale ošetří ho i svými dezinfekčními a antibakteriálními účinky.

Vyrobte si vlastní voňavou dezinfekci s alkoholem i bez

5. května 2021 15:46

Nepostradatelným společníkem se v posledním roce stala dezinfekce. A protože je to na některých místech stále nedostatkové zboží nebo vám nemusí vyhovovat svým složením, můžete si ji vyrobit sami za pomoci několika málo surovin, které možná máte zrovna všechny doma. A bude i pro příznivce bio produktů s alkoholem i bez.

Jak se starat o respirátor? Na sterilizaci v troubě a mrazáku se odborníci neshodnou

Téma: Rádce
28. února 2021 07:39

Víte, jak zacházet s respirátory? A je možné je použít opakovaně? Přestože vláda nařídila jejich nošení v obchodech, zdravotnických a sociálních zařízeních či veřejné dopravě, na některých doporučeních se odborníci neshodnou. Třeba často diskutovaná sterilizace v troubě je podle některých expertů možná, jiní ale varují před vzplanutím.

Trumpův rok 2020: Triumf na Blízkém východě, zpackané volby a dezinfekce v žilách

31. prosince 2020 22:35

Stejně jako předchozí léta, zůstal i v roce 2020 americký prezident Donald Trump výstřední politickou figurou, která budila vášně a spouštěla řetězce pozitivních i negativních reakcí. Muž, který se stěhuje z Oválné pracovny, musel řešit pandemickou krizi, napětí na Blízkém východě a hlavně listopadové volby. Jaký účet svět Trumpovi za uplynulý rok vystavil?

reklama