CNN Prima News dialog

dialog

Výpis příspěvků ke štítku „dialog“

Vláda s námi balíček neřešila, neznáme ani rušené dotace, stěžuje si nový šéf svazu průmyslu

Vláda o úsporném balíčku se Svazem průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) nekomunikovala. Nebyli jsme přizváni k žádnému jednání, ačkoliv jsme k tomu opakovaně vyzývali. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to uvedl nově zvolený prezident SP ČR Jan Rafaj. Nelíbí se mu ani skutečnost, že svaz dosud nezná dotace, jež bude kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) osekávat nebo, že stát dostatečně nešetří na svém vlastním provozu.

Papež František ve vánočním poselství připomněl lidské utrpení a vyzval ke svornosti

Aktualizováno

Papež v poselství Městu a světu (Urbi et Orbi) vyzval ke svornosti a dialogu, který je podle něj jediným prostředkem, jak vyřešit konflikty od rodinných až po ty válečné. Připomněl utrpení lidí v konfliktních zemích, jako je Sýrie či Jemen, Ukrajině přál bezpečí. Ve svém projevu připomněl i uprchlíky či lidi týrané a zneužívané.

Kulhánek: Dialog s Ruskem? Musí nás stáhnout ze seznamu nepřátelských zemí

Jedním z předpokladů pro seriózní politický dialog s Ruskem by bylo stažení České republiky ze seznamu zemí, které nejsou přátelské, na němž je Česko po boku Spojených států. Řekl to ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD). Vztahy s Ruskem by měly podle něj být pragmatické a postavené na vzájemném respektu. Rozhodnutí o jejich směřování ale bude až na příští vládě, míní ministr.

Odkazování na lidská práva někdy slouží pro intervenci do záležitostí jiných zemí, uvedl maďarský ministr

Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó poskytl rozhovor pro televizi Russia Today, v němž mimo jiné uvedl, že odkazování se na lidská práva slouží někdy jako opodstatnění pro intervenci do domácích záležitostí druhých zemí. Rovněž uvedl, že migrace nemůže být důvodem pro narušování hranic mezi bezpečnými zeměmi. Malé středoevropské země jako Maďarsko pak podle něj vždycky doplatily a v budoucnu doplatí na konflikty mezi východem a západem, i proto upřed