CNN Prima News Die Welt

Die Welt

Výpis příspěvků ke štítku „Die Welt“

Rebelující novinářka z ruské televize má novou práci. Popsala detaily Putinovy propagandy

11. dubna 2022 13:36

Novinářka Marina Ovsjannikovová, která se před měsícem proslavila protestní akcí v ruské televizi, nově pracuje jako zpravodajka německého listu Welt z Moskvy. V pondělí to oznámilo vedení vydavatelství Axel Springer. Její první článek, ve kterém vysvětluje, proč se ke svému kroku musela odhodlat a co s obyvatelstvem dělá kremelská propaganda, je již on-line.

Sousedi se kvůli covidu bojí Česka. Tikající bomba, píší Němci, Rakousko zavírá hranice

13. ledna 2021 16:54

Německo se koronaviru nezbaví, dokud se nákaza bude šířit z České republiky, která patří k nejpostiženějším na světě. V dnešním komentáři nazvaném Nebezpečný soused: Musíme konečně mluvit o Česku, to na svém webu píše deník Die Welt. Podle listu musí najít premiéři pohraničních spolkových zemí Sasko a Bavorsko a také nedaleko hranic ležícího Durynska více odvahy, aby se situace v Německu opět dostala pod kontrolu.

Německý deník označil Slovensko za mafiánský stát. Není to pravda, brání se Čaputová

4. září 2020 15:25

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se neztotožňuje s tvrzením německého deníku Die Welt, který kvůli osvobození kontroverzního podnikatele Mariana Kočnera v kauze vraždy novináře Jána Kuciaka nazval Slovensko mafiánským státem. Čtvrteční verdikt soudu je podle Čaputové jiný, než lidé na Slovensku očekávali, je však třeba ho respektovat.