CNN Prima News Die Welt

Die Welt

Výpis příspěvků ke štítku „Die Welt“

Mohuč postihl totální blackout. Lidé zůstali uvězněni ve výtazích, parkoviště zahalil kouř

Centrum německé Mohuče postihl v sobotu masivní výpadek elektrického proudu. Tamní Univerzitní nemocnice okamžitě přepnula rezervní zdroje energie, přesto nové pacienty odmítala přijímat. Lidé také volali hasičům kvůli zaseknutým výtahům, spuštěný poplašným zařízením nebo kvůli chaosu v dopravě kvůli nefungujícím semaforům. Komplikací se ukázaly také nouzové generátory, které zakouřily podzemní parkoviště. Němci po příčinách pátrají a zatím není jasné, zda výpadek souvisí s přetížením elektrické sítě.

Německo lidem vypne tepelná čerpadla. Jak by hrozba blackoutu zasáhla české domácnosti?

Zatímco při přetížení elektrické sítě by v Německu mohli její provozovatelé omezit domácnostem tepelná čerpadla nebo dobíjecí stanice pro elektromobily, v Česku takový postup nehrozí. Výkonný ředitel Asociace nezávislých dodavatelů energií Jiří Gavor v rozhovoru se CNN Prima NEWS uklidnil, že by zdejší domácnosti byly při omezování až na posledním místě.

Česko jako nemocný muž Evropy? Pomohlo by nám přijmout euro, říká expremiér Špidla

Bývalý premiér Vladimír Špidla (SOCDEM) by jako lék na růst ekonomiky viděl přijetí eura. Řekl to v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Špidla si zároveň postěžoval, že přibližování k vyspělým ekonomikám jde České republice pomalu. Důvodem jsou nízké mzdy, které stát využíval jako konkurenční výhodu. Nyní se ale nedostatečné výdělky stávají brzdou v inovaci.

Česko je nemocný muž Evropy. Hrozí mu ekonomická past, varuje německý deník

Hospodářský model České republiky je zastaralý, země je lapena v průměrnosti. Na svém webu to napsal německý deník Die Welt, podle kterého je skutečně nemocným mužem Evropy právě Česko, které se jako jediné z členských zemí Evropské unie nedokázalo zotavit z ekonomických dopadů pandemie. Česko proto podle listu slouží jako varování před tím, co hrozí i Německu.

Rebelující novinářka z ruské televize má novou práci. Popsala detaily Putinovy propagandy

Novinářka Marina Ovsjannikovová, která se před měsícem proslavila protestní akcí v ruské televizi, nově pracuje jako zpravodajka německého listu Welt z Moskvy. V pondělí to oznámilo vedení vydavatelství Axel Springer. Její první článek, ve kterém vysvětluje, proč se ke svému kroku musela odhodlat a co s obyvatelstvem dělá kremelská propaganda, je již on-line.