Živě
Sledujte přímý přenos posledního rozloučení s Karlem Schwarzenbergem

CNN Prima News divoké prase

divoké prase

Výpis příspěvků ke štítku „divoké prase“

Překvapivý nepřítel Rusů? Divočáci napadli okupanty u Černobylu, jeden zemřel, píší Ukrajinci

Na sociální síti Telegram se šíří zprávy o kuriózní události, k níž mělo dojít na severu Ukrajiny poblíž jaderné elektrárny v Černobylu. Malé skupině ruských sabotérů a zvědů se údajně povedlo překonat bělorusko-ukrajinskou hranici, čímž pronikli na území napadené země. V tamním lese je mělo překvapit stádo divokých prasat, přičemž jeden z okupantů prý přišel o život. „Bojoví kanci zorganizovali hon na ruské sabotéry,“ glosovala ukrajinská agentura Unian. Ukrajinská ani ruská armáda zmíněný příběh nepotvrdily.

Výborný vyhlásil válku divočákům: Chce je likvidovat i luky, novela vadí myslivcům

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) vyhlásil válku přemnoženým divočákům. Divoká prasata totiž stále častěji pronikají i do měst. Připravovaná novela mysliveckého zákona navrhuje řadu změn. Počítá například se zmenšením honitby z 500 hektarů na polovinu, ale i s vydáváním povolenek k lovu pro zemědělce. Myslivcům se ale nelíbí a mají k ní výhrady. Podle nich povede k rozpadu současných honiteb a ke zvyšování počtu černé zvěře.

Dovolená v Andalusii: Po pláži se prohánějí divočáci, tašky vyděšených turistů berou útokem

Výskyt divokých prasat na periferiích evropských měst, který se zvýšil i v souvislosti s vylidněnými ulicemi za koronavirové pandemie, dnes už tolik nepřekvapí. V jihošpanělské Andalusii se ale divočáci v posledních dnech objevují i na plážích, kde hledají jídlo v taškách turistů, kteří se tam opalují. Informovala o tom ve čtvrtek místní média.

Hon na lvici ohrožující Berlín skončil. Z šelmy naháněné vrtulníkem se vyklubal divočák

U Berlína se zřejmě žádná lvice ani jiná kočkovitá šelma volně nepohybuje, uvedla policie po podrobnější analýze videa, na jehož základě se po zvířeti od čtvrtka pátralo. Odborníci dospěli k závěru, že na videu bylo zachyceno divoké prase. Policie proto odvolala výzvu, aby byli lidé při pohybu v oblasti na pomezí jižního Berlína a Braniborska obezřetní, informovala agentura DPA. Po domnělé lvici pátraly desítky policistů, kterým pomáhal i vrtulník a drony.

Srážka automobilů s pěti divočáky na D2 komplikuje dopravu. Vznikla tříkilometrová kolona

Pět divokých prasat přebíhajících dálnici D2 nedaleko Brna překvapilo ve středu ráno řidiče osobního auta a kamionu, kteří se se zvěří střetli na osmém kilometru směrem na Brno. Nehoda zkomplikovala provoz a vytvořila se tříkilometrová kolona. V místě se jezdí jen levým jízdním pruhem, řekl mluvčí policie Petr Vala. Nehoda by měla být bez zranění.

Divočáci trápí Plzeň. Po řádění zvířat zůstaly milionové škody a fotbalistům oči pro pláč

V Plzni řeší problém s divokými prasaty, která nemají dostatek potravy v lese a na polích. Černá zvěř si proto troufá do zahrad, a dokonce i na fotbalové hřiště. Právě tam divočáci v noci na neděli za sebou zanechali škodu zhruba za tři miliony korun. Strach mají také místní lidé, kteří divoká prasata potkávají při procházkách.

Na Frýdlantsku se objevil africký mor prasat. Část lesů se pro veřejnost zavře, říká myslivec

Aktualizováno

Ve Frýdlantském výběžku se ve středu potvrdil africký mor prasat u jednoho uhynulého divočáka. Řekl to ředitel Státní veterinární správy (SVS) pro Ústecký kraj Daniel Macháček. Mrtvé sele našli turisté v příkopě u silnice v blízkosti hranic s Polskem, kde se nákaza dlouhodobě vyskytuje. V Česku jde o první výskyt afrického moru prasat téměř po pěti letech.