dluhy

Výpis příspěvků ke štítku „dluhy“

Seniorka sypala kamarádkám do kávy jed, nechtěla splácet dluhy. Otrávila i vodicího psa

11. listopadu 2022 17:45

Otřesný případ ze Slovenska má pokračování. Penzistka tam otrávila kamarádky, aby jim nemusela splácet dluhy. 70letou Terezii ze Šah poslal v úterý Nejvyšší soud za tři pokusy o vraždu na 25 let do vězení. Žena totiž do čaje kamarádkám míchala jed atropin. Otrávený skončil i vodicí pes nevidomého maséra. Odsouzená důchodkyně trvá na své nevině a tvrdí, že se proti ní všichni spikli.

Češi jsou stále zadluženější. Lidé si často musí půjčovat i na běžný provoz domácností

3. listopadu 2022 17:18

Zadluženost státu i českých domácností v posledních letech stále stoupá. Podle odborníků se situace výrazně nezmění ani v blízké budoucnosti. Lidé si nejčastěji půjčují na bydlení a auta. Výjimkou však v dnešní době nejsou ani spotřebitelské úvěry na běžný provoz domácnosti. Neschopností splácet své závazky jsou prý nejvíce ohroženi důchodci, ale i lidé s vyššími příjmy, kteří nežijí „ve vlastním“.

Peníze ti nepošlu, Láďo. Organizátoři protivládních protestů se rozhádali kvůli financím

6. října 2022 08:02

Dříve spolupracovali na velkých protivládních demonstracích, nyní si jdou po krku. Organizátoři protestů na Václavském náměstí se pohádali kvůli penězům od svých podporovatelů. Exekucemi zatížený Ladislav Vrabel požadoval od svého kolegy Jiřího Havla, aby mu poslal finanční prostředky z transparentního účtu, těch se ale nakonec nedočkal. Havel argumentoval tím, že Vrabel několikrát porušil jejich dohodu. Rozchod dvou svolavatelů protivládních protestů pak jejich podporovatele viditelně rozčaroval.

KOMENTÁŘ: Pět bolestí státní kasy. Nezačne-li Česko šetřit, ztratí nad ní kontrolu

4. října 2022 06:48

Českým veřejným financím je puštěno žilou. Zatímco ještě před pěti či deseti lety se ve státní kase hledala doslova každá miliarda, aby schodek nebyl příliš hluboký, dnes se zdá, že sto miliard sem či dvě stě miliard tam nikoho moc netrápí. Politici minulé vládní garnitury vytvořili dojem, že s krvácející státní kasou lze bezstarostně žít.

Švandová a Vydra nedostanou peníze zpět. Producent, který dlužil miliony, spáchal sebevraždu

27. září 2022 14:28

Ve věku 46 let zemřel producent Jiří Jurtin. Mezi jeho projekty patřily muzikály Mamma Mia, Popelka nebo Rocky. Podílel se také na filmech Lída Baarová či Babovřesky. Podle informací webu Extra.cz měl známý umělec spáchat sebevraždu. Za sebou zanechal velké dluhy. Mezi jeho věřiteli byli například herci Jana Švandová a Václav Vydra.

Ekonom: Bez zastropování cen energií by lidé platili trojnásobek. Má to však svá úskalí

13. září 2022 08:51

Vláda v pondělí představila maximální ceny energií pro domácnosti. Za plyn zaplatí maximálně tři koruny, za elektřinu šest korun za kilowatthodinu. Ekonom Pavel Peterka v pořadu Nový den podotkl, že bez zastropování cen by domácnosti zaplatily až trojnásobek oproti poslednímu roku. Zároveň však varoval před úskalími tohoto rozhodnutí.