Dočasný Anděl

Nejnovější příspěvky k tématu

Když se z dočasné péče stane péče trvalá: Příběh Loly z rumunského táboru smrti
Dočasný Anděl

Když se z dočasné péče stane péče trvalá: Příběh Loly z rumunského táboru smrti

Marta je dočaskářkou pod organizací Dočasky De De. I přesto, že je v důchodovém věku, pomáhá zvířatům aktivně a to samé doporučuje i ostatním. Kromě svých vlastních psů a psů v dočasce má jednoho svěřence i v dočasce doživotní. Fenka Lola pochází z Rumunska, do Česka přijela za svým novým majitelem, ale ten se jí záhy zřekl. Tak se dostala až k Martě. Lola je hendikepovaná, bojí se lidí, ale s Martou jí pojí láskyplný vztah. Co všechno může dočaskáře potkat a s čím vším se potýká? Dozvíte se v posledním díle seriálu Dočasný anděl.

Dočasná péče se může změnit na péči paliativní. S čím vším (ne)počítat?
Dočasný Anděl

Dočasná péče se může změnit na péči paliativní. S čím vším (ne)počítat?

Soně je 64 let a patří mezí nejaktivnější dočaskářky spolku Dočasky De De. Má v péči celkem 5 psů - 3 v dočasné péči, z toho jeden zůstane u Soni do konce života. Jedná se o fenku Astu, která moc příznivé prognózy neměla. Asta ale všem ukázala, že i když je stará a ne zcela zdravá, jen tak něco ji neporazí. Krom toho se od Soni můžete dozvědět, proč je dobré stát se dočaskářem i "na stará kolena" a s čím vším může dočaskář (ne)počítat.

Asi u každého psa jsem měla strach, říká dočaskářka, která se specializuje na bull plemena

28. dubna 2019 00:00

Max měl štěstí v neštěstí. Od štěněte putoval z ruky do ruky, až skončil v útulku, odkud se dostal do péče dočaskářky Terezy. Ta se pod organizací Dočasky De De zaměřuje na bull plemena. Často k ní chodí takoví, kteří za sebou mají těžký život a nesou si s sebou různá traumata. Jedním z nich je i nálepka „bojové plemeno“. Jak je to se psy, kteří jsou využíváni na psí zápasy a měla z nich někdy Tereza strach?

Smečka se požírala navzájem. Jak pomohla zachráněným psům dočaska?

31. března 2019 00:00

Kauza Ivančice z konce ledna letošního roku připomněla, jak palčivý problém je množení zvířat na českých dvorech a zahradách. Právě o případu v Ivančicích a o jedné ze zachráněných fenek je i pátý díl seriálu Dočasný anděl. S organizací Dočasky.cz se podíváme na vývoj kauzy a také na podmínky, ve kterých psi žili. Proč jsou v těchto chvílích dočasné péče tak důležité a jak vlastně fungují v akutních případech? 

Dočasná péče dokázala postavit Charlieho zpátky na tlapky

10. března 2019 00:00

Křivonožka Charlie – jeden ze psů, kterému dočasná péče změnila život. Nebýt organizace Home 4 Pets, Charlie by časem nemohl vůbec chodit. V době natáčení byl Charlie necelý měsíc po operaci tlapek. Tu si slovenský útulek, odkud pochází, nemohl dovolit a tak se obrátil na Home 4 Pets. Kus Slovenska mu ale přece jen zůstal a to v podobě dočaskářky Zorky.

Naučí se důvěřovat člověku, říká o dočasných péčích zakladatelka spolku Home 4 Pets

3. března 2019 00:00

V prvním díle serálu Dočasný anděl se dozvíte, jak funguje jedna z českých organizací, která systém dočasných péčí využívá a jak se do jejich péče dostala zubožená fenka s příznačným jménem Láska. Také vám ukážeme, co obnáší taková "dočaska" a co by měl člověk vědět před tím, než se stane Dočasným andělem. 

Dočasný anděl: Nový seriál o dočasných péčích pro zvířata

1. března 2019 00:00

Rozhodli se pomoci zvířatům, která jsou bez domova a nabídli jim svou péči i lásku. Stali se dočasnými anděli – lidé, kteří spolupracují s organizacemi a fungují jako dočaskáři. V novém seriálu Prima Mazlíčka s názvem Dočasný anděl uvidíte, jak jim dočaskování změnilo život, jak se svými chlupatými klienty pracují a co všechno taková dočaska vlastně obnáší.

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
23:30

Atypická válka. CNN zjišťovala, jak vypadají boje o Bachmut

22:17

Arcibiskup z Canterbury zahájil třídenní návštěvu Kyjeva

21:31

Zelenskyj pozval Muska na Ukrajinu, aby se podíval na škody způsobené Ruskem

21:13

Meduza: 55 procent Rusů je pro vyjednávání, 25 procent pro válčení

Dočasný Anděl

Dočasný Anděl – to jsou příběhy psů, kterým pomohla dočasná péče. Co to vlastně je a co to obnáší pro zvíře i dočaskáře? Jací psi se do dočasných péčí mohou dostat a jaké jsou jejich příběhy? A můžete být dočaskářem i vy? Seriál o psech mladých, starých, zanedbaných i týraných, kteří měli to štěstí a dostali se do vlídných rukou a velkých srdcí.