reklama

Pořady světa zvířat

Nejnovější příspěvky k tématu

Česká organizace zachraňuje dostihové chrty z jatek
Pořad Prima Mazlíček

Česká organizace zachraňuje dostihové chrty z jatek

Situace irských greyhoundů, je velmi smutná a nedá spát nejednomu milovníkovi zvířat. Tito závodní chrti jsou od první chvíle pro své majitele pouhým strojem na peníze a taky se k nim tak chovají. Jejich jediný úděl je běhat dostihy a vyhrávat. Pokud se špatně umístí nebo rovnou nekvalifikují, putují buď na jatka, někam do příkopu, nebo v lepším případě do útulku, kde ale mají omezený čas na najití nového domova. Po jeho uplynutí jsou utraceni. Osudy nechtěných závodníků se snaží měnit organizace Chrti v nouzi.

KOMENTÁŘ: Očima malé Belly, štěněte z Rumunska
Svět zvířat

KOMENTÁŘ: Očima malé Belly, štěněte z Rumunska

Jaký je osud štěňat v Rumunsku? Největší strach není z hladu, ale z toho, že by mohla skončit ve státním útulku, kterému se mezi záchranáři říká peko na zemi. Největší šance na přežití dostanou, pokud je najde tamní zvířecí záchranář. Těch naštěstí přibývá díky spolupráci s českou organizací Heart for Romanian dogs. Přečtěte si příběh malé Belly vyprávěný jejíma očima.

Daruj krev, daruješ život: I váš mazlíček může být superhrdina

10. října 2021 11:00

Nikomu z vás nepřejeme, abyste se někdy ocitli v situaci, kdy váš mazlíček bude potřebovat transfuzi krve. Krevní banky pro psy a kočky má v republice jen velmi málo veterinárních klinik, jelikož je uchovávání dost náročné. Krev vydrží pouze tři týdny a odstředění plazmy, která se dá zamrazit, je zase velmi drahé. Právě proto vznikl projekt Červená tlapka, který spojuje dobrovolné dárce s těmi, kdo krev potřebují.

Sama bojovala o život, teď zachraňuje ostatní: Z týrané fenky dárkyní krve

8. října 2021 15:54

Když si ji před čtyřmi lety přivezli, byla vyhublá, ustrašená a měla mnoho zdravotních problémů. Týraná fenka německého ovčáka Aida si před příchodem do rodiny Romany Kolářové prožila své. I přes těžké začátky má ale její příběh šťastný konec. Díky láskyplné péči a trpělivosti její nové lidské smečky je z Aidy nyní zdravý a spokojený pes, připravený kdykoliv přiběhnout na pomoc ostatním. Ať už doma, kde působí jako samozvaný psí terapeut, nebo jako dobrovolný dárce krve v registru Červená tlapka.

Pestrá potrava jako prevence proti alergiím i nemocem

6. října 2021 09:00

Kdo z nás milovníků psů by se nechtěl ušetřit svého psa alergií či nemocí, že? V Yoggies nyní přicházejí s přelomovým konceptem v krmení našich psích mazlíčků. Více než tříleté testování, kdy byly prováděny mj. rozbory krve, mikrobiomu ve střevech, byly odebírány vzorky stolice a prováděna i parazitologická vyšetření psů, potvrdilo, že pestrá potrava, sestavená z kvalitních produktů, pomáhá psům posilovat imunitu, umí pomáhat v boji s alergiemi a je i prevencí proti jejich vzniku. Více tento koncept přibližuje Jiří Švihálek, zakladatel Yoggies.

Když pohyb bolí: I váš pes si zaslouží masáž

3. října 2021 10:50

Pohyb je život. A to u zvířat platí dvojnásobně. Co ale když je pohyb začne bolet? Jaké jsou nejčastější příčiny kloubních onemocnění? Čemu se vyhnout a co naopak kloubům pomáhá? Na to jsme se v reportáži ptali veterinárního lékaře, specialisty na ortopedii Romana Skaly a psí terapeutky Kristýny Odehnalové.

Místo štěněte s papíry nemocný kříženec: Jak nenaletět při koupi zvířete

27. září 2021 09:00

Krásné levné štěňátko bez průkazu původu (PP) nebo snad „značkového“ psa za pár desítek tisíc a s potřebnou dokumentací? Pokud přemýšlíte nad pořízením psa či kočky, ale nemůžete se zorientovat v moři nabídek na internetových bazarech nebo stránkách chovatelských stanic, máme pro vás několik užitečných rad, které vám mohou ušetřit starosti i peníze.

Hlavní zprávy

Vašáková: Situaci v ČR určují neočkovaní. Lidé věří věcem, které nemají hlavu ani patu
360°

Vašáková: Situaci v ČR určují neočkovaní. Lidé věří věcem, které nemají hlavu ani patu

Lidé více slyší na dezinformace a mnohdy věří věcem, které racionálně nedávají hlavu ani patu. Koronavirový scénář v České republice proběhne tak, jak jej určí neočkovaní, uvedla náměstkyně ministra zdravotnictví Martina Koziar Vašáková. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové upozornila, že COVID-19 je v tuto chvíli neléčitelná nemoc, proto je prevence zásadní.

reklama

Pořady světa zvířat

Pohled do světa zvířat, který vás dojme, potěší, rozesmutní, ale i naštve. Příběhy zvířat i lidí, kteří se o ně starají a zachraňují je ze všech možných i nemožných podmínek a situací. Provedeme vás světem dočasné péče i zákulisím záchranných stanic. Vyberte si sami, s kým strávíte následující chvíle. Zde najdete pořady Dočasný Anděl, Láska jako prase, Prima Mazlíček a Život ve stínu člověka.