Pořady světa zvířat

Nejnovější příspěvky k tématu

Už toho mám dost! Jak číst psí řeč těla a jak se bránit při nečekaném útoku psa

8. května 2022 15:00

V reportáži jsme se zaměřili na psí řeč těla. Často totiž svým mazlíčkům nerozumíme a přehlížíme signály, kterými nám dávají najevo své rozpoložení. Pokud je opomíjíme dlouho, jejich frustrace pak může přerůst až v útok. Již totiž vyčerpali všechny možné prostředky, jak nám dát najevo, že nemají zájem o kontakt.

Příběh vozíčkáře Kima: Když řekn: Vítám tě doma, tak je to napořád, domov se neopouští

24. dubna 2022 15:30

Před čtyřmi lety jsme psali článek o labradorovi Kimovi ze spolku Rafael o. p. s., který skončil po srážce s autem na vozíku a my mu hledali nový domov. Kim si totiž neúspěšných domovů prošel několik. Naštěstí se povedlo a Kim má nejen úžasnou milující rodinu, ale dokonce i retrívřího kamaráda. A přáli bychom si, aby podobné domovy našla i další zvířata s hendikepem.

I hendikepovaná zvířata si zaslouží lásku: Hledáme domovy několika z nich

24. dubna 2022 08:27

Ve čtvrtém dílu našeho pořadu Prima Mazlíček jsme ukázali, že i zvířata i hendikepem mohou žít plnohodnotný život a radovat se z něho. Představili jsme vozíčkáře Kima, který ušel dlouhou cestu než našel ten pravý domo, ale teď si užívá procházky, plavání a lásku svých majitelů. Přáli bychom si, aby domovy našla i další hendikepovaná zvířata, a proto pro vás máme kočky z organizace Srdcem pro kočky.

Trpíte jarní únavou? Nejste v tom doma sami

22. dubna 2022 16:01

S přibývajícím sluníčkem po dlouhé zimě paradoxně nepřichází příliv energie, ale naopak únava a nechuť k čemukoliv. Nedostatek světla, méně pohybu, oslabená imunita a menší přísun vitamínů jsou typickými příznaky, kterými naše těla procházejí během energeticky náročného zimního období. Než se dají opět do pořádku, pociťujeme takzvanou „jarní únavu“. Stejně jako pro nás, je toto období náročné i pro naše kočky.

Komentář Ivy Volkové: Ardy ležel bez ošetření sedm měsíců ve studeném kotci útulku

12. dubna 2022 15:10

Iva Volková založila spolek Rafael o.p.s. na pomoc týraným psům. Začali se k ní dostávat ale především staří a nemocní. Většinou se poštěstí, že Iva uzdraví nejen psí tělo, ale i duši a často zvířata ještě najdou i milovaný domov. Již pro nás popsala několik příběhů statečných psů, u kterých se to povedlo. Nyní má v péči Ardyho, starého labradora, který je v léčení a Iva doufá, že se díky její každodenní péči a Ardyho statečnosti tento staroušek uzdraví.

Hlavní zprávy

Kdo není fanatický fanoušek Ukrajiny, je podle Fialovy vlády zločinec, říká Tlustý
Domácí

Kdo není fanatický fanoušek Ukrajiny, je podle Fialovy vlády zločinec, říká Tlustý

Vláda premiéra Petra Fialy (ODS) se dostatečně nestará o své občany a nastolila v tuzemsku atmosféru, že kdo fanaticky nepodporuje Ukrajinu, je až zločinec a podporuje Rusko. S těmito slovy vystoupil ve čtvrtečním vysílání pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS exministr financí Vlastimil Tlustý. Prohlásil navíc, že Fialův kabinet zjevně nezvládá situaci a měl by být nahrazen „vládou národní záchrany“. Fiala a jeho ministři se o občany dostatečně nestarají ani podle bývalého jihomoravského hejtmana Michala Haška.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
00:33

Uprchlíci do českých tříd? Nepřidávejme děti s jazykovou bariérou, varuje starosta

23:53

Z Rosněfti odchází zahraniční manažeři

23:21

Na Ukrajině již pálí české houfnice DANA

22:41

Pohřebiště ruských obrněnců. Ukrajinci zveřejnili následky útoku u řeky Severní Doněc

Pořady světa zvířat

Pohled do světa zvířat, který vás dojme, potěší, rozesmutní, ale i naštve. Příběhy zvířat i lidí, kteří se o ně starají a zachraňují je ze všech možných i nemožných podmínek a situací. Provedeme vás světem dočasné péče i zákulisím záchranných stanic. Vyberte si sami, s kým strávíte následující chvíle. Zde najdete pořady Dočasný Anděl, Láska jako prase, Prima Mazlíček a Život ve stínu člověka.