Sovy na vodítku nebo had. I takové „klienty“ má pražská městská policie

„Na shodech vidím dvě sovy na vodítku, co mám dělat?“ „Kouká na mě had za skříní, pomůžete?“ Tak nějak mohly znít dotazy lidí volajících na linku 156 Městské policie hl. m. Prahy. S případy se strážníci pochlubili na svém Facebooku.

Už jste viděli sovu s vodítkem na noze? Pokud nejde o produkci výcviku dravých ptáků, nebývá tento pohled běžný. Už vůbec pak není častý výskyt takového ptactva na domovních schodech. Hned dvojici soviček s vodítky na nohou ale objevil obyvatel domu v Radlické ulici v Praze 5. Rozhodl se přivolat strážníky, aby se o neobvyklou návštěvu postarali. Policisté sovičky zajistili a přivolali si i odborníky ze Záchranné stanice pro volně žijící živočichy. Jejich zásah však nakonec nebyl potřeba, protože se stihl v průběhu akce vrátit majitel sovího párečku. Přítomným se omluvil, že si příště svou přepravní tašku lépe zabezpečí.

Dalším odchytovým úkolem pro strážníky byl had schovaný za skříní. Majitelka bytu v Praze 13 přivolala hlídku k uprchlému chovatelskému exponátu ze sbírky svého syna. Jeden ze strážníků díky vlastním zkušenostem z chovu plazů hada bezpečně odchytil a vrátil do terária.

Tagy: