CNN Prima News TOP 09

TOP 09

Výpis příspěvků ke štítku „TOP 09“

Konec obstrukcím? Ve Sněmovně vznikne pracovní skupina, která jim má zabránit

19. května 2022 12:07

Ve Sněmovně vznikne pracovní skupina, která by měla bránit paralýze dolní komory obstrukcemi, řekla Deníku N předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Řídit by ji měl místopředseda Sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL). Skupina by se měla zabývat i potenciálními změnami jednacího řádu. V posledních měsících opoziční obstrukce několikrát zcela zablokovaly činnost Sněmovny.

Decroix k opozici: Přestaňte ve Sněmovně číst letáky. Myslíte, že to někomu prospívá?

15. května 2022 12:38

Politici se v nedělní Partii Terezie Tománkové pohádali o využívání obstrukcí během jednání Sněmovny. Poslankyně ODS Eva Decroix vytknula hnutí ANO, že se považuje za konstruktivní opozici, ale na jednání pak například premiér Andrej Babiš (ANO) předčítá svůj vlastní leták. Poslanec hnutí ANO Patrik Nacher reagoval, že obstrukce byly běžné i v době, kdy v opozici seděla ODS či TOP 09.

Lockdown nebude, ale opatření přijdou. Válek naznačil, jaká omezení chce na podzim

15. května 2022 11:41

Podzimní vlna covidu je nevyhnutelná, Češi se však nemusí bát dalších lockdownů. V nedělní Partii Terezie Tománkové to řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Nastínil také, jakým způsobem budou nastavena protiepidemická opatření. Nošení roušek se zřejmě vrátí například do hromadné dopravy či do lékařských zařízení. Rizikové skupiny se podle něj budou muset zřejmě znovu přeočkovat. Poslanec a lékař Jiří Mašek (za ANO) však varuje, že očkovací kapacity nemusí být dostatečné.

Válek: Mizí lidskost. Lokality pro uprchlíky máme, ale narážíme na odpor místních

15. května 2022 11:14

Vláda musí nalézt vhodné místo pro romské uprchlíky z Ukrajiny mimo Prahu, lidé z regionů však proti ubytování Romů protestují a mizí lidskost. V nedělní Partii Terezie Tománkové to řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Oproti tomu poslanec a lékař Jiří Mašek (za ANO) upozornil, že jejich hnutí před touto situací varovalo již počátkem března a žádalo, aby stát lépe lustroval příchozí utečence.

Podzimní vlna covidu je nevyhnutelná, varuje Válek. Od kdy se bude očkovat čtvrtou dávkou?

14. května 2022 05:34

Češi se musí připravit na další podzimní vlnu covidu, upozornil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Jeho rezort proto připravuje strategii dalšího očkování a možných opatření, která by mohla začít platit. Ministr zároveň doufá, že bude také na podzim stále převládat méně závažnější varianta omikron. Válek však předpokládá, že v budoucnu můžeme očekávat znovu také závažnější mutace covidu, proto bude podle něj nutné se pravidelně nechat přeočkovat.

Havlíček: Ceny letí nahoru a vláda je němá barikáda. Nápady za miliardy, kontroval Pospíšil

13. května 2022 22:45

Česká vláda zatím neúspěšně hledá způsob, jak co nejefektivněji bojovat s raketovým růstem cen. Místopředseda Sněmovny Karel Havlíček (ANO) kabinet znovu vyzval, aby přistoupil k plošnější pomoci. Adresnou pomoc někdejší ministr průmyslu označil za nefunkční a nedůstojnou. Tento názor hnutí ANO zastává dlouhodobě. Vláda argumentuje zejména snahou o úsporu financí ve státní kase.

Sledujte ZÁZNAM Partie s Válkem a Maškem: Jak Česko zvládá uprchlickou vlnu?

13. května 2022 13:04

Ruská invaze na Ukrajinu trvá už téměř tři měsíce. Zvládá kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) řešit všechny dopady, které má válka na Českou republiku? Jedním z častých témat posledních dnů je s ní spojená migrační vlna. I o tomto tématu budou diskutovat v nedělní Partii Mikuláš Peksa (Piráti), Eva Decroix (ODS), Patrik Nacher (za ANO) a Zdeněk Kettner (SPD). Pořad Partie můžete sledovat od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo online na webu cnn.iprima.cz.

Nenecháme nikoho na mizině. Z uprchlíků se brzy stanou čeští občané, upozorňuje Kolář

10. května 2022 15:06

Co se týče uprchlíků z Ukrajiny a českých občanů, budeme muset začít měřit stejným metrem, řekl ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS místopředseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti a poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Zdůraznil, že vláda rozhodně nenechá nikoho na holičkách. Místopředseda sněmovního rozpočtového výboru a poslanec SPD Jan Hrnčíř ale oponoval, že kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) pro české občany v době krize nic nedělá.

Volební průzkum: ODS posiluje, TOP 09 padá. Koalice Spolu je ale stále silnější než ANO

8. května 2022 15:23

Pokud by se konaly sněmovní volby nyní, podle společnosti Kantar by vyhrála koalice Spolu tvořená ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Získala by 33,5 procenta hlasů. Druhé ANO by dostalo 28,5 procenta a koalice Pirátů a STAN 11,5 procenta hlasů. Výsledky volebního modelu v neděli zveřejnila Česká televize. Oproti předchozímu průzkumu z března si polepšila koalice Spolu i samotná ODS, ostatní vládní strany ale spíše ztrácely.

Benzín za 80 korun a Češi v problémech. Ekonom nastínil černý scénář bez ruské ropy a plynu

7. května 2022 05:11

Česko není připravené se do konce roku odstřihnout od ruského plynu. Problémy by pocítila i bez ropy pocházející z Ruské federace. V pořadu Divoká karta to řekl děkan Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické a ekonomický expert hnutí Trikolora Miroslav Ševčík. Podle něj se to může odrazit například v ceně benzínu, která může vyšplhat až k 80 korunám za litr.