CNN Prima News TOP 09

TOP 09

Výpis příspěvků ke štítku „TOP 09“

Spor v pětikoalici kvůli Izraeli. Vyjádření Pirátů mě upřímně děsí, vzkázal Kolář z TOP 09

V pětikoalici se rozhořel spor kvůli odlišným pohledům na rozhodnutí Mezinárodního trestního soudu (ICC) zařadit některé izraelské členy vlády do jedné žádosti o mezinárodní zatykač spolu s lídry Hamásu. „Vyjádření Pirátské strany mě upřímně děsí,“ pustil se do koaličního partnera poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). „Kdo vám píše taková vyjádření? Někdo z PR týmu Vladimira Putina?“ reagoval europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti).

Xaver pobouřil vulgaritami o Vášáryové: Hrozí mu odvolání z Rady ČT, Kalousek ho sepsul

Člen Rady České televize a moderátor Luboš Xaver Veselý urazil slovenskou herečku a diplomatku Magdu Vášáryovou. Ve svém vysílání na XTV ji označil za „spodinu“ a volil také další vulgární výrazy. Svým výrokem navíc ohrozil své působení v Radě ČT. Jeho chování posoudí v nejbližší době sněmovní výbor pro mediální záležitosti, podle některých poslanců znevažuje Veselý svou funkci. Kriticky se k němu vyjádřil mimo jiné exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

Nový průzkum k volbám: Vládní strany by hnutí ANO porazilo, klesají mu ale preference

Aktualizováno

Sněmovní volby by nyní vyhrálo opoziční hnutí ANO s 32 procenty hlasů. Na druhém místě by byla s výrazným odstupem vládní ODS s 15,5 procenta. Vyplývá to z průzkumu agentury Kantar CZ pro Českou televizi (ČT). Pokud by vládní strany ODS, KDU-ČSL a TOP 09 stejně jako v posledních sněmovních volbách utvořily společnou koalici Spolu, získaly by 22,5 procenta hlasů. Samostatně by se teď lidovci do Sněmovny podle průzkumu nedostali a TOP 09 by byla právě na pětiprocentní hranici pro získání poslaneckých mandátů.

Nemůžeme Ukrajince nutit na frontu, odmítli Lipavský i Bžoch nápad TOP 09

Vydávání Ukrajinců z Česka na frontu není reálné. V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS se na tom shodli ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) a poslanec Jaroslav Bžoch (ANO). Podle šéfa české diplomacie nemůžeme nikoho nutit nastoupit do armády, protože to nedovolují mezinárodní smlouvy. Politik ANO uvedl, že případná shoda na daném tématu by musela přijít v rámci celé Evropské unie.

Vondra: Sporů v koalici Spolu se nebojím. Neudělali jsme to blbě jako Piráti se STAN

Chceme vyhrát evropské volby, bylo by skvělé, kdybychom obhájili osm mandátů. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl lídr koalice Spolu do Evropského parlamentu Alexandr Vondra (ODS). Za zásadní téma letošních voleb považuje bezpečnost. „Musíme udržet evropskou jednotu v podpoře Ukrajiny,“ zdůraznil. Kromě jiného také vysvětlil, v čem on sám vidí rozdíl mezi Spolu a tandemem Pirátů se Starosty, kteří šli společně do sněmovních voleb 2021.

Černochová ze sebe „dělá cíl“ a brání Pekarovou: My holky to nemáme v politice jednoduché

Chci vás všechny požádat o mír, my „holky“ to fakt nemáme v politice ani trochu jednoduché. Na sociálních sítích se takto zastává kritizované předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Situaci, v níž se Pekarová ocitla kvůli návrhu na odvolání ministra školství Mikuláše Beka (STAN), jí Černochová nezávidí, a proto se rozhodla pozornost přesunout na sebe: „Cíl jsem já.“ Podle europoslance Jana Zahradila (ODS) by se Černochová neměla s Pekarovou vůbec srovnávat. „Neměli jsme ji pouštět se sirkami do stohu,“ dodal na účet předsedkyně.

Kovářová zuřila kvůli predátorským publikacím: Havlíček není čistá lilie, zpražila Juchelku

Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Věra Kovářová (STAN) a poslanec Aleš Juchelka (ANO) se v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS pohádali kvůli publikování vědeckých článků lídryně STAN do eurovoleb Danuše Nerudové a předsedy stínové vlády ANO Karla Havlíčka v kontroverzních časopisech. Nerudová podle Juchelky svůj profesorský titul získala i díky tomu, že se „k něčemu připodepsala“, Kovářová na to konto namítla, že ani Havlíček není „čistý jako lilie“.

Lochman: Odchod ukrajinských branců se může Česku prodražit. Zůstanou tu po nich ženy a děti

Zda má Evropa posílat bojeschopné ukrajinské muže zpět do jejich země, je morálně složitá a nepříjemná debata, avšak musíme ji vést. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl místopředseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřej Kolář (TOP 09) – ten by se přikláněl k vyhovění napadené zemi. Ondřej Lochman (STAN) popsal možné ekonomické následky odchodu Ukrajinců pro Česko. Diskusi po celé Evropě vyvolal nový mobilizační zákon, který v polovině dubna podepsal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.