reklama
CNN Prima News TOP 09

TOP 09

Výpis příspěvků ke štítku „TOP 09“

Sledujte ZÁZNAM brífinku Spolu: Tvoří se nová Sněmovna. Kdo zasedne ve vedení výborů?

20. října 2021 12:21

Nově zvolené poslance čeká 8. listopadu ustavující schůze, na které složí svůj slib. Poté si zákonodárci zvolí nové vedení Sněmovny a také rozhodnou o fungování sněmovních výborů. Kolik jich bude a jaké personální složení by mohly mít, poodhalili zástupci koalice Spolu už ve středu. Záznam brífinku můžete zhlédnout v tomto článku.

Že Zeman pověří Babiše sestavením vlády? Lhář, nevěřím mu, pustila se do premiéra Pekarová

12. října 2021 16:39

Premiér je notorický lhář, nevěřím mu, řekla na adresu Andreje Babiše (ANO) šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová na tiskové konferenci po jednání poslaneckého klubu. Pochybuje o tom, že prezident Miloš Zeman Babišovi slíbil, že ho pověří sestavením vlády. Podle Pekarové by to měl potvrdit prezident nebo jeho kancelář.

Noví poslanci: Návrat Bašty a Pokorné Jermanové, mandát má i starosta Kolář

12. října 2021 10:41

Volby vynesly do Poslanecké sněmovny nové tváře, například známého starostu Prahy 6 Ondřeje Koláře (TOP 09). Další v lavicích dolní komory Parlamentu zasednou i po dlouhých letech mimo. Návrat po dvou dekádách hlásí exministr z vlády Miloše Zemana Jaroslav Bašta (SPD), ve Sněmovně opět zasedne bývalá kontroverzní hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Podívejte se, kdo se nově stal zákonodárcem.

Kubáček: Předsedou Poslanecké sněmovny může být Gazdík, Rakušan pomůže Pirátům

11. října 2021 16:07

Novým předsedou Poslanecké sněmovny by se mohl stát její bývalý místopředseda a exšéf hnutí STAN Petr Gazdík. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to řekl politolog Jan Kubáček. Starostové budou podle jeho slov velmi usilovat právě o post šéfa dolní komory Parlamentu. Kubáček doplnil, že předsedu STAN Víta Rakušana vidí na resortu vnitra a mimo to se pokusí dojednat co nejvýhodnější podmínky pro koaliční Piráty, se kterými šel do voleb.

STEM předpověděla těsné vítězství Spolu. Fiala nad Babišem vyhrál už v superdebatě

10. října 2021 00:10

STEM/MARK ve vysílání CNN Prima NEWS predikovala vítězství koalice Spolu. Sociolog a ředitel této agentury Martin Buchtík v průběhu volebního přenosu několikrát prezentoval predikce, které se se sečtenými hlasy průběžně zpřesňovaly. O vítězství koalice Spolu mohla už částečně napovědět superdebata na CNN Prima NEWS nazvaná Česko hledá premiéra. V ní totiž lídr Spolu a předseda ODS v hlasování diváků těsně zvítězil nad stávajícím premiérem Andrejem Babišem (ANO).

VOLBY 2021: Dovede Fiala Spolu k vítězství? Koalice nabízí řadu exministrů i Okamuru

7. října 2021 15:37

ODS se pro nadcházející volby do Poslanecké sněmovny rozhodla vytvořit středopravou koalici s dalšími partajemi. Spojenectvím s KDU-ČSL a TOP 09 vzniklo uskupení nazvané Spolu, které se v posledních průzkumech dotahuje na vedoucí hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Hlavní lídr koalice a šéf ODS Petr Fiala usiluje o to, aby nahradil Babiše v čele vlády. Kromě toho Spolu nabízí hned několik bývalých ministrů, výrazných politiků a mimo jiné i Okamuru. Samozřejmě nejde o známého předsedu SPD Tomia, ale o jeho staršího bratra Hayata.

Politické namlouvání. S kým jiným spolupracovat než spolu? shodují se Bartoš i Fiala

5. října 2021 23:15

Ivan Bartoš potvrdil, že si po volbách dovede představit spojenectví s koalicí Spolu. Ještě před rokem ale předseda Pirátů tvrdil, že by si při hledání kompromisů vzájemně vylámali zuby. A předseda ODS a volební lídr koalice Spolu Petr Fiala spojenectví s Piráty a Starosty připustil už dříve. Tmelícím prvkem je mimo jiné vymezení vůči současnému premiérovi Andreji Babišovi.

reklama