CNN Prima News Dominik Feri

Dominik Feri

Výpis příspěvků ke štítku „Dominik Feri“

Feri mohl být ministr a TOP 09 mít 10 procent, míní Korecký. Připomněl jeho „kingovskou“ auru

Nebýt kauzy znásilnění mladých dívek, mohl být exposlanec Dominik Feri předsedou TOP 09 nebo působit jako ministr. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to pronesl komentátor MF Dnes Miroslav Korecký. Zároveň konstatoval, že volební preference Feriho domovské strany mohly být daleko vyšší. Korecký ve vysílání zmínil také jeho „kingovskou“ auru. Feri půjde za znásilnění dvou dívek a pokus o znásilnění další na tři roky do vězení. Trest mu v pondělí potvrdil odvolací soud.

Bývalý vězeň: Feri za mřížemi? Bude to mít těžké. Mohou si z něj udělat sluhu i něco horšího

Aktualizováno

Dominik Feri to bude mít za mřížemi hodně těžké. Ostatní odsouzení si z něj mohou udělat sluhu, ale i něco horšího. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to říká bývalý vězeň Daniel Flasza, který o realitě českých muklů napsal knihu. Bývalého poslance Feriho uznal soud vinným v případu dvou znásilnění a jednoho pokusu o něj, v cele má strávit tři roky. Verdikt je pravomocný.

Kulidakis: Feri je jen pouťový balónek. Podle Schmarcze byl spíš influencer než politik

Aktualizováno

Dominika Feriho jsem nikdy nepovažoval za velkého politika. Byl pro mě jen taková bublinka, balónek, na který se na pouti lákají děti, uvedl komentátor Thomas Kulidakis ve vysílání CNN Prima NEWS. Jeho kolega Martin Schmarcz souhlasil, že Feri byl mnohem více influencerem než politikem, který ale hlásal opačné věci, než ve skutečnosti dělal.

Rozsudek respektuji, vinu odmítám, řekl Feri po verdiktu. Exposlanec podá dovolání

Bývalý poslanec TOP 09 Dominik Feri půjde za znásilnění dvou dívek a pokus o znásilnění další na tři roky do vězení. Trest mu potvrdil odvolací soud. Rozhodnutí je pravomocné. Feri, který kvůli trestnímu řízení rezignoval na poslanecký mandát a opustil politiku, se chce dovolat k Nejvyššímu soudu. Dovolání však nemá odkladný účinek a nebrání Feriho nástupu do vězení.

Feri i zmocněnkyně obětí se odvolali proti rozsudku. Expolitik popsal stovky stran

Proti rozsudku Obvodního soudu pro Prahu 3 za znásilnění se odvolal nejen bývalý poslanec Dominik Feri, ale také zmocněnkyně obětí Adéla Hořejší. Zatímco někdejší politik nesouhlasí s celou obžalobou, oběti požadují vyšší finanční zadostiučinění, informoval v pondělí server iROZHLAS. Feri byl loni v listopadu nepravomocně odsouzen ke tříletému vězení za dvě znásilnění a pokus o znásilnění. O dalším vývoji nyní rozhodne Městský soud v Praze.

Proces s Cimickým musel být odročen. Líčení ztroskotalo na chybě, soud nepředvolal znalce

Kauzu psychiatra Jana Cimického, který čelí obžalobě ze čtyř znásilnění a 35 případů vydírání, ve čtvrtek projednával Obvodní soud pro Prahu 8. Líčení mělo pokračovat odpoledne výpověďmi znalců, soud je však kvůli chybě nepředvolal. Jednání je tak odročeno na 16. ledna. Cimického obvinilo ze sexuálního obtěžování či přímo napadení několik jeho pacientek před více než dvěma lety. Podle obžaloby se měl psychiatr obvykle dopouštět sexuálního nátlaku po aplikování terapeutické akupunktury, kdy měl osahávat svlečené pacientky. Pětasedmdesátiletý lékař během své řeči vinu důrazně odmítl.

Pavel mezi nejvlivnějšími osobnostmi Evropy. Objevil se v žebříčku, v němž figuroval i Feri

Český prezident Petr Pavel se dostal na seznam 28 nejvlivnějších osobností, které budou podle bruselského webu Politico spoluurčovat charakter Evropy v roce 2024. Redakce jej v úterý označila za výrazného „jestřába“ ve vztahu k Rusku a Číně, který jednoznačně podporuje Ukrajinu a volá po rozšíření NATO. Ve stejném žebříčku se v roce 2018 objevil i tehdejší český poslanec za TOP 09 Dominik Feri.

Kalousek o možném comebacku: Nikdy jsem ho nevyloučil. Po politice se mi stýská

Svůj politický návrat jsem nikdy nevyloučil. Je možné, že se o něj někdy budu ucházet. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl Miroslav Kalousek, zároveň přiznal, že se mu po politice stýská. Spoluzakladatel TOP 09 a exministr financí se rozpovídal také o svém vztahu k zesnulému Karlu Schwarzenbergovi i o tom, jak vnímal Dominika Feriho, když byl ještě poslancem. „Měl bezpochyby velký politický talent. Sám jsem si ale nikdy nebyl jistý, jestli budoval značku TOP 09, nebo svou vlastní,“ sdělil Kalousek.

Kalousek: Feri byl sólista. Nevím, jestli budoval značku TOP 09, nebo svou vlastní

Aktualizováno

Dominik Feri měl velký politický talent. Sám jsem si ale nikdy nebyl jistý, jestli budoval značku TOP 09, nebo spíš svou vlastní. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Kromě jiného se rozpovídal také o svém vztahu k zesnulému Karlu Schwarzenbergovi či o současné kondici strany, kterou v roce 2009 spoluzaložil. „TOP 09 dnes dělá jinou politiku než dřív. Výrazně se posunula,“ připustil Kalousek.

Schwarzenberg ve Ferim viděl své staré já, tvrdí Valeš. Podle Kulidakise zrál jako víno

Karel Schwarzenberg dříve viděl v Dominiku Ferim budoucnost strany TOP 09. Pádu poslance nepravomocně odsouzeného za sexuální násilí mu bylo do poslední chvíle líto. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl politolog Lukáš Valeš. Poslední vyjádření exministra zahraničí, v němž vyjádřil lítost nad Feriho rozsudkem, ovšem považuje expert za nevhodné. Komentátor CNN Prima NEWS Thomas Kulidakis v souvislosti s tím připomněl, že Schwarzenbergovy glosy byly důraznější a palčivější během jeho postupného stahování se z pater vrcholné politiky, podle jeho slov „zrál jako víno“.