CNN Prima News Dominik Feri

Dominik Feri

Výpis příspěvků ke štítku „Dominik Feri“

Kauza Dominika Feriho pokračuje. Policie ho navrhla obžalovat ze tří případů znásilnění

20. října 2022 09:05
Aktualizováno

Policie navrhla obžalovat bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho ze tří případů znásilnění, oznámila ve čtvrtek na Twitteru. Ferimu hrozí až deset let vězení, protože ho kriminalisté stíhají i pro trestný čin znásilnění spáchaný na dítěti, šlo o sedmnáctiletou dívku. Dřívější informace policie potvrdil její pražský mluvčí Jan Daněk. Feri je podle svých slov připraven prokázat svou nevinu tak, jako v již pravomocně odložených případech. Informaci o návrhu na obžalobu má jen z médií.

Zlom v kauze Feri: Stížnost pěti žen žalobce zamítl. Politikovi ale stále hrozí vězení

6. září 2022 10:41

V kauze kolem bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho došlo k zásadnímu zlomu. Podle dozorové státní zástupkyně se Feri vůči pěti potenciálním obětem nedopustil trestného činu, informoval web Aktuálně.cz. Exposlanec je však nadále stíhán ve třech případech možného znásilnění a pokusu o něj. Pokud bude uznán vinným, hrozí mu až 10 let vězení.

Změní spor Deppa s exmanželkou pohled lidí na oběti? Hůř už být nemůže, varuje advokátka

7. června 2022 08:18

V České republice je ročně spácháno až 12 tisíc znásilnění. Z toho jen mizivé procento obětí napadení nahlásí. Na svém webu to uvádí iniciativa Bez trestu, za níž stojí advokátka Lucie Hrdá. Jak česká společnost na téma sexuálního násilí nahlíží? A ovlivňují její pohled na věc medializované kauzy celebrit? I o tomto tématu Hrdá hovořila v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

KOMENTÁŘ: Jak celá Amerika znásilnila Amber Heardovou a proč Češi můžou být hrdí

2. června 2022 16:56

Sledovali jsme to všichni, alespoň tak nějak z dálky. Každý nějak věděl, že se Amber Heardová vykálela do postele Johnnyho Deppa a že Depp zase sám na sobě prováděl drogové pokusy, kterými v podstatě do reality přeměnil svůj skvělý film Z Pekla. Každopádně skončil jeden z nejsledovanějších soudů historie, vyhrál Johnny, což my normální chlapi samozřejmě kvitujeme – ostatně neznám ani žádné normální ženy, které by fandily Amber Heardové. Češi stojí za Deppem. A hnutí #metoo v této souvislosti hoří.

Bodné rány v břiše? Jak rituální sebevražda, říká expert. Ferimu nepomohl ani rozchod

1. června 2022 10:39

Zatímco se bývalý poslanec TOP 09 Dominik Feri zotavuje ze sobotního pokusu o sebevraždu, experti se snaží přijít na to, co přesně ho mohlo k tomuto činu vést. Bodné rány do břicha jsou totiž při pokusu vzít si život podle psychologů spíše netypické. Web Expres také upozorňuje, že k duševní pohodě Feriho nepřispěl ani rozchod s přítelkyní a následné stěhování.

Pokus o sebevraždu není přiznáním viny, říká psycholog. Co se ve Ferim mohlo odehrávat?

28. května 2022 21:02

Každý neúspěch může zhoršovat psychický stav, což může vést ke zkratu. Pokud se u bývalého poslance Dominka Feriho potvrdí informace o údajném pokusu o sebevraždu, je pravděpodobné, že čin souvisí s obviněním, kterému čelí. I to ve vysílání CNN Prima NEWS řekl forenzní psycholog a soudní znalec v oboru forenzní psychologie Karel Netík.

Feri se stížností neuspěl. Čelí obvinění ze znásilnění, hrozí mu až 10 let vězení

19. května 2022 14:12

Stížnost bývalého poslance TOP 09 Dominika Feriho proti zahájeni trestního stíhání jeho osoby byla neúspěšná. O vývoji kauzy ve čtvrtek informoval web Aktuálně.cz s odkazem na mluvčího pražských žalobců Aleše Cimbalu. Feri čelí obvinění ze znásilnění nebo pokusu o něj v případě tří dívek. Jedna z nich navíc nebyla v době činu ani plnoletá. Exposlanci, který opakovaně vinu odmítá, hrozí až 10 let za mřížemi.