reklama
CNN Prima News domov pro seniory

domov pro seniory

Výpis příspěvků ke štítku „domov pro seniory“

PŘEHLEDNĚ: Testování seniorů, sport i školní plavání. Co všechno se od pondělí mění?

12. září 2021 23:30

Vláda zveřejnila nová protikoronavirová pravidla. Na společné plavání od pondělí 13. září mohou děti z jedné školy bez testů, při sportu pak nebudou muset dodržovat rozestup 1,5 metru. Vysoké školy mohou organizovat velké přednášky bez prokázání bezinfekčnosti. Semestr tak zřejmě zahájí prezenčně. Navíc se od pondělí musí jednou týdně testovat zaměstnanci a klienti zařízení následné péče. To se ale týká pouze těch, kteří nejsou očkovaní nebo nedávno neprodělali covid. Mění se také pravidla ohledně cestování.

Projekt Mezi námi: Děti a senioři společně tvoří a kreslí srdíčka k Valentýnu

14. února 2021 07:17

Zatímco dříve bylo zcela běžné, že děti a prarodiče žili v jedné domácnosti, v dnešní době to tak není. Děti tak ztrácejí povědomí o stáří a seniorům chybí dětská bezprostřednost a smích. Markéta Šatalíková pracuje pro veřejně prospěšnou společnost Mezi námi, která společnými aktivitami propojuje děti z mateřských školek a základních škol se seniory z domovů důchodců. Projekt funguje v omezené míře i v době pandemie. Jaké jsou hlavní výhody těchto návštěv a proč je tak důležité, aby děti věděly, co je to stáří a měly k němu dostatečnou úctu?

Masivní nákaza v pražském domově seniorů, 34 klientů zemřelo. Případem se zabývá policie

12. února 2021 14:18

Případem masové nákazy v pražském Domově pro seniory Elišky Purkyňové se zabývají kromě magistrátu i pražští policisté. Na informaci upozornil deník Blesk.cz, mluvčí policie ji potvrdil. Domov důchodců v Praze 6 byl centrem pozornosti už v listopadu loňského roku poté, co v něm zasahoval takzvaný létající záchranný tým. Lékaři vyšetřili přes 113 lidí, šest z nich transportovali do nemocnice. Ředitel záchranné služby Petr Kolouch poté uvedl, že v předchozích dvou týdnech nebyla kriticky ohroženým pacientům poskytována žádná lékařská péče.

Jak to bude pokračovat mezi Týnou a Jankem? Eva Burešová prozradila tajemství Slunečné

26. prosince 2020 12:41

Herci ze seriálu Slunečná těší tisíce diváků u televizních obrazovek, ale jsou skvělá parta i mimo seriálové prostředí a činí mnoho dobrých skutků. A o Vánocích to platí dvojnásobně. Známé tváře se vypravily potěšit lidi v domově pro seniory a udělaly jim nesmírnou radost. Herci se nechali unést a prozradili exkluzivní dějové informace.

reklama