CNN Prima News domov pro seniory

domov pro seniory

Výpis příspěvků ke štítku „domov pro seniory“

Středoškolačka vyrábí vtipné ponožky pro osamělé seniory. Zahřejí na nohou i u srdce

Je teprve na střední škole, už nyní však usiluje o to, aby se ostatní měli lépe. Řeč je o 17leté Elle Gianelliové z kalifornského Stocktonu, která už několik let vyrábí barevné ponožky s humornými vzory, které posílá do pečovatelských domů osamělým seniorům. Ty zahřejí nejen na nohou, ale zejména u srdce. Před Vánoci se navíc podnikavá středoškolačka snaží naplnit vytyčený cíl: zaslat balíčky plné radosti do všech amerických států.

Placený sex v domově důchodců? Viewegh poodhalil kontroverzní zápletku vznikající knihy

V prosinci 2012 málem zemřel, praskla mu aorta. „Mám to v diáři jako smutné výročí. Život se mi převrátil vzhůru nohama,“ říká Michal Viewegh v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Začít po tomto fatálním zdravotním kolapsu znovu psát pro něj nebylo snadné. Teď ale tvoří ve stejném tempu jako dřív a daří se mu objevovat stále nová témata. Nyní například píše kontroverzní příběh o sexu v domově důchodců.

Chcete kvalitu? České firmy vám ji dodají. Značku Česká kvalita může nově používat 16 organizací

Rada kvality České republiky a Řídící výbor Národního programu Česká kvalita oznámily předání dalších 16 ocenění výrobkům a službám v Národním programu Česká kvalita. Certifikáty opravňující k užívání značky převzali zástupci oceněných firem na Dni s Českou kvalitou na Ministerstvu průmyslu a obchodu.

ANALÝZA: Stárnoucí populace? Praha není připravena. Tisíce seniorů nebudou mít kde dožít

Již v roce 2022 kapacita lůžek pro seniory v rámci dlouhodobé péče v metropoli nestačila. Se stárnutím populace – a přibývajícím počtem seniorů – se však situace rapidně zhoršuje. Vyplývá to z rozsáhlé prognózy, kterou vypracoval Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR). S výhledem na další roky hlavní město potřebuje více než zdvojnásobit současný počet lůžek. „Naděje dožití se zvyšuje, stejně tak počet lidí, kteří tyto služby potřebují. Už nyní jsou kapacity problematické, do budoucna to bude ještě horší,“ sdělili autoři redakci CNN Prima NEWS.

Praha nabobtná, dočká se statisíců obyvatel. Školy utrpí nedostatkem míst, hřbitovy nikoliv

Počet obyvatel Prahy výrazně poroste. Do roku 2050 se v české metropoli zabydlí více než 1,6 milionu lidí, uvádí prognóza Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy, kterou má redakce CNN Prima NEWS k dispozici. Celkem přibude 400 tisíc obyvatel, ať už kvůli novorozencům či migraci, některé scénáře také kalkulují s vyšší délkou dožití u starší populace. Spolu s tím ale přichází problémy, především, co se týče školství, zdravotnictví a pečovatelských služeb. Dobře na tom naopak jsou parky, dětská hřiště a do jisté míry i kapacity hřbitovů.

Radši vypnu kyslík a umřu tady. Kauza vystěhování seniorů pokračuje, starosta Strašic zasáhl

Problémy seniorů z Domova pod Brdy ve Strašicích vyvrcholily výpověďmi, které rozdal pronajímatel na základě odvysílané reportáže na CNN Prima NEWS. Dostaly je hned dvě nájemnice, a to údajně kvůli tomu, že jsou nepřizpůsobivé. Jedné z nich nabídl nový byt správce nedalekých kasáren a druhá se nakonec na přímluvu starosty pravděpodobně stěhovat nebude.