CNN Prima News domov pro seniory

domov pro seniory

Výpis příspěvků ke štítku „domov pro seniory“

Poslední chvíle mima Čejky: Nemoc ho změnila k nepoznání. Zavřel oči a už se neprobudil

11. října 2022 16:03

Slavný český mim a tanečník Jaroslav Čejka, kterého nejvíce proslavilo imitování slepice, americké zpěvačky Tiny Turner nebo Charlieho Chaplina, posledních dvanáct let prožil v domově pro seniory. Prodělal mozkovou mrtvici, poté bojoval s Parkinsonovou i Alzheimerovou chorobou a přestal být soběstačný. Apetit mu ale zůstal do poslední chvíle až neuvěřitelný.

Vedro v Česku nemá slitování. Seniorka zkolabovala na túře, experti varují i před frontami

21. července 2022 08:19

Je známou pravdou, že extrémní teploty nejvíce ohrožují malé děti a seniory. Lidé už jsou ale poučenější a většinou se snaží dodržovat alespoň pitný režim. V ojedinělých případech přesto může mít přehřátí i fatální následky. Že turistika v těchto dnech skutečně není rozumný nápad, potvrzuje případ 86leté seniorky, která si vyšla s kamarádkou na túru a zkolabovala.

Senioři po očkování umírali, tvrdila aktivistka. Za dezinformace zaplatí čtvrt milionu

14. ledna 2022 18:56

Někdejší reportérka a politická aktivistka Jana Peterková musí zaplatit 250 tisíc korun a omluvit se za dezinformace o očkování proti nemoci COVID-19. Na sociálních sítích šířila lživá videa o úmrtí několika vakcinovaných seniorů v domově v Měšicích u Prahy. Peterková soudní jednání ignorovala, přestože byla předvolána. Kromě náhrady škod a omluvy musí žena také zmíněná videa smazat, informoval web Aktuálně.cz.

PŘEHLEDNĚ: Testování seniorů, sport i školní plavání. Co všechno se od pondělí mění?

12. září 2021 23:30

Vláda zveřejnila nová protikoronavirová pravidla. Na společné plavání od pondělí 13. září mohou děti z jedné školy bez testů, při sportu pak nebudou muset dodržovat rozestup 1,5 metru. Vysoké školy mohou organizovat velké přednášky bez prokázání bezinfekčnosti. Semestr tak zřejmě zahájí prezenčně. Navíc se od pondělí musí jednou týdně testovat zaměstnanci a klienti zařízení následné péče. To se ale týká pouze těch, kteří nejsou očkovaní nebo nedávno neprodělali covid. Mění se také pravidla ohledně cestování.

Hořejší: Neočkovaní pečovatelé v domovech seniorů? Skandální, mělo by to být povinné

15. června 2021 15:47

Je skandální, že někteří pečovatelé z domovů důchodců odmítají očkování proti koronaviru. Přitom pracují na místě, kde se nacházejí v úzkém kontaktu lidé z nejrizikovějších skupin obyvatel, tvrdí imunolog Václav Hořejší z Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR. V tomto kontextu by mělo být očkování povinné nebo vynutitelné, stejně jako speciální zkoušky v jiných zaměstnáních, řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.