reklama
CNN Prima News domov pro seniory

domov pro seniory

Výpis příspěvků ke štítku „domov pro seniory“

Projekt Mezi námi: Děti a senioři společně tvoří a kreslí srdíčka k Valentýnu

Zatímco dříve bylo zcela běžné, že děti a prarodiče žili v jedné domácnosti, v dnešní době to tak není. Děti tak ztrácejí povědomí o stáří a seniorům chybí dětská bezprostřednost a smích. Markéta Šatalíková pracuje pro veřejně prospěšnou společnost Mezi námi, která společnými aktivitami propojuje děti z mateřských školek a základních škol se seniory z domovů důchodců. Projekt funguje v omezené míře i v době pandemie. Jaké jsou hlavní výhody těchto návštěv a proč je tak důležité, aby děti věděly, co je to stáří a měly k němu dostatečnou úctu?

Masivní nákaza v pražském domově seniorů, 34 klientů zemřelo. Případem se zabývá policie

Případem masové nákazy v pražském Domově pro seniory Elišky Purkyňové se zabývají kromě magistrátu i pražští policisté. Na informaci upozornil deník Blesk.cz, mluvčí policie ji potvrdil. Domov důchodců v Praze 6 byl centrem pozornosti už v listopadu loňského roku poté, co v něm zasahoval takzvaný létající záchranný tým. Lékaři vyšetřili přes 113 lidí, šest z nich transportovali do nemocnice. Ředitel záchranné služby Petr Kolouch poté uvedl, že v předchozích dvou týdnech nebyla kriticky ohroženým pacientům poskytována žádná lékařská péče.

Řada domovů pro seniory odmítá návštěvy. Nemají dost personálu na jejich testování

Víc než polovina domovů pro seniory a dalších zařízení sociálních služeb nedokáže zajistit testování návštěv antigenními testy. Ukázal to průzkum Asociace poskytovatelů sociálních služeb (APSS), kterého se zúčastnilo téměř 200 zařízení v Česku. O problému mluvil v sobotu na Radiožurnálu i prezident asociace Jiří Horecký. Důvodem byl podle něj v 90 procentech nedostatek personálu. Lidé mohou své blízké v domovech opět navštěvovat od minulé soboty, potřebují k tomu ale negativní test na koronavirus, který nesmí být starší než dva dny.

reklama