CNN Prima News doping

doping

Výpis příspěvků ke štítku „doping“

Pljuščenkova žena pálila do dopingové hříšnice. Sama způsobila poprask děsivým číslem

14. listopadu 2022 07:25

Mladičká ruská krasobruslařka Kamila Valijevová je díky svému talentu pod září reflektorů. Vyložený poprask kolem její osoby se strhl během olympiády v Pekingu. Do 16leté ledové tanečnice se nyní opřela manželka legendárního Jevgenije Pljuščenka Jana Rudkovská. Způsobila tak již druhou kontroverzi během několika dní.

Ošemetný případ tenistky Halepové. Kdyby byla z USA, nikdo doping neřeší, zní z Rumunska

24. října 2022 20:17

Cítím se podvedená a zmatená, budu bojovat až do konce, nikdy jsem vědomě neužila žádnou zakázanou látku, dříve či později vyjde pravda najevo. Takto reagovala bývalá světová jednička Simona Halepová na zprávu, že má kvůli pozitivnímu dopingovému testu dočasně pozastavenou činnost. Tenistka se nedivila sama. Na nohou je s trochou přehánění i celé její rodné Rumunsko. Například tamní legenda Ilie Nastase mluví o diskriminaci.

Sport bez Rusů je nezajímavý a podřadný, míní legenda. Má nečekanou podporu ze Západu

23. srpna 2022 12:18

Už je to půl roku, co se ruští a běloruští sportovci nemohou účastnit drtivé většiny turnajů a všemožných mezinárodních akcí. A to napříč sportovními odvětvími. Dotčená strana tento stav samozřejmě považuje za zcela nepřijatelný, ale i na Západě se najdou tací, kterým přijde plošný zákaz špatným řešením. Je jím třeba i zástupce Světové antidopingové agentury Richard McLaren.

Odpovídej, Rafo. Nad Nadalem se dál vznáší oblak pochybností, mohou za to zázračné injekce

17. července 2022 14:27

Rafael Nadal začátkem června opět ovládl Roland Garros. Králem pařížského grandslamu se stal už počtrnácté v kariéře. Tentokrát ho ale cesta na trůn pořádně bolela kvůli chronickému onemocnění chodidla. Španělský tenista krotil nepříjemné signály nohy injekcemi a díky tomu zvládl dotáhnout turnaj do vítězné tečky. Ale právě zázračné sérum zůstává i po více než měsíci kontroverzním tématem.

Přísná trenérka ruských krasobruslařek narazila v USA, nemohla koučovat dceru. Proč?

17. května 2022 21:56

Je známá pro svůj přísný, možná až despotický přístup. Ale právě i díky tvrdé ruce vzešlo zpod křídel ruské trenérky Eteri Tutberidzeové mnoho výjimečných krasobruslařek, a to včetně mladičkého zázraku Kamily Valijevové. Tu na olympijských hrách v Pekingu semlela informace o tom, že měla dříve pozitivní dopingový test. A nyní možná tento fakt pokazil Tutberidzeové výlet za dcerou, která trénuje ve Spojených státech amerických.

Ruští krasobruslaři budou mít vlastní mistrovství světa. Podezření z dopingu problém není

23. března 2022 19:30

Ruští krasobruslaři, kteří kvůli invazi na Ukrajinu nesmějí závodit na mistrovství světa, budou mít vlastní soutěž. V elitním startovním poli Channel One Trophy nechybí ani evropská šampionka Kamila Valijevová, která měla v prosinci na národním šampionátu pozitivní dopingový test. Ten vyšel najevo po týmové soutěži na olympijských hrách a stále se řeší.

Spor o Johaugovou: Megastar olympiády v Pekingu, nebo podvodnice s balzámem na rty?

23. února 2022 11:59

Zejména biatlonisté Johannes Thingnes Bö a Marte Olsbuová Röiselandová se spolu s běžkyní na lyžích Therese Johaugovou postarali o to, že norská výprava byla na olympiádě v Pekingu tou vůbec nejúspěšnější. Posledně jmenovaná vybojovala tři individuální zlata, přesto se někteří fanoušci zdráhají její úspěchy oslavovat. Má totiž dopingový škraloup.

Další olympijská dopingová kauza. Běžkyně na lyžích měla v těle tři zakázané látky

16. února 2022 16:54

Ukrajinská běžkyně na lyžích Valentyna Kaminská měla na zimních olympijských hrách pozitivní test na anabolický steroid a dva stimulanty. Vzorek obsahující tři zakázané látky jí byl odebrán minulý týden ve čtvrtek při kontrole po klasické desítce, informovala ve středu Mezinárodní testovací agentura (ITA). Kaminské, která v tomto závodě obsadila 79. příčku, byla pozastavena činnost.