reklama
CNN Prima News doping

doping

Výpis příspěvků ke štítku „doping“

Hrdina, který překonal rakovinu, i dopingový lump. Cyklista Armstrong slaví 50 let

18. září 2021 15:24

Nejprve byl vedle Eddieho Merckxe považován za možná nejlepšího cyklistu všech dob. Hned sedmkrát vyhrál nejslavnější závod Tour de France, ke statusu hrdiny a nezdolného bojovníka mu dopomáhalo, že ještě před největšími úspěchy dokázal překonat rakovinu varlat. Jeho renomé však utrpělo definitivní zásah ve chvíli, kdy přišel s dopingovým „coming outem“. Lance Armstrong slaví 18. září 50 let.

Obvinění z dopingu ji zprostili, přesto chodkyně Drahotová na olympiádě neodstartuje

20. července 2021 14:34

Chodkyně Anežka Drahotová po omilostnění v dopingové kauze nevyužije šanci startovat na olympijských hrách v Tokiu. Vysvětlila to tím, že po závodní přestávce není v odpovídající formě. „Jsem přesvědčená, že aby start na olympiádě dával smysl pro Česko i pro sportovce samotného, musí být ve skvělé životní formě,“ uvedla Drahotová.

Případ Jastremská. Za dopingový nález tenistky prý může sex, expřítel mluví o úplatku

19. května 2021 17:27

Loni na jaře nehrála, ale to vinou koronavirové pandemie žádná z tenistek. Ukrajinka Dajana Jastremská ovšem absentuje na kurtech i nyní. Ve chvíli, kdy se její kolegyně chystají v rámci různých antukových turnajů na jeden z vrcholů sezony – grandslam Roland Garros. Mimo dvorce zůstává vinou dopingového nálezu. A celý případ se čím dál tím více zašmodrchává.

Co bude Rusům hrát na olympiádě? S Kaťušou neuspěli, nyní zkouší Čajkovského

28. března 2021 08:35

Ruští atleti stále nevědí, co jim bude hrát v případě vítězství na nadcházejících olympijských hrách v japonském Tokiu. Tradiční státní hymna to být nemůže kvůli trestu za pravidelný doping ruských sportovců, ze hry je i slavná píseň Kaťuša, kterou Rusové zprvu prosazovali jako náhradu za hymnu. Nyní přišli s novým návrhem. Při slavnostním ceremoniálu by jim mohla hrát některá ze skladeb Petra Iljiče Čajkovského.

Tahoun Pardubic a český reprezentant si dva roky nezahraje hokej. V krvi měl kokain

16. března 2021 20:29

Hokejový útočník Jan Mandát z Pardubic dostal od disciplinární komise extraligy dvouletý trest zákazu startů za doping. Pětadvacetiletý hráč, který v této sezoně debutoval v seniorské reprezentaci, byl 13. prosince po zápase v Liberci pozitivně testován na kokain. Mandát má zastavenou činnost do 12. ledna 2023, vedení Dynama hráči okamžitě ukončilo smlouvu.

Doping v bývalé NDR: Byl jsem jako pokusný králík, říká zneužitý rekreační sportovec

2. března 2021 07:02

Německá veřejnoprávní televize ARD přišla s novým odhalením dopingu v bývalé Německé demokratické republice. Podle tajných dokumentů existují důkazy, že tehdejší vláda do programu zahrnula stovky rekreačních sportovců. Nejnovější pátrání okamžitě vyvolalo bouři a také požadavky, aby se letitým problémem dopingu na území socialistické NDR zabývaly nejen sportovní subjekty, ale také politici a zástupci justice.

reklama