CNN Prima News doping

doping

Výpis příspěvků ke štítku „doping“

Živě
OKTAGON 45: Rychlý konec bitvy o titul, Keita se zranil. Vémola se k vítězství protrápil

Velké finále je u konce! Oktagon MMA se v sobotu rozloučil s pražskou Štvanicí coby místem konání letních turnajů. Zatímco promotéři tvrdí, že se možná jednou organizace na tento pražský ostrov vrátí, budou-li k tomu lepší podmínky, český Terminátor má jasno. Pro něj je to skutečně naposledy. Karlos Vémola se zde tentokrát protrápil k vítězství. Titulový zápas pak skončil zraněním Losene Keity a rychlý konec.

Ženy, muži, trans. Bude mít sport tři kategorie? Výhra Semenyaové může spustit revoluci

Sport vplouvá do nové éry. Spustit ji může poslední vítězství atletky Caster Semenyaové, k němuž došlo u Evropského soudu pro lidská práva. Jakmile ji totiž atletická federace jako sportovkyni s přirozeně vyšší hladinou testosteronu nutila k podstoupení hormonální léčby, šlo podle právě zveřejněného rozsudku o diskriminaci. Jak to ovlivní budoucnost lig, soutěží a olympiád? Dočkáme se na základě dalších verdiktů i zavedení kategorie pro transgender sportovce? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to popisuje expert na právo ve sportu Jan Exner.

Vězení místo červené karty? Nemusí jít ani o faul, vysvětluje expert na sportovní právo

Fotbalista z nižší české soutěže byl obžalován za úmyslné ublížení na zdraví, hrozí mu až osm let vězení. Může za to moment ze zápasu, kdy se metrákový brankář po chycení míče srazil s dobíhajícím soupeřem, který na střet doplatil zraněním břicha. Vážně po něčem takovém hrozí osm let za mřížemi? Kdy se kvůli sportu můžete dostat do oplétaček se zákonem? V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to popisuje expert na právo ve sportu Jan Exner.

Rána pro tenistu Martina. Reprezentant se napil od spoluhráče, přišel tvrdý trest za doping

Slovenský daviscupový reprezentant Andrej Martin dostal trest zákazu činnosti na 14 měsíců za porušení antidopingových pravidel. Na kurty se tak bude moct vrátit až 5. června 2024. Informovala o tom ve čtvrtek tenisová organizace ITIA. Dvaatřicetiletému hráči vyšel v červnu na turnaji Kooperativa Bratislava Open pozitivní test na anabolika a dočasně ho suspendovali. Vyšetřování ukázalo, že nedopoval vědomě, ale napil se z lahve spoluhráče s nedovolenou látkou.

Dopingová šikana Procházky. V počtu testů vede o parník, sám si nad tím láme hlavu

V červnu dokráčel na absolutní vrchol smíšených bojových umění. Jiří Procházka jako první Čech vybojoval titul v organizaci UFC a tím na sebe definitivně strhnul pozornost celého světa. Včetně dopingových komisařů, kteří jako by nemohli uvěřit, že „BJP“ získal opasek čistou cestou. Jak jinak si vysvětlit, že byl v roce 2022 agenturou USADA testován 64krát? A že druhý nejtestovanější sportovec jen 29krát?

Ošemetný případ tenistky Halepové. Kdyby byla z USA, nikdo doping neřeší, zní z Rumunska

Cítím se podvedená a zmatená, budu bojovat až do konce, nikdy jsem vědomě neužila žádnou zakázanou látku, dříve či později vyjde pravda najevo. Takto reagovala bývalá světová jednička Simona Halepová na zprávu, že má kvůli pozitivnímu dopingovému testu dočasně pozastavenou činnost. Tenistka se nedivila sama. Na nohou je s trochou přehánění i celé její rodné Rumunsko. Například tamní legenda Ilie Nastase mluví o diskriminaci.

Bývalá světová jednička měla pozitivní test na doping. Cítím se podvedená, říká Halepová

Bývalá světová tenisová jednička Simona Halepová má kvůli podezření z dopingu předběžně zastavenou činnost. Mezinárodní jednotka pro bezúhonnost tenisu (ITIA) v pátek oznámila, že dvojnásobná grandslamová šampionka z Rumunska měla při US Open na přelomu srpna a září pozitivní test na zakázanou látku stimulující tvorbu hemoglobinu a červených krvinek, tedy s podobnými účinky jako EPO.

Nikdy není pozdě. Za Nizozemsko debutoval 38letý brankář, pomohl mu doping kolegy

Klidně mohl mít na čele napsáno „věčná dvojka“, případně „ten nenápadný“. Fotbalový brankář Remko Pasveer dlouho zůstával ve stínu svých kolegů, úspěšné angažmá ve velkém klubu neznal. Ale trpělivost růže – a uskutečnění dětských snů – přináší. Věci rapidně změnil pozitivní dopingový test, kvůli kterému byl odstaven André Onana, někdejší jednička v brance Ajaxu Amsterdam. A teď se gólman dočkal debutu v nizozemské reprezentaci. V téměř 39 letech.