drogy

Výpis příspěvků ke štítku „drogy“

Další jihoamerický kokain v Česku. Drogy za čtvrt miliardy našli na Ústecku

1. července 2022 14:38

Policie v Ústeckém kraji zajistila ve čtvrtek balík s větším obsahem kokainu. Podle informací denik.cz šlo až o 250 kilogramů. Balíčky s drogou se našly v dodávce v areálu firmy Fluorit v Sobědruhách na Teplicku, kde se zpracovávají nerostné suroviny, uvedl web. Národní protidrogová centrála bez dalších podrobností uvedla, že vyšetřuje nález většího množství kokainu v Ústeckém kraji. Mluvčí centrály Barbora Kudláčková jen řekla, že policisté na místě provádějí úkony trestního řízení.

Tereza H. po návratu do Česka: Média ze mne udělala bestii. Poučila jsem se a našla si práci

28. června 2022 17:05

Tereza H. byla před čtyřmi lety zadržena v Pákistánu kvůli osmi a půl kilogramu heroinu v jejím kufru. Odsedět si měla osm let. Nakonec byla zproštěna viny. V dubnu tohoto roku česká média informovala o tom, že se 26letá dívka vrací zpět do Česka. Nyní už je Tereza zpátky ve své rodné zemi a z nepříjemné zkušenosti se prý poučila. Už si našla také práci a je aktivní i na sociálních sítích. Magazínu Reportér poskytla exkluzivní rozhovor.

Případ Terezy H. je u konce. V Pákistánu padlo definitivní rozhodnutí

23. června 2022 12:10

Případ Terezy H. je zřejmě po více než čtyřech letech definitivně u konce. Nejvyšší soud měl rozhodnout o její nevině. Deníku Blesk to potvrdil zdroj, který je dobře obeznámen s Tereziným případem. Pětadvacetiletá dívka skončila před několika lety v pákistánském vězení poté, co bylo v jejím kufru nalezeno několik kilogramů heroinu. Mladá žena tvrdila, že jí ho do zavazadla někdo podstrčil.

Opioidní látku kratom si v Česku mohou koupit i děti. Zaspali politici s regulací?

18. června 2022 06:08

Kratom – stimulant, který lze v Česku koupit snadno a rychle. Usušené a slisované listy původem z jihovýchodní Asie vyhledávají především mladí dospělí. I přes značná rizika ministerstvo odložilo jeho zařazení na seznam návykových látek. Přední adiktolog Michal Miovský však upozorňuje, že kratom odpovídá halucinogenním látkám a má velmi blízko ke skupině označované jako tzv. nové syntetické drogy.

V EU se objeví až jedna nová omamná látka za týden. Jakým drogám Češi holdují nejvíce?

15. června 2022 18:15

Dostupnost drog v zemích Evropské unie zůstává vysoká a v některých případech je dokonce vyšší než před pandemií covidu, uvádí ve své letošní zprávě Evropské monitorovací centrum pro drogy a závislosti (EMCDDA). V loňském roce se v unijních státech objevilo 52 nových psychotropních látek, tedy v průměru jedna za týden. Zdaleka nejvíce používanou omamnou látku je marihuana a konopí, s velkým odstupem následují kokain a extáze. V České republice se nadměrně užívá marihuana, ale také LSD a halucinogenní houby.

Cena zadrženého kokainu může být i vyšší. Taková kvalita není v Česku obvyklá, říká expert

10. června 2022 22:49

Cena kokainu zachyceného v pátek v českých obchodech mohla být ještě vyšší, kdyby se na černém trhu ještě ředila. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl psycholog a odborník na drogovou závislost Ivan Douda. Policisté našli v supermarketech v Jičíně, Rychnově nad Kněžnou a na dalších dosud nespecifikovaných místech 840 kilogramů kokainu v dodávkách banánů z Kolumbie. Cenu zásilky odhadují na dvě miliardy korun.

Kokain v českých obchodech. Pracovníci našli v krabicích od banánů drogy za dvě miliardy

10. června 2022 17:23

Pracovníci supermarketů v Jičíně a Rychnově nad Kněžnou našli v pátek odpoledne v krabicích od banánů lisované kostky kokainu. Na Twitteru o tom informovala Policie ČR. Zásilka zřejmě pocházela z Kolumbie. Podle informací CNN Prima NEWS vážila zásilka přibližně 840 kilogramů, tolik kokainu by na černém trhu mělo hodnotu přes dvě miliardy korun.

Zemřel Escobarův rival, který ho strčil do kapsy. Narkobaronovi se říkalo Šachista

2. června 2022 21:35

Ve věku 83 let zemřel v americké věznici nechvalně proslulý kolumbijský narkobaron Gilberto Rodríguez Orejuela. Ten v minulosti společně se skupinou kompliců vedl drogový kartel z města Cali, který během 90. let kontroloval až čtyři pětiny světového trhu z kokainem. Narkobaron, kterému se přezdívalo Šachista, byl zároveň velkým rivalem pravděpodobně nejznámějšího člověka z oboru Pabla Escobara.