drogy

Výpis příspěvků ke štítku „drogy“

Za kokain ve Sněmovně postih nehrozí, říká právník. Proč policie neinformovala Pekarovou?

Ve Sněmovně se nejspíš užívaly drogy. Na jednom z pánských záchodů ochranná služba našla papírek se stopami bílého prášku. Následný test pak prokázal, že šlo o kokain. Podle informací serveru Seznam Zprávy se to odehrálo před rokem a půl během jednoho z dlouhých jednání. Podle právníka Jana Černého sice za takový nález nemůže být nikdo postižen, přesto říká, že se policie kokainem ve Sněmovně měla zabývat důkladněji.

Kokain se ve Sněmovně užívá po kilech, říká Hollan. Poslance nález drogy nepřekvapil

Skutečnost, že byl loni v lednu na pánských záchodech v Poslanecké sněmovně objeven kokain, nikoho nepřekvapuje. „Jede se tam po kilech,“ poznamenal pro CNN Prima NEWS brněnský zastupitel Matěj Hollan (Žít Brno) a dodal, že to je ve Sněmovně veřejná informace. Nález nešokoval ani většinu z oslovených poslanců, asistentů i dalších osob, které se ve Sněmovně pravidelně pohybují. Nikdo z nich ale nepotvrdil, že by se týkal jich. Kdo v dolní komoře drogu užíval, není jasné.

Na toaletách ve Sněmovně se našel kokain, píší média. Pekarová žádá prošetření

Ochranná služba Poslanecké sněmovny objevila na přelomu loňského a předloňského roku drogu na pánské toaletě. Podle informací webu Seznam Zprávy to byl kokain. Vedení ochranné služby případ vyhodnotilo tak, že nešlo o trestný čin ani o přestupek, a to kvůli minimálnímu množství drogy, a nález dál nehlásilo, řekl serveru mluvčí ochranné služby Tomáš Procházka.

Patnáctiletý kluk zemřel na party. Kamarádi nepřivolali pomoc, fotky těla sdíleli na sítích

Úterní party studentů ve slovenské Rožňavě dopadla tragicky. Teprve patnáctiletý mladík se po večírku u kamarádů již neprobral. Velkou roli v tom mohly hrát omamné látky. Ostatní účastníci večírku mu zavolali záchranku až druhý den odpoledne. Na sociální sítě navíc měli přidávat fotky jeho mrtvého těla s hanlivými popisky. Událost popsala slovenská média.

Za „tichým zabijákem“ může stát tetování i jediný experiment s drogou. Léčbu komplikují mýty

Hepatitidou C neboli infekčním zánětlivým onemocněním jater vyvolaným virem (HCV) je nakaženo zhruba půl procenta české populace. V roce 2023 byl však zaznamenán rekordní nárůst nových případů – 1 300. Nemoc je záludná především tím, že nemá příznaky, proto se jí mnohdy přezdívá „tichý zabiják“. Respektive, pokud symptomy má, jedná se o příznaky jaterní cirhózy či karcinomu jater, což jsou již velmi závažná pozdní stadia nemoci. V případě včasné léčby se nevyvinou, situaci lékařům však komplikují mýty a stigma kolem žloutenky typu C.