reklama

Agresivní psi roztrhali samici klokana v zooparku. Nedaleko spalo čtyřicet dětí

Nešťastnou událost řeší majitelé zooparku Horečky ve Frenštátě pod Radhoštěm. Dva agresivní psi zaútočili na výběh s klokany. O život přišla samice, která ve svém vaku opečovávala nedávno narozené mládě, samec utekl. Je velkým štěstím, že se nikomu dalšímu nic nestalo. V těsné blízkosti totiž byly děti, které do oblíbené beskydské destinace jezdí na tábory.

reklama

Útok divokých psů na klokaní rodinu se odehrál v úterý v brzkých ranních hodinách. Samice Sunny vážným zraněním na místě podlehla, samec Skippy stihl utéct do lesa. Zároveň nastal okamžitý boj o záchranu pětiměsíčního mláděte, které se ve vaku zakousnuté klokanice nenašlo.

„Myslel jsem, že ho psi asi roztrhali. Pak jsem se podíval do ohrady a něco tam skákalo. Podařilo se mi mládě chytit. Z mikiny jsem udělal vak a odvezli jsme ho do Frýdku na kliniku, protože potřebuje speciální péči,“ popsal majitel zooparku Luděk Bohm.

V podstatě se dá mluvit o štěstí v neštěstí. Jen pár metrů od incidentu totiž spalo čtyřicet dětí, které přijely do místního zooparku na tábor.

„Ráno jsem se probudila a volal mi vedoucí, že utekl klokan a že se mám jít podívat do výběhu. V něm ležel jeden mrtvý a druhý tam nebyl. Nahoru běželi dva psi, tak jsem běžela zpátky do tábora, abych zkontrolovala, jestli se nic nestalo dětem,“ popsala vedoucí dětského tábora Markéta.

Majitel psů uhradí škodu

Psi patřili muži z nedalekého sousedství, se kterým majitel momentálně celou nešťastnou situaci řeší a doufá, že nebude muset hnát incident před soud.

„Pan majitel přislíbil, že psy zabezpečí a uhradí nám škodu. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál,“ řekl Bohm. Zároveň si všichni ze zooparku přejí, aby se zatoulaný samec našel. Pokud neutekl zraněný, je velká šance, že si ve volné přírodě poradí.

„Když zvířata zažijí takový šok, mají v sobě hodně adrenalinu a selhává jim srdce, takže doufáme, že bude v pořádku a že se někde objeví. Skippy není nebezpečný. Je zvyklý na lidi. Když mu dáte piškot, je schopný si ho od vás i vzít,“ vysvětlil majitel zooparku.

Zahlédnete-li v lesích okolo Frenštátu pod Radhoštěm klokana, obraťte se na policii anebo přímo na tamní zoopark.

Tagy:

Hlavní zprávy

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

V Brně našli stokilový granát z druhé světové války. Policie evakuovala přes 100 lidí

Aktualizováno

Policie ve středu dopoledne dočasně evakuovala v Brně-Žabovřeskách v Kozákově ulici 116 lidí kvůli nálezu zhruba stokilogramového granátu z druhé světové války. Ještě před polednem nevybuchlý granát pyrotechnici zajistili a lidé se mohli vracet domů. Mluvčí policie Bohumil Malášek řekl, že granát byl nalezen při výkopových pracích na dvoře jednoho rodinného domu. Policie zveřejnila také krátké video z místa.

Sleva na jízdném by nově měla činit 50 procent. O návrhu rozhodne vláda ve středu

Aktualizováno

Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) vládě navrhne snížení výše slev v dopravě ze současných 75 procent na 50 procent z ceny jízdného. Státu to má přinést úspory až 1,8 miliardy korun ročně. Slevy by měly dál platit pro děti a studenty do 26 let a lidi starší 65 let. Ministr také navrhne rozšíření slev pro invalidní důchodce s invaliditou třetího stupně.

reklama

Domácí zpravodajství

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

Česko v případě dohody stáhne žalobu ohledně Túrowa. Korektní jednání, říká Hubáčková

Aktualizováno

Pokud se česká vláda dohodne na podmínkách řešení sporu kolem polského hnědouhelného dolu Turów, stáhne žalobu, kterou podala k Soudnímu dvoru EU. Uvedla to ve středu podle agentury Reuters polská ministryně klimatu a životního prostředí Anna Moskwová v rozhovoru s rozhlasovou stanicí Polskie Radio 1. K dohodě podle ministryně životního prostředí Anny Hubáčkové (za KDU-ČSL) zatím nedošlo. Podle Moskwové je ale konec sporu na dohled.

reklama