CNN Prima News Frenštát pod Radhoštěm

Frenštát pod Radhoštěm

Výpis příspěvků ke štítku „Frenštát pod Radhoštěm“

Sledujte Hlavní zprávy: Jak vzpomínají slavní na zesnulého Lopraise?

30. prosince 2021 18:22

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Zemřel závodník Karel Loprais. Jeho smrt zasáhla kromě rodiny také jeho přátele z Frenštátu pod Radhoštěm, kde prožil téměř celý svůj život. Všichni na něj vzpomínají jako na skromného a pokorného člověka. Kdy bude mít sportovní legenda pohřeb? Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Agresivní psi roztrhali samici klokana v zooparku. Nedaleko spalo čtyřicet dětí

19. srpna 2021 21:46

Nešťastnou událost řeší majitelé zooparku Horečky ve Frenštátě pod Radhoštěm. Dva agresivní psi zaútočili na výběh s klokany. O život přišla samice, která ve svém vaku opečovávala nedávno narozené mládě, samec utekl. Je velkým štěstím, že se nikomu dalšímu nic nestalo. V těsné blízkosti totiž byly děti, které do oblíbené beskydské destinace jezdí na tábory.

Jako když selhávají orgány. Pediatrička popisuje zrádný postcovidový syndrom u dětí

20. března 2021 19:17

Vysoké horečky, zvracení, někdy vyrážka nebo zarudlé spojivky. V dětském těle řádí zánět, ale rodiče a zpočátku ani lékaři nemusí rozpoznat, co je příčinou stavu připomínajícího multiorgánové selhání. Že jde o postcovidový syndrom, často poznají až v nemocnici. „Postcovidový syndrom je nevyzpytatelný, protože se může projevit u kteréhokoli dítěte,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Adéla Mořkovská, praktická lékařka pro děti a dorost z Frenštátu pod Radhoštěm.

V očkování nejsme prioritou. S covidem se asi nesetkáváme, říká dětská lékařka

18. ledna 2021 11:04

Přestože mohou přijít do kontaktu s dětmi, které koronavirus přenáší bez jakýchkoli příznaků, nebyli zahrnuti do prioritní skupiny pro očkování s ostatními zdravotníky. Přednostní očkování si ale mohou zajistit, pokud sami půjdou vakcinovat do očkovacích center. „Musela bych tam jít po pracovní době, nebo zavřít ordinaci a nechat své pacienty bez péče,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Adéla Mořkovská, praktická lékařka pro děti a dorost z Frenštátu pod Radhoštěm.

Návrat českých skokanů na lyžích do špičky potrvá roky, odhaduje Jakub Janda

6. ledna 2021 09:43

Čeští skokani na lyžích končí na prestižním Turné čtyř můstků bez jediného bodu a postupu do druhého finálového kola. Jde o vyrovnání nejhorší bilance z roku 2004. „Neuvažujeme, že bychom trenéra Františka Vaculíka odvolali. Nemohli bychom si to dovolit a věřím, že se ještě neprojevila jeho koncepce,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS bývalý český reprezentant, současný předseda Úseku skoku na lyžích Svazu lyžařů ČR a též poslanec za ODS Jakub Janda.