reklama
CNN Prima News dvojkoalice

dvojkoalice

Výpis příspěvků ke štítku „dvojkoalice“

Bartoš premiérem? Piráti a Starostové si věří ve volbách až na 30 procent

16. října 2020 18:07

Piráti už čile debatují o analýze, již ve čtvrtek večer dostali od svého šéfa Ivana Bartoše, který rozebírá případnou koalici s hnutím STAN pro sněmovní volby. Piráti počítají s tím, že vyhrají volby a Bartoš by se stal adeptem na premiérský post. „Máme volební potenciál až 30 procent,“ řekl CNN Prima NEWS poslanec a jeden z autorů analýzy Mikuláš Ferjenčík

STAN bude jednat o koalici výhradně s Piráty. Mají být rovnocennými partnery

8. října 2020 18:14

Celostátní výbor hnutí Starostové a nezávislí (STAN) rozhodl, že zahájí vyjednávání výhradně s Piráty o vytvoření koalice dvou rovnoprávných partnerů pro sněmovní volby v roce 2021. Podle předsedy hnutí Víta Rakušana krajské volby ukázaly, že spolupráce politických stran má smysl, pokud funguje programová i lidská symbióza. Podle dřívějších informací by vedení Pirátů mělo do 15. října vypracovat dvě volební varianty, zda příští rok ve sněmovních volbách kandidovat se STAN, nebo samostatně.

Gazdík: Pro spolupráci s Piráty budu. Odstavit Babiše je vyšší cíl než lokální šrámy

7. října 2020 15:38

Celostátní spolupráce hnutí STAN a Pirátů má podle poslance a místopředsedy STAN Petra Gazdíka smysl a zvedne pro ni ruku. Nemělo by se však hlasovat ve čtvrtek, jak Starostové plánují. Gazdík to řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS krátce poté, kdy se rozčílil kvůli krachu koaličního jednání mezi Piráty a STAN ve Zlínském kraji. Gazdík vedl ve Zlínském kraji kandidátku.

reklama