EET

Nejnovější příspěvky k tématu

Účetní a lékaři měli mít od května EET, ale... Rozhodne i Ústavní soud
EET

Účetní a lékaři měli mít od května EET, ale... Rozhodne i Ústavní soud

Závěrečné fáze elektronické evidence tržeb (EET) měly startovat v pátek 1. května. Pandemie koronaviru s sebou ale přinesla faktický odklad třetí a čtvrté vlny EET nejméně o tři měsíce. Po tuto dobu se zbývající profese, které měly EET dodržovat, nemusí obávat pokut za nedodržení pravidel elektronické evidence. Opozice chtěla odklad až do ledna 2021, její návrh ale neprošel. Poslední slovo nakonec bude mít Ústavní soud, u kterého skupina 73 opozičních poslanců EET napadla.

Hlavní zprávy

Spolu v Praze došla trpělivost s Piráty. ANO je ochotné do února podpořit menšinovou radu
Praha

Spolu v Praze došla trpělivost s Piráty. ANO je ochotné do února podpořit menšinovou radu

Koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) se nedohodla s Piráty na spolupráci v Praze a v jednáních pokračovat nebude. Namísto toho zahájí jednání o podpoře menšinové rady, osloví všechny strany v zastupitelstvu s výjimkou SPD. Novinářům to řekli členové vyjednávacího týmu Spolu po úterní schůzce se zástupci Pirátů a STAN. Podle dosluhujícího primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) Spolu stále trvá na tom, že bude mít pozici primátora i většinu v jedenáctičlenné radě města, což je pro Piráty nepřijatelné. Hnutí ANO je ochotné podpořit menšinovou radu koalice Spolu, ale jen do konce února, uvedl předseda zastupitelského klubu hnutí Patrik Nacher.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
14:08

Kremelská propaganda varuje Rusy před trestem Západu v případě porážky Ruska

13:17

Další ukrajinská velvyslanectví, konkrétně v Rumunsku a Dánsku, obdržela zakrvavené balíčky, oznámil Kuleba.

12:36

Válka na Ukrajině přiměla některé Rusy k výcviku s kalašnikovem

11:54

Ukrajinský prezident Zelenskyj navštívil Slovjansk na východě Ukrajiny, několik desítek kilometrů od fronty. Zveřejnil to na sociálních sítích.

EET

Zpravodajství z oblasti EET. Aktuální zprávy o elektronické evidenci tržeb v České republice.