CNN Prima News Elon Musk

Elon Musk

Výpis příspěvků ke štítku „Elon Musk“

Musk zatím Twitter nepřevezme. Chce vyjasnit podíl falešných účtů

13. května 2022 12:50

Plán převzetí internetové společnosti Twitter zhruba za 44 miliard dolarů (více než bilion Kč), které za podnik nabídl šéf americké společnosti Tesla Elon Musk, je pozastaven. Musk to v pátek uvedl na svém twitterovém účtu. Chce nejprve podrobnosti k podílu falešných a spamových účtů. Akcie Twitteru se v reakci na jeho sdělení propadly zhruba o 20 procent.

Blokovat Trumpa na Twitteru bylo hloupé a chybné, řekl Musk. Trvalé zákazy odmítá

10. května 2022 20:45

Zakázat Donaldu Trumpovi psaní příspěvků na Twitter byla chyba a napříště by tato sociální síť neměla trvalé zákazy vydávat, řekl ve středu na konferenci listu Financial Times o budoucnosti aut Elon Musk, který se firmu chystá koupit. Blokování Trumpových příspěvků hodlá miliardář a šéf automobilky Tesla zrušit, protože bylo podle něj morálně chybné a hloupé.

Johny Machette: Facebook je hospoda, Instagram rande. U Muskova Twitteru mám vykřičník

8. května 2022 09:32

Bývalý rapper Jonáš Čumrik alias Johny Machette je odborníkem na sociální sítě a přednáší o nich na Univerzitě Karlově. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS přemýšlí, jak se Twitter změní pod novým majitelem Elonem Muskem. Jak může za pár let vypadat Facebook. Taky si představuje virtuální svět, do kterého jednou budeme prchat před fádní realitou.

Placený Twitter? Musk zvažuje po převzetí sociální sítě zásadní změny

4. května 2022 08:06

Šéf Tesly Elon Musk plánuje uvést sociální síť Twitter tři roky po její koupi znovu na akciovou burzu. S odkazem na své zdroje o tom píše na webu deník The Wall Street Journal (WSJ). Miliardář podepsal dohodu o koupi Twitteru za 44 miliard dolarů (přes bilion korun), kterou se firma po devíti letech z burzy stáhne. Musk zároveň v úterý na Twitter napsal, že společnost by mohla začít vybírat za své služby mírné poplatky od firem a vlád.

Potvrzeno. Elon Musk kupuje sociální síť Twitter za 44 miliard dolarů

25. dubna 2022 21:07

Americký miliardář Elon Musk se dohodl, že koupí internetovou společnost Twitter za 44 miliard dolarů (zhruba bilion Kč). Oznámila to v pondělí firma. Musk tak získá kontrolu nad vlivnou sociální sítí používanou miliony lidí na celém světě. Twitter se po devíti letech přestane obchodovat na burze jako veřejná společnost.

Čeká Twitter zemětřesení? Muskovi se nelíbí podoba sociální sítě, chce ji koupit a změnit

14. dubna 2022 12:52
Aktualizováno

Miliardář a šéf automobilky Tesla Elon Musk chce koupit Twitter. V provozovateli stejnojmenné sociální sítě už má podíl 9,2 % a je tak jeho největším akcionářem. Jeho „nejlepší a konečná“ nabídka společnost podle agentury Bloomberg ohodnocuje na zhruba 43 miliard dolarů (963,4 miliardy Kč). Firma má podle něj mimořádný potenciál, který on zcela rozvine, cituje Muska Bloomberg. V oznámení americkému regulátorovi Musk uvedl, že má v plánu společnost stáhnout z burzy. Twitter uvedl, že jeho nabídku zváží.