reklama
CNN Prima News Elon Musk

Elon Musk

Výpis příspěvků ke štítku „Elon Musk“

Musk slaví obrovský úspěch. Kapsle s civilní posádkou bezpečně přistála na moři u Floridy

19. září 2021 05:40

V Atlantském oceánu u pobřeží amerického státu Florida přistála po letu na oběžné dráze kolem Země čtyřčlenná civilní posádka lodi Crew Dragon společnosti Space X podnikatele Elona Muska. Jejich kapsle SpaceX se spustila do oceánu těsně před západem slunce v 1:08 SELČ nedaleko místa, kde jejich let o tři dny dříve začal. Informují o tom světové tiskové agentury. Je to první zcela amatérská posádka, která obletěla Zemi bez profesionálního astronauta.

Historický milník: Musk vyslal na oběžnou dráhu čtyři amatéry i ženu s protetickou nohou

15. září 2021 21:30

Raketa společnosti SpaceX se čtyřmi amatérskými astronauty vzlétla ve čtvrtek v brzkých ranních hodinách do vesmíru. Jedná se o nejnovější let, který pomůže zpřístupnit vesmír tomu, kdo zaplatí. Mise Inspiration4, za kterou stojí společnost Elona Muska, navazuje na starty raket Richarda Bensona a Jeffa Bezose. Jejím cílem je inspirovat lidi a vybrat peníze na léčbu rakoviny.

Miliardář Musk expanduje do Česka. Satelitní připojení Starlink startuje od září

22. srpna 2021 18:06

Satelitní internet Starlink amerického vizionáře Elona Muska zamíří také do České republiky. Irská pobočka Starlinku oznámila zahájení svého působení od 1. září. Uvedl to server Lupa.cz s odkazem na web Českého telekomunikačního úřadu. Firma spadající pod vesmírnou společnost SpaceX původně plánovala start svých komerčních služeb na českém území až během roku 2022.

Zmatek ve vesmírném katastru: Rapper z USA si kupuje planetu, může ji vlastnit?

8. srpna 2021 07:21

Americký hudebník Lil Uzi Vert oznámil, že shromažďuje potřebnou dokumentaci k legální koupi planety WASP-12b, která je dokonce větší než Jupiter. Už v minulosti se objevily informace o tom, že si někteří lidé rozebírají pozemky na Měsíci. Ze současného mezinárodního práva ale jasně vyplývá, že kolíkování pozemků v kosmu je jeden velký nesmysl.

První miliardář mezi hvězdami. Bransonova cesta z ranveje až do vesmíru

11. července 2021 05:56
Aktualizováno

V neděli odpoledne pokořil britský miliardář Richard Branson další milník v dobývání vesmíru. Jako první člověk v historii se vydal pod křídly své společnosti Virgin Galactic do kosmu na palubě stroje, na jehož vývoji se sám podílel. Ukradl tak miliardářský primát Jeffu Bezosovi, který se do vesmíru vydá až devět dní po něm.

reklama