CNN Prima News Elon Musk

Elon Musk

Výpis příspěvků ke štítku „Elon Musk“

Muž s čipem v mozku čelil nečekaným potížím. Vyřešili jsme to, říká Musk a hledá další zájemce

První pacient s mozkovým čipem Neuralink dělá další pokroky. Nejdříve dokázal ovládat kurzor myši a posouvat s ním na obrazovce. Pět měsíců po operaci Američan zvládne odehrát partii šachů nebo hrát videohry. Revoluční technologie z dílny společnosti Elona Muska má ale i první potíže. Implantát se totiž začal odpojovat od pacientova mozku. Vědci z Neuralinku uvedli, že si s problémem dokázali poradit. Brzy by se čipu mohl dočkat další pacient.

Nejbohatším Čechem zůstává Kellnerová. Babiš propadl, skokanem roku se stal zbrojař Strnad

Aktualizováno

Mezi dolarové miliardáře se letos opět dostalo 11 Čechů, z nichž nejbohatší je nadále dědička investiční skupiny PPF Renáta Kellnerová s majetkem 18 miliard dolarů (asi 421 miliard korun). Skokanem roku se stal zbrojař Michal Strnad, který se ve světovém žebříčku meziročně posunul nahoru o stovky příček a s majetkem 4,4 miliardy dolarů (103 miliard korun) je mezi Čechy na šestém místě. Naopak Andrej Babiš o stovky příček klesl, uvedl v úterý časopis Forbes, který mezinárodní žebříček sestavuje. Nejbohatším člověkem na světě zůstal i letos majitel podniku LVMH Bernard Arnault.

Vítej na síti X, jeskynní muži. Internet se baví výpadkem sítě Facebook, rýpl si i Elon Musk

Více než hodinový výpadek sociálních sítí Facebook a Instagram způsobil celosvětovou paniku. Problémy s platformami společnosti Meta postihly přes dvě miliardy lidí, včetně uživatelů z České republiky. Naopak diskutéři na konkurenční sociální síti X (dříve Twitter) měli o zábavu postaráno. Řada lidí totiž zamířila právě tam, aby se ujistila, že se výpadek týká více lidí, výjimkou nebyl ani sám mluvčí Mety. Do své konkurence si rýpl také Elon Musk, vlastník platformy X. „Jestli čtete tento příspěvek, tak proto, že naše servery fungují,“ napsal.

Totální výpadek. Sítě Facebook, Messenger ani Instagram nefungovaly, odhlašovaly lidi z účtů

Sociální sítě Facebook, Instagram, Threads a chatovací aplikace Messenger zasáhly jeden z největších výpadků za poslední dobu. Všechny jmenované platformy odhlásily uživatele ze svých účtů, příčina stále není známá. Z aplikací fungoval jen WhatsApp. Masivní výpadek hlásili uživatelé po celém světě, ukazují to také grafy portálu Downdetector, který kontroluje dostupnost jednotlivých stránek. Okolo 17:30 byla obnovena většina sociálních sítí s výjimkou Instagramu.

Proč je kosmické smetí problém? Experti ukázali nejen na Muska, zmínili i planetární obranu

Kosmická tříšť, nazývaná též jako smetí či odpad, je jednou z hlavních hrozeb pro budoucnost lidských aktivit ve vesmíru, shodli se pro CNN Prima NEWS Nikola Schmidt z Ústavu mezinárodních vztahů (ÚMV) a Michal Václavík z České kosmické kanceláře. Problémy podle nich umocňuje i nárůst soukromých společností v oboru a rozmach početných konstelací družic. Nejde jenom o SpaceX Elona Muska, ten je pouze nejvíce vidět, upozornil Schmidt. Podle Václavíka je třeba lépe řešit pravidla provozu na oběžné dráze, jinak by mohlo dojít k omezení letů do vesmíru po několik generací.