CNN Prima News Elon Musk

Elon Musk

Výpis příspěvků ke štítku „Elon Musk“

Dodržujte kodex proti dezinformacím, zdůraznil Twitteru eurokomisař. Reakcí byl emotikon výkalu

27. května 2023 07:20

Americká společnost Twitter se rozhodla nadále nenaplňovat unijní kodex o dezinformacích, uvedl v pátek pozdě večer eurokomisař pro vnitřní trh Thierry Breton. Ani to podle něj ale firmu provozující stejnojmennou sociální síť nezbavuje povinností v této oblasti, uvedla agentura Reuters. Twitter se loni v létě ke kodexu stejně jako několik desítek dalších společností připojil dobrovolně.

Další špatná zpráva pro Trumpa. Do boje o Bílý dům vstoupil i republikánský rival DeSantis

24. května 2023 23:38

Guvernér amerického státu Florida Ron DeSantis ve středu vstoupil do boje o nominaci Republikánské strany do amerických prezidentských voleb. Čtyřiačtyřicetiletý politik podal příslušné dokumenty, oznámila podle agentury Reuters federální volební komise. Volby se uskuteční na podzim příštího roku a DeSantisovým hlavním soupeřem o republikánskou nominaci bude bývalý prezident Donald Trump.

Umělá inteligence může ohrozit volby v USA, tvrdí experti. Popsali možnosti jejího zneužití

20. května 2023 21:12

Umělá inteligence představuje vážné riziko pro nadcházející prezidentské volby plánované v USA na rok 2024. Obavy dle expertů oslovených zpravodajskou agenturou AP panují především ohledně zneužití chytrého softwaru k manipulaci a klamání voličů. Za problematickou odborníci označují například schopnost počítačových programů rychle vytvářet falešný obsah v podobě hyperrealistických obrázků, videí nebo zvukových nahrávek, a to s minimálními náklady.

Vývoj umělé inteligence znepokojuje polovinu Čechů, ukázal výzkum. Pro pozastavení je i Musk

24. dubna 2023 11:54

Češi mají obezřetný postoj k technologickému pokroku na poli umělé inteligence. Více než polovina lidí na něm vidí pozitiva i negativa, zbytek ho pak považuje za veskrze škodlivý, nebo veskrze přínosný pro společnost, nebo věc nedokáže posoudit. Vyplývá to z výzkumu Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy a agentury Ipsos, který se zaměřil především na umělou inteligenci v médiích. Konkrétně automaticky generovaný článek dokázala správně rozpoznat asi polovina dotázaných.

Yemi o startu rakety Starship: Měla by ručit za naše životy. Nezdařilý let považuje za úspěch

20. dubna 2023 21:58

Je to raketa, která by měla ručit za naše životy. Její start jsme si proto nemohli nechat ujít. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl český choreograf a producent Yemi A. D., který bude členem posádky historicky prvního civilního letu k Měsíci. Tam by se měl vypravit společně s dalšími sedmi vybranými civilisty. Na vesmírnou misi se vydají na palubě rakety Starship vyvíjené společností SpaceX Elona Muska, která ve čtvrtek odstartovala ke svému prvnímu testovacímu letu. Po několika minutách ovšem explodovala.

Raketa Starship překonala kritický okamžik, pak explodovala. Expert odhadl, co za tím stálo

20. dubna 2023 20:22

Při startu rakety Starship byla zřejmě narušena konstrukce vypouštěcího stolu. Odhadl to český popularizátor kosmonautiky a pedagog Michal Václavík. „Trosky pak mohly poškodit i samotnou raketu a být jednou z příčin nezdaru,“ uvedl. Souprava odstartovala ke svému prvnímu letu ve čtvrtek odpoledne. Krátce na to však expolodovala.

Testovací let Muskovy kosmické lodi Starship skončil explozí. Technici plánují další zkoušku

20. dubna 2023 14:01
Aktualizováno

Obří dopravní systém Starship od společnosti SpaceX odstartoval ke svému prvnímu testovacímu letu bez posádky, krátce nato však ve vzduchu explodoval, když se podle médií zřejmě aktivovalo automatické ukončení letu. Výbuch nastal čtyři minuty po startu poté, co se měla oddělit nosná raketa. SpaceX na Twitteru uvedl, že systém potkalo „rychlé neplánované rozložení“ a že technici budou nyní vyhodnocovat data ve snaze naplánovat další zkoušku. Ta by podle zakladatele společnosti Elona Muska mohla přijít „za pár měsíců“.