reklama

En1gma po výhře MČR v Hearthstone: Je moc hezké vidět, že má snaha stála za to

Mistrem ČR ve hře Hearthstone se za rok 2020 v rámci on-line turnaje stal Petr „En1gma“ Balcar. Jak se po svém úspěchu cítí?

reklama

Jak zisk mistrovského titulu vnímáte? 
Mám hroznou radost! Hearthstone je jedna z věcí, která mě neskutečně baví, a je moc hezké vidět, že všechna ta snaha za poslední dva roky stála za to.

Když jste s Hearthstone začínal, napadlo by vás, že byste se mohl stát mistrem ČR? 
Tehdy jsem ani nevěděl, že nějaké Mistrovství ČR existuje. Hearthstone jsem hrál jenom jako casual, co občas hitnul TOP 200 legendu. Moment, kdy jsem si uvědomil, že bych mohl vyhrát MČR, byla výhra ESL Nationals, kde jsem porazil českou špičku. No a v ten moment jsem si řekl, že když je dokážu porazit tam, tak je dokáži porazit všude.

Jak probíhala vaše příprava na turnaj? V dotazníku před jeho začátkem jste zmínil, že jste schopný trénovat i osm hodin denně.
Celý víkend před deck submission jsem se připravoval se spoluhráči z Entropiqu Faelim a Jobsadem a taky s Jarlou. Klidně i těch zmíněných osm hodin denně.

Jak velkou roli tedy ve vaší přípravě sehráli týmoví kolegové?
Obrovskou. Velmi mi také pomáhá to, že máme v organizaci celý management lidí, kteří za námi stojí a se vším nám jsou připraveni pomáhat.

Mrzí vás, že vaše první MČR, které bylo navíc hned úspěšné, se odehrálo jen on-line?
Určitě mě to mrzí. Na MČR jsem se těšil nejen jako hráč, ale i jako divák a atmosféru off-line akce nelze jen tak nahradit.

Co máte v plánu dál?
Obhajoba titulu. A když už jsem dosáhl vrcholu na české scéně, tak nezbývá nic jiného než pokořit i tu zahraniční přes Masters Toury.

Ve finále jste sice vedl 2:0, nakonec jste ale vyhrál 3:2. Bál jste se?
Určitě jsem měl jisté obavy, ale v takových situacích je nesmírně důležité zachovat chladnou hlavu. Nesnažil jsem se moc přemýšlet nad tím, co bych mohl vyhrát, nebo o co přijít, ale soustředil jsem se výhradně na hru.

Věřil jste si před začátkem závěrečného zápasu?
Věděl jsem, že to M1lan mohl s Druidem otočit. Přesto jsem si do posledního zápasu věřil, protože jsem měl tři šance ho porazit. Začalo trochu přituhovat, když jsem nedokázal zvítězit s Mágem a on zůstal na jednom životě. S Mage jsem si do Druida poměrně věřil a zápas jsem nechtěl úplně prodlužovat.

Co se podle vás stalo, že jste dokázal tak překvapivě uspět s Control Priestem?
V poslední sérii byl Control Priest spíš Control the Board Priest. Jediná možnost, jak vyhrát proti Mozaki Mágovi za Priesta, je prostě tlačit a doufat, že si nelíznou jejich kombo moc rychle, což nakonec i vyšlo. Priest do Galakrond Roguny už bylo něco jiného – hodně lidí si myslí, že Galakrond Roguna je favoured z aspoň 60 procent, ale já tenhle matchup vyhrál za celé MČR čtyřikrát. Priest je prostě moc dobrý a každý, kdo ho nehraje, udělal chybu.

Tagy:
Hearthstone esport rozhovor MČR mistrovství Entropiq Samsung MČR v mobilních hrách

Hlavní zprávy

Imunolog: Epidemie si řídí průběh sama. Další vlna přijít musela, protože nastala všude

Další vlna epidemie do Česka přijít musela, protože propukla i ve všech ostatních státech. V pořadu Partie PLUS televize CNN Prima NEWS to prohlásil imunolog a specialista v oboru buněčné analýzy Jiří Šinkora. Podle Aleksiho Šeda z Ústavu biochemie a experimentální onkologie 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy ale vlna mohla být mírnější díky větší proočkovanosti a dodržování opatření.

Proč pařížský Messi zatím nepřipomíná toho barcelonského? Je mu zima, tvrdí Suárez

Lionel Messi si před týdnem přebral už sedmý Zlatý míč, tedy nejprestižnější individuální fotbalové ocenění. Korunovace argentinské hvězdy se nelíbila úplně každému. Sice letos dovedla svoji reprezentaci k vytouženému titulu z jihoamerického šampionátu Copa América, ale po letním přestupu z Barcelony do Paris Saint-Germain je jen stínem toho Messiho, který roky táhl Katalánce. Bývalý Messiho spoluhráč Luis Suárez naznačil, proč tomu tak může být.

Soud poslal svrženou vůdkyni Myanmaru za mříže. Při protestním pochodu zemřelo pět lidí

Myanmarský soud v pondělí uložil svržené vůdkyni Do Aun Schan Su Ťij čtyřletý trest vězení za podněcování k násilí a porušení protikoronavirových opatření. Agentuře AFP to sdělil mluvčí myanmarské vojenské junty. Čtyři roky vězení dostal také sesazený prezident Win Myin, informovala agentura Reuters. Padly tak první verdikty v procesu s nejvyššími představiteli myanmarské vlády, kterou letos v únoru svrhla armáda.

reklama

Domácí zpravodajství

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

reklama