CNN Prima News rozhovor

rozhovor

Výpis příspěvků ke štítku „rozhovor“

Bolestné zpovědi Ukrajinek: Vracíme se domů. Máme strach, ale je to možná poslední šance

8. srpna 2022 10:31

Bojíme se, ale rodina nás potřebuje, vysvětlily v rozhovoru pro CNN Prima NEWS na pražském Hlavním nádraží čtyřiadvacetiletá Margarita a její matka, devětačtyřicetiletá Aljona, těsně předtím, než nastoupily do vlaku směrem Košice. Odtud chtějí přejet na Ukrajinu, cílem je Záporoží. Cestují ve třech, za ruku drží tříletého Míšu.

Biden je válečný zločinec a přilévá na Ukrajině olej do ohně. Hvězda Pink Floyd hájí Rusko

8. srpna 2022 08:31

Spoluzakladatel rockové skupiny Pink Floyd Roger Waters v rozhovoru se stanicí CNN obhajoval své tvrzení, že americký prezident Joe Biden je válečný zločinec. Podle něj Biden „přilévá na Ukrajině olej do ohně“, což je „obrovský zločin“. Waters se v rozhovoru rovněž zastal Ruska, které v únoru zahájilo invazi na Ukrajinu, a Číny. Jeho výroky vyvolaly rozhořčení ze strany Kyjeva a naopak pochvalné reakce Moskvy.

Z Česka musel pryč, domů se bojí. Ruský student kvůli válce na Ukrajině žádá o azyl v USA

8. srpna 2022 00:16

Příběh ruského studenta Artema Safronova (22), který ještě nedávno pobýval v České republice, ukazuje, jak ozbrojený konflikt na Ukrajině zasahuje obyčejným lidem do života. Poté, co Safronovi neprodloužili v ČR vízum, odletěl do Mexika, odkud se dostal do USA. Tam žádá o azyl a pracuje načerno. Jak ale sám přiznává, vše je lepší než návrat do Ruska.

Obec, kam Babišovi zakázali vstup: Za ANO tu nikdo nekandiduje, tak proč by měl přijet?

4. srpna 2022 10:50

Za ANO tu v komunálních volbách nikdo nekandiduje, tak proč by sem měl Andrej Babiš jezdit? Starostka jihočeské obce Lásenice Eva Jelínková v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vysvětlila, proč expremiérovi místní do vesnice „vstup zakázali“. Babiš se tam původně měl zastavit v úterý v rámci své kampaně, kdy s karavanem objíždí Česko. Nakonec ale musel Lásenici ze svého programu smazat. Nahradil ji zastávkou v Třeboni, odkud jej místní „vyhnali“.

Reportér CNN Prima NEWS: Požár u Hřenska? Nejtěžší natáčení kariéry, pomohla znalost terénu

2. srpna 2022 21:41

Celé Česko už dva týdny mluví o největším požáru v historii země. Plameny v Českém Švýcarsku zachvátily přes 1 000 hektarů lesa a donutily k evakuaci obyvatele několika obcí. Díky obětavé práci stovek hasičů se postupně podařilo dostat požár pod kontrolu. Záběry, které celý národ několik dní sledoval, musel někdo zaznamenat. A jak říká reportér CNN Prima NEWS z Ústeckého kraje Kristián Šujan, prošel si tam nejtěžším natáčením v kariéře.

Ukrajinský velitel: Ruští vojáci jsou zadlužení lidé. Kradou a jezdí sem jak na safari

31. července 2022 17:20

Bylo mu 19 let, když v roce 2019 vstoupil do armády. Teď Serhij vede na Ukrajině jednotku s drony, jež má za úkol lokalizovat ruské vojáky. V exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS zmínil velké rozdíly, které panují mezi ukrajinskými a ruskými bojovníky. Za Moskvu podle něj válčí hlavně zadlužení lidé, kteří hledají výdělek.

Role, nebo skutečná ikona boje? Expertka popsala, jak Zelenskyj využívá herecké schopnosti

31. července 2022 08:30

Od konce února se zrak milionů lidí z celého světa upíná nejen k Ukrajině, ale také na prezidenta Volodymyra Zelenského. Neústupně žádá o podporu ze Západu, zároveň soucitně promlouvá ke svému národu. Jde u bývalého herce a komika o další roli, nebo označení „ikona boje“ vyjadřuje jeho podstatu? Řeč těla i komunikaci prezidenta Ukrajiny v rozhovoru pro CNN Prima NEWS rozebrala expertka Noemi Zárubová-Pfeffermannová.

Pátá hvězda nebyla jediným cílem. Hosté nemají personál za sluhy, tvrdí ředitel hotelu

29. července 2022 11:44

Týden se rozmýšlel. Pak neodolal zajímavé budově a také možnosti získat pro hotel ceněnou pátou hvězdu. Rakouskému manažeru Reinhardu Wallovi se to jako generálnímu řediteli podařilo ve Falkensteiner Hotelu Mariánské Lázně po pěti letech. „Ale pátá hvězda nebyla tím hlavním cílem,“ říká v otevřeném rozhovoru pro CNN Prima NEWS Wall.

Od Kúdely s Krmenčíkem se mohou místní hodně naučit, říká jejich trenér v Jakartě Doll

29. července 2022 11:37

Německý fotbalový trenér Thomas Doll vede v indonéském klubu Persija Jakarta dva bývalé české reprezentanty Michaela Krmenčíka a Ondřeje Kúdelu. Dává je za příklad místním hráčům, oceňuje jejich profesionalitu i lidskost. „Ale co je pro mě ještě důležitější, že to jsou skvělí kluci. U zahraničních hráčů je důležité, aby si nemysleli, že přišli za dobrodružstvím a nebo na dobře placenou dovolenou,“ říká Doll v exkluzivním rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Nelze jen opravovat ruské tanky, varuje Černochová. Řehka má vizi bojiště budoucnosti

29. července 2022 10:43

Musíme nakupovat rychle a za co nejnižší ceny – takto uvažují členské země NATO. Ruská invaze na Ukrajinu podle ministryně obrany Jany Černochové (ODS) ukázala, jak křehký je mír. Česko proto musí vyřešit podobu nadzvukového letectva do roku 2027, kdy končí pronájem švédských gripenů. Šéfka resortu v rozhovoru pro CNN Prima NEWS poznamenala, že do roku 2026 chce mít v armádě také co nejvíce bojových vozidel pěchoty. Kromě toho by ČR potřebovalo i stovku tanků, dodal náčelník generálního štábu Karel Řehka.

Britský ministr obrany: Po Gruzii a Krymu nikdo nic neudělal, tak přišel Putin znovu

27. července 2022 16:40

Válku na Ukrajině vyhrává napadená země. Ať už ale konflikt dopadne jakkoliv, Rusko se vinou vlastních rozhodnutí proměnilo v méně významný stát. To si myslí britský ministr obrany Ben Wallace, který poskytl při návštěvě Slovenska rozhovor pro televizi Markíza. Podle něj je rovněž zjevné, že Vladimir Putin chce obnovit dávné impérium a NATO je v celém narativu jen zástěrka.

STAN se pročistil. Vítek jel na krev a já nechtěl jen koukat, říká nová „dvojka“ hnutí Vlček

25. července 2022 05:06

STAN se na sněmu hrozně pročistil, zhodnotil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS nový první místopředseda hnutí a poslanec Lukáš Vlček. Ten v sobotu na sněmu v Hradci Králové nahradil ve funkci Jana Farského, který je na půlroční stáži v USA a zůstal řadovým místopředsedou. Spolu s ním se ale vyměnilo i celé vedení až na šéfa hnutí Víta Rakušana. „Jel na krev, nechtěl jsem se na něj jen koukat,“ vysvětlil Vlček, proč usiloval o nominaci na druhou nejvyšší pozici ve STAN. Předtím byl členem předsednictva.