CNN Prima News rozhovor

rozhovor

Výpis příspěvků ke štítku „rozhovor“

AI otevírá nové možnosti v boji s rakovinou, říká Bednář. Popsal unikátní nástroj českých vědců

Déle než čtyři roky brněnští výzkumníci pod vedením docenta Davida Bednáře pracovali na programu PredictONCO. Nástroj, který lékařům dokáže nastínit vývoj onkologického onemocnění u pacienta a vyhodnotit, která léčba by pro něj byla nejlepší, je v mnohém jedinečný. Jak Bednář sdělil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS, jednu pilulku na léčbu rakoviny možná nikdy nenajdeme, nové technologie, umělá inteligence a další nástroje však otevírají zcela nové možnosti k personalizované léčbě.

Rath za rozhovor státního zástupce s novinářem omluvu nedostane. Je to promlčeno, míní soud

Bývalý středočeský hejtman David Rath nedostane od státu omluvu za rozhovor, který o něm poskytl jeho dozorový státní zástupce. Ve čtvrtek o tom pravomocně rozhodl pražský městský soud, podle kterého je nárok promlčený. Vyhověl tak odvolání ministerstva spravedlnosti a Rath bude muset státu zaplatit náklady soudního řízení. Obvodní soud přitom hostivickému lékaři původně omluvu přiznal.

Sebestředný Rytmus je minulostí, říká Vrbovský. Prozradil, co je pro něj teď na prvním místě

Čas ho změnil a je za to rád. Rytmus před deseti lety byl úplně jiný než teď, což je znát i na jeho albech, a on sám to nemá problém přiznat. „Byla tam šoubyznysová sebestřednost, žil jsem jen tou postavou,“ říká slavný rapper Patrik Vrbovský v otevřeném rozhovoru pro CNN Prima NEWS. V současnosti je pro něj nejvíc jeho rodina, tedy manželka Jasmina Alagič a syn Sanel. „Je to pro mě jako zázrak. Najednou člověk vidí svůj malý odkaz,“ vysvětluje hrdý otec.

Joch: Bidenovi moc zachutnala, jeho hlášky působí arogantně. Demokratům se krátí čas

Joe Biden se nechal v pátečním rozhovoru pro ABC slyšet, že by odstoupil jen v případě, že by mu to nakázal samotný Bůh všemohoucí. Politický komentátor Roman Joch se ve vysílání CNN Prima News shodl s amerikanistou Jakubem Lepšem, že takové kontroverzní výroky mohou na voliče působit arogantně. Demokratická strana musí do 15. července rozhodnout, jestli proti Trumpovi nezvolí jiného kandidáta.

Češi u vaření zbytečně utrácí, říká Těhotnej kuchař. Vyprošťovák je mýtus, poradil svůj recept

Projekt Těhotnej kuchař je částečně dílem pandemie covidu, kdy musel jeho autor Jaroslav Vajgl zavřít své provozovny a peníze mu postupně docházely. S vařením měl zkušenosti bohaté, ale s natáčením na sociální sítě žádné. Teď už jeho videorecepty s vtipným komentářem sleduje v součtu okolo 1,5 milionu lidí. Co práce Těhotnýho kuchaře obnáší a jakou největší chybu podle něj Češi při vaření dělají?

Při duelu s Trumpem jsem byl nemocný. Odstoupím jen, když mi to nařídí Bůh, řekl Biden

Americký prezident Joe Biden se v rozhovoru se stanicí ABC prohlásil za nejkvalifikovanějšího kandidáta do nadcházejících prezidentských voleb, ve kterých se postaví proti exprezidentu Donaldu Trumpovi. Jednaosmdesátiletý lídr Spojených států se v očekávaném interview snažil voličům po neúspěšné červnové televizní debatě s Trumpem ukázat, že zvládne další volební období, opakovaně ale odmítl nezávislé lékařské vyšetření. Mimo jiné uvedl, že při duelu s Trumpem, kterého označil za patologického lháře, byl nemocný.

Cílek o změně klimatu: EU rozhoduje nerealisticky. Greta byla můj guru, pak udělala zásadní chybu

Strana zelených je prakticky vždy něčím problematická, místo jasných a jednoduchých témat sklouzává do politiky, jejíž agenda pak převálcuje původní myšlenky o ochraně životního prostředí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl geolog a klimatolog Václav Cílek. Kromě jiného se rozpovídal o tom, jak vnímá evropský boj proti změně klimatu a co ho na vývoji počasí za poslední roky nejvíce překvapilo. V čem ho zklamala Greta Thunbergová? A jak podle něj ideálně šetřit emise?

Za Putina to schytal. Na řadě je Zelenskyj, tvrdí Carlson. Kyjev domluvený rozhovor popírá

Aktualizováno

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl poskytnout rozhovor Tuckerovi Carlsonovi. Vyplývá to alespoň z prohlášení, které Carlson zveřejnil na sociálních sítích. Blízké okolí Zelenského nicméně popřelo, že by mezi oběma stranami došlo k takové dohodě. Kontroverzní americký novinář vedl letos v únoru rozhovor s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Za svůj výkon během dvouhodinového interview schytal ostrou kritiku.

V kleci se projevil i můj osobní život, přiznal Procházka. Zmínil i rozpoložení týmu

Je pochopitelné, že se výsledkem v současnosti trápí. Jiří Procházka si chtěl v Las Vegas na turnaji UFC 303 vzít zpět titul šampiona polotěžké divize, místo toho ale zažil bolestivou prohru. A nyní přemítá, co bylo příčinou. „Mojí zbrojí je rozpoložení, se kterým jdu do boje,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. A právě tato „zbroj“ nebyla tentokrát v pořádku. Nyní je tak čas na změny, aby se mohl úspěšně vrátit. Kdyby se to nepodařilo, raději nebude zápasit.