CNN Prima News rozhovor

rozhovor

Výpis příspěvků ke štítku „rozhovor“

Se spartakiádním vrahem byste pustili dceru na diskotéku, říká Klíma. Roubal měl pichlavé oči

Za svou novinářskou praxi měl možnost pohlédnout do očí mnoha vrahů. Přesto se podle Josefa Klímy nedá zlo ve tváři vyčíst. „Pamatuju si jednoho vraha, který měl tak dětský, upřímný, modrý oči,“ vzpomíná slavný reportér v rozhovoru pro Fight Cast One. Ale například Ivan Roubal byl úplně jiný případ. „Ten měl tak pichlavé oči,“ říká Klíma.

Chybějící místa na školách? Je to mnohem horší než na papíře, přiznávají starostové

Skutečný stav kapacit mateřských i základních škol na tom může být mnohem hůře, než tvrdí nová prognóza od Institutu plánování a rozvoje Prahy (IPR). Ačkoliv některé pražské části nyní tak tak stíhají odbavovat poptávku, situace je neudržitelná, přiznali v rozhovoru pro CNN Prima NEWS jak starosta Prahy 9 Tomáš Portlík, tak jeho kolega z Prahy 6 Jakub Stárek (oba ODS). Problémem není jen pomalá výstavba nových škol, ale také nedostatečné financování či částečně i nápor ukrajinských dětí. „Abychom stavěli školu papírově 10 let, to je za mě naprosto neuvěřitelný proces,“ podotkl Portlík.

Češi jsou extrémně štědří, pomáhat je baví. Ještě ale máme co dohánět, říká šéf Znesnáze21

Češi jsou extrémně štědří. Lidé pomáhají rádi, z charity se začíná stávat přirozená věc. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl zakladatel dárcovské platformy Znesnáze21 Čestmír Horký. Zároveň podotkl, že slovo nouze je extrémně relativní a individuální pojem. „Mohu se cítit v nouzi, protože mám starý telefon a nutně potřebuji nový. Pro někoho je nouze, že bydlí v bytě 2 + 1 a má tři děti, pro něž chce vlastní pokoje. A někdo s pěti dětmi by dal cokoliv za byt 1 + kk,“ vylíčil. V dobrovolnictví pak podle Horkého mají Češi stále co zlepšovat.

Ceny energií klesají, firmy přesto dál hledají způsoby, jak na nich ušetřit

Dodavatelé už několik měsíců snižují ceny energií, ty se tak dostávají poměrně hluboko pod hranici cenových stropů, které stanovila vláda. Na trhu i přesto dál přetrvává nervozita. Nikdo totiž s jistotou nedokáže zaručit, že ceny opět nevyletí vzhůru. Pro většinu Čechů tak co největší úspora energií zůstává aktuálním tématem. A právě o ní se hovořilo i v dalším díle pořadu Interview PLUS s Martinou Kuzdasovou, která v něm vyzpovídala Pavla Křivonožku, člena představenstva Národní rozvojové banky.

Pokračovat ve válce je rozhodnutím Ukrajiny. Rusko nás neohrožuje, říká Orbánův muž

Podpory od Andreje Babiše (ANO) během unijních jednání o migraci si vážíme. V podcastu Off Record Matyáše Zrna to pro CNN Prima NEWS řekl Balázs Orbán, maďarský poslanec a ředitel kabinetu premiéra Viktora Orbána. Představitel Budapešti sice chválil projekt V4 a Česko označil za úžasnou zemi, zároveň však zmínil i velmi různorodé postoje Maďarů a Čechů, pokud jde o ruskou invazi na Ukrajinu.

KOMENTÁŘ: Největší nepřítel Danuše Nerudové? Sebevědomí Danuše Nerudové

Existuje spousta věcí, které by člověk ani náhodou nechtěl. Třeba duševní „svěžest“ Joea Bidena, minulost Petra Pavla nebo „sekeru“ Zbyňka Stanjury. Pak jsou tu ovšem věci, které by chtěl mít každý. Například Rothschildovy prachy nebo sebevědomí Danuše Nerudové. Ta se totiž v rozhovoru pro týdeník Respekt svěřila, že kdyby padla Fialova vláda (která pravděpodobně nepadne), neváhala by opustit mandát v Bruselu (který zatím nemá) a nechala by se pověřit sestavením vlády (ačkoli ji nikdo ničím takovým pověřovat nechce).

Co na to ministr? CNN Prima NEWS nabídne každou středu rozhovor se členy vlády

Co se aktuálně chystá na ministerstvech? Jaké palčivé otázky ministři mají na stole a jaká připravují řešení? Přesně to se dozvíte v novém pořadu CNN Prima NEWS Co na to ministr, který navazuje na obdobný formát Co na to premiér. Ten se vysílá každou první středu v měsíci. V následujících týdnech tak bude zpravodajská multiplatforma přinášet každou středu informačně nabitý rozhovor se členy vlády. Jako první se představí už dnes od 21:00 ministr zemědělství Marek Výborný z KDU-ČSL.

Horký: Bez neziskovek by se systém zhroutil. Lidé by šli do ulic, další by umírali na lůžkách

Stát neziskovky potřebuje. Bez nich by se systém pomoci zhroutil. Nejenže by se lidé zvedli a šli do ulic, ale byli by zde i ti, kteří by začali umírat někde na lůžkách. Že by neziskový sektor nebyl? Absurdní představa. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to uvedl zakladatel dárcovské platformy Znesnáze21 Čestmír Horký. Přiblížil také, jaké skupiny lidí by si v sektoru veřejně prospěšných organizací zasloužily své řádné místo, i to, zda by neziskovému sektoru prospěla určitá centralizace.

Fico: Ukrajina v NATO je zárukou třetí světové války. Obrana Slovenska je katastrofální

Přijmout Ukrajinu do Severoatlantické aliance (NATO) je zárukou třetí světové války. V obsáhlém rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl slovenský expremiér a předseda strany Směr-SD Robert Fico. Prohlásil, že kvůli předešlým vládám a darování zbraní Ukrajině na její obranu proti Rusku je dnes slovenská obrana v katastrofálním stavu. Své soupeře označil za nejslabší, jaké kdy ve volbách zažil.