CNN Prima News epicentrum

epicentrum

Výpis příspěvků ke štítku „epicentrum“

Dvacet mrtvých při zemětřesení v Pákistánu. Sesuvy půdy komplikují záchranné akce

Při silném zemětřesení v odlehlé horské oblasti na jihozápadě Pákistánu v noci na čtvrtek zemřelo nejméně 20 lidí a dalších asi 300 utrpělo zranění. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní úřady. Ty předpokládají, že bilance obětí poroste, až záchranné čety prohledají celou zasaženou lokalitu, kde je velmi špatná infrastruktura. Do pátrání se zapojila i armáda s vrtulníky.

Po zemětřesení v Turecku a Řecku je už 71 obětí. Senior přežil pod troskami 34 hodin

Aktualizováno

Záchranáři v Turecku našli živého sedmdesátiletého muže pod sutinami domů, které se zřítily při pátečním silném zemětřesení. Muž v troskách přežil 34 hodin. Otřesy zasáhly především západ Turecka a řecký ostrov Samos, počet obětí vystoupil na 71. Turecká agentura Anadolu uvedla, že v Turecku je 69 mrtvých. Na Samosu zemřeli dva lidé.

V Česku se nemocí COVID-19 nakazilo přes 14 tisíc lidí. V pondělí přibylo 153

Počet potvrzených případů COVID-19 přesáhl v Česku od začátku epidemie už 14 tisíc. V pondělí jejich počet stoupl o 153 na 14 098. Více než tři pětiny nakažených už se z nemoci uzdravily, 359 lidí s novým koronavirem zemřelo. Aktuálně tak je 4 903 nemocných, nejvíc od začátku epidemie. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví. První tři případy koronaviru se v Česku objevily na počátku března.