CNN Prima News Eva Braunová

Eva Braunová

Výpis příspěvků ke štítku „Eva Braunová“

Nejhorší diktátoři a jejich románky. Kdo byly ženy, které okouzlily Hitlera či Mussoliniho?

Adolf Hitler a Benito Mussolini – nechvalně proslulí diktátoři našich dějin, kteří měli na svědomí nespočet nevinných životů. Zatímco jejich režimy rozvracely rodiny a odlučovaly milence, oni si užívali výhod a pohodlí, které jim jejich postavení umožňovalo. Jejich společnou slabostí byly ženy, kdo patřil mezi milenky těchto mocných mužů a co měly společného?

Vyhostěte Putinovu milenku, vyzývají lidé Švýcarsko. „Evu Braunovou“ spojte s vůdcem

Na webu change.org se před několika dny objevila on-line petice, která je adresovaná Švýcarsku. Lidé zde neutrální zemi vyzývají, aby vyhostila Alinu Kabajevovou – údajnou milenku ruského prezidenta Vladimira Putina. Právě ve Švýcarsku by se bývalá úspěšná sportovkyně i s dětmi měla skrývat. „Je načase, aby Švýcarsko zakročilo a znovu spojilo Alinu ‚Evu Braunovou‘ Kabajevovou s jejím ‚Vůdcem‘,“ vyzývají lidé.

Hitler se stal před sto lety šéfem NSDAP. Zemřelo kvůli němu 21 milionů lidí

I přesto, že byl Adolf Hitler zvolen předsedou Nacionálně socialistické dělnické strany Německa (NSDAP) už před sto lety, jeho osobnost a činy společností stále rezonují. Charismatu zdatného řečníka a idejím o budování nového národního společenství propadla i značná část jednoho z nejcivilizovanějších národů. To vše vedlo k druhé světové válce a úmrtí milionů lidí.

Policie v Minsku použila vodní děla a zatýká demonstranty

Aktualizováno

Běloruská policie použila vodní děla k rozehnání demonstrantů, kteří v hlavním městě protestovali proti středeční neohlášené inauguraci Alexandra Lukašenka běloruským prezidentem po zpochybňovaném vítězství v srpnových volbách. Ruská agentura Interfax odhadla počet demonstrantů v Minsku na 1500 až 2000, zpravodaj agentury AFP až na 5000 lidí, z nichž desítky těžkooděnci zadrželi a nejméně dva lidi zranili svými obušky. „Naši reportéři se stali svědky několika brutálních zatčení,“ napsal nezávislý web Onliner.by.