CNN Prima News evidence majitelů

evidence majitelů

Výpis příspěvků ke štítku „evidence majitelů“

Země pro budoucnost? Stát digitalizaci neumí, padající systémy jsou pravidlem

7. června 2021 05:27

Digitalizace v rukou státu představuje tragický a odstrašující případ. Za poslední půlrok se s technickými potížemi potýkalo hned několik důležitých systémů státní správy, e-shopem na dálniční známky počínaje a evidencí skutečných majitelů zřejmě nekonče. Výpadky a chybové hlášky se stávají spíše pravidlem než výjimkou, hodnotí oslovení IT experti.

Další nepovedený start. Babiše ani jiná jména si v evidenci majitelů nevyhledáte

1. června 2021 19:58

Vyhledávání v Evidenci skutečných majitelů firem přestalo hned po startu fungovat. Ministerstvo spravedlnosti v tiskovém prohlášení sdělilo, že samotný systém je dál funkční, ale bylo vypnuto vyhledávání v evidenci pro veřejnost. Důvodem jsou technické úpravy systému kvůli začátku platnosti nové legislativy. Do databáze měl být zapsaný i premiér Andrej Babiš (ANO) jako koncový příjemce benefitů koncernu Agrofert.

Pokračuje privatizace státu do Babišových rukou, tepe opozice návrh o evidenci majitelů

2. června 2020 12:14

Politici cupují zákon o evidenci skutečných majitelů, který v pondělí odpoledne schválila vláda. Podle opozičních poslanců návrh nahrává premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a holdingu Agrofert z jeho svěřenských fondů. Někteří zákonodárci už avizovali, že chtějí ve Sněmovně zákon změnit. Premiér odmítá, že by mu šel návrh na ruku.