reklama
CNN Prima News Evropský soud pro lidská práva

Evropský soud pro lidská práva

Výpis příspěvků ke štítku „Evropský soud pro lidská práva“

Rusko může za smrt Litviněnka, rozhodl soud. Kritik Putina zemřel na otravu poloniem

21. září 2021 11:15
Aktualizováno

Rusko je odpovědné za smrt zběhlého ruského agenta Alexandra Litviněnka v jeho londýnském exilu v roce 2006, rozhodl v úterý Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku. Bývalý agent ruské tajné služby FSB a kritik prezidenta Vladimira Putina byl otráven vzácným radioaktivním izotopem polonia 210. Moskva považuje závěry soudu za neopodstatněné, informovala vzápětí ruská tisková agentura TASS s odvoláním na mluvčího ruského prezidenta.

Chtěl zpátky sbírku svých básní. Vrah a kamarád Ivana Jonáka neuspěl se stížností u soudu

11. června 2021 14:50

Albert Žirovnický, někdejší šéf pražského erotického klubu Discoland Sylvie a kamarád kontroverzního podnikatele Ivana Jonáka, neuspěl u Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) se stížností související s jeho básnickou sbírkou. Muž, který byl v minulosti potrestaný 16 lety vězení za vraždu svého známého, podal v uplynulých letech řadu žalob proti státu na národní i mezinárodní úrovni.

Odmítači povinného očkování dětí mají smůlu. Evropský soud zamítl jejich stížnosti

8. dubna 2021 11:58

Evropský soud pro lidská práva (ESLP) ve Štrasburku ve čtvrtek zamítl stížnosti českých rodičů, kteří se na něj obrátili kvůli povinnému očkování dětí. Ve svém verdiktu uvedl, že Česká republika trváním na povinném očkování neporušila jejich právo na respektování soukromého a rodinného života. Soud rozhodoval o celkem šesti stížnostech, první do Štrasburku dorazila už v roce 2013. Ve většině případů šlo o to, že předškolní zařízení odmítla přijmout neočkované děti.

reklama