CNN Prima News Fernando Santos

Fernando Santos

Výpis příspěvků ke štítku „Fernando Santos“

Ronaldův pochmurný last dance na MS: Přihlížel, přišel, spálil šanci a topil se v slzách

Takto si Cristiano Ronaldo své (zatím nepotvrzené) poslední mistrovství světa rozhodně nepředstavoval. Během šampionátu v Kataru se ze základní sestavy Portugalska, ve které figuroval posledních zhruba 18 let, přesunul na lavičku. Do čtvrtfinále s Marokem zasáhl ve druhém poločase, kdy jeho tým už senzačně prohrával s Marokem 0:1. S tímto výsledkem ani velký CR7 nepohnul. A v slzách rychle opustil scénu.

Pohádka Maroka nekončí. Outsideři senzačně vyřadili Portugalsko a jsou v semifinále MS

Maroko na šampionátu v Kataru pokračuje ve velké senzaci. Do čtvrtfinále mundialu postoupilo vůbec poprvé v historii. A díky velkolepému sobotnímu triumfu nad Portugalskem se „Lvi z Atlasu“ stali vůbec prvním africkým výběrem, který na největší fotbalové akci okusí semifinále. O výhře 1:0 rozhodl už v prvním poločase hlavičkou po pořádném výskoku Júsuf En-Nesjrí.

Rozpolcený náhradník Ronaldo? Cítí bolest, ale ať se pokusí odejít s grácií, říká Vízek

Portugalští fotbaloví fanoušci zažívají novou dobu. Posledních 16 let se jejich radost povětšinou odvíjela od toho, jestli se dařilo Cristianu Ronaldovi, nespornému velikánovi. Teď ale obdivují nečekaného hrdinu Gonçala Ramose, který poslal výběr Seleção do čtvrtfinále mistrovství světa hattrickem. CR7 přihlížel z lavičky a byť se občas pousmál, trenér Josef Csaplár pro CNN Prima NEWS říká: „Viděl jsem tam smutek. Ne naštvanost, podrážděnost nebo zlost.“

Portugalci vypráskali Švýcary. Hattrickem se vyznamenala náhrada za posazeného Ronalda

Portugalce osmifinále mistrovství světa viditelně bavilo, zejména pak útočníka Goncala Ramose. Teprve 21letý útočník byl postaven do základní sestavy proti Švýcarsku místo fotbalového velikána Cristiana Ronalda a za důvěru se odvděčil hattrickem. Prvního třígólového muže šampionátu v Kataru ještě doplnili spoluhráči a parta z Pyrenejského poloostrova pronikla mezi nejlepší osmičku demolicí 6:1. Teď ji čeká Maroko.

Ronaldo dohnal malou fanynku k slzám. I po nevydařeném zápase jí ochotně věnoval dres

Portugalsko selhalo v kvalifikaci na mistrovství světa v duelu proti Irsku. Bezbranková partie lehce zkomplikovala svěřencům trenérského veterána Fernanda Santose přímý postup na šampionát v Kataru. I přes značné zklamání největší hvězda týmu Cristiano Ronaldo vytasila sympatické gesto. CR7 obdaroval dresem malou fanynku, která po zápase vběhla na trávník.

Portugalci se trápili. Úřadující šampiony nakopnul šťastný gól, Ronaldo vytvořil rekord

Úřadující evropští šampioni v úvodním zápase „skupiny smrti“ na Euru nepředvedli žádnou velkolepou show. Portugalsko v narvané budapešťské Puskás Areně proti domácím Maďarům dlouho hrálo bez branek. Ale nakonec výběr trenéra Fernanda Santose zachránil šťastný gól Raphaela Guerreira až v 84. minutě. Pak se dvakrát trefila největší hvězda Cristiano Ronaldo a favorité vyhráli 3:0.

Rozzuřený Ronaldo zahodil kapitánskou pásku. Naštvala ho chyba rozhodčího

Portugalská fotbalová hvězda ztratila v závěru sobotního kvalifikačního zápasu na mistrovství světa proti Srbsku nervy. Cristianu Ronaldovi neuznal hlavní rozhodčí gól, protože míč údajně nepřešel celým objemem brankovou čáru. Následné záběry ale ukázaly opak. Jelikož k situaci došlo v nastaveném čase za stavu 2:2, Ronaldo se rozohnil a vzteky zahodil kapitánskou pásku.