Ferrari lze i nosit. Puma představila unikátní tenisky inspirované rychlým autem

Výrobce sportovní obuvi Puma se nechal inspirovat supersportovním vozem Ferrari SF90. Vznikly tak tenisky s nevšedním designem a magnetickou sponou. Nechybí samozřejmě logo vzpínajícího se koně.

Puma ION F, to je název nových speciálních tenisek, které představila známá obuvnická firma Puma. Boty se prý inspirovaly u supersportu Ferrari SF90 Stradale. Jde například o zadní díl podrážky vyrobený z PU pěny, který má připomínat přední spoiler italského vozu.

Zajímavostí je magnetická spona. Puma tvrdí, že jde o oslavu vysokého přetížení, které zažívá řidič, když s Ferrari SF90 Stradale projíždí ostrou zatáčkou. Dalším jasným pojítkem s automobilkou z Maranella je pak zvolená barevná kombinace červené a bílé. Botu ale lze mít i v černém provedení. Nechybí samozřejmě logo Ferrari.

„Nechali jsme se inspirovat spojením linií vozu a lidské anatomie. Výsledkem je tento až robotický vzhled. Vznikl poté, co jsme dlouze studovali ikonický design vozů Ferrari a přetvořili ho do bot,“ píše Puma ve zprávě, kterou připojila při prezentaci nových bot.

Tenisky Puma ION F budou k dispozici ve vybraných obchodech a také na webu této značky. Vzhledem k ceně ale nejsou pro každého. Stojí 12 tisíc korun. Není to přitom poprvé, co se Puma spojila s výrobcem aut. Už loni na podzim představila boty inspirované vozem Porsche 911 Turbo.

Tagy: