reklama

boty

Výpis příspěvků ke štítku „boty“

Za nóbl boty platili bolestivou deformací. Vědce překvapila móda středověkých boháčů

Jaké boty by se daly označit za středověké –⁠ loubutinky nebo lodičky od Jimmyho Chooa? Byly známé jako poulaines. Tyto špičaté, kožené boty představovaly vrchol módy v Británii 14. století. Ovšem středověcí muži a ženy byli důkazem starého rčení: „Kdo chce parádu nosit, musí něco zkusit.“ Za nóbl botky platili lidé bolestivým vbočením palce, napsal zpravodajský server CNN.

Maturant si nesměl pro vysvědčení kvůli nevhodné obuvi. Učitel mu půjčil svoje boty

Stačilo málo a středoškolákovi z americké Louisiany by unikl dlouho očekávaný maturitní ceremoniál. Pracovníci školy ho na něj nechtěli pustit kvůli jeho špatné obuvi. Situaci nakonec zachránil jeden z učitelů, který studentovi věnoval své vlastní boty, byť o dvě čísla větší. Sám se pak objevil na předávání maturitního vysvědčení v ponožkách, informuje web CNN.

Nedostatek námořníků, bot i léků. Co vše může způsobit katastrofální situace v Indii?

Indie se stále potýká s druhou vlnou pandemie a zaznamenává nejvyšší denní přírůstky nakažených na světě. Problém to není jen pro zdraví tamních obyvatel, ale co se týče exportu léků a surovin také pro většinu ostatních zemí. Komplikace hrozí i v lodní a letecké dopravě, kolaps může nastat v dodávkách bot i dalšího textilního zboží. Indie se navíc kvůli zavedenému lockdownu v minulém roce potýká po více než čtvrtstoletí s propadem HDP.

reklama