CNN Prima News design

design

Výpis příspěvků ke štítku „design“

Čeští vědci vyvíjí revoluční metodu pro léčbu arytmie. Za půl roku bude hotová, tvrdí doktor

Skoro každý druhý Čech –⁠⁠⁠⁠⁠ přesněji 40 procent –⁠⁠⁠⁠⁠ zemře na srdeční onemocnění, většinu trápí vysoký tlak, problémem je pak arytmie. Tým českých expertů v čele s technickým ředitelem BTL Medical Technologies Tomášem Drbalem představil na lékařské konferenci v Americe výsledky revoluční metody, jak jí předcházet a léčit. Do půl roku bude zachraňovat životy, popsal primář kardiologického oddělení nemocnice Na Homolce Petr Neužil pro CNN Prima NEWS.

Projekty startují u piva, tvrdí Strejčkovi ze studia DRAWetc. Klientům čmáráme po kancelářích

Ilustrátoři ze studia DRAWetc. se schází pořád a kreslí neustále bez ohledu na zakázky. Všechny naše projekty vznikají u piva, nemáme žádný byznys plán, říkají zakladatel studia Vladimír Strejček a stratég týmu Jindřiška Strejčková. Klientům prý vyhovuje model, který nepřipomíná agenturu, a sami od umělců vyžadují, ať jim „počmárají kanceláře“. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS dvojice hovořila mimo jiné o tom, jakým výzvám čelí svět ilustrace, a popsala i soutěžní „štengrování“ výtvarníků, které DRAWetc. jako veřejnou akci zaštiťuje.

Přehlednější a srozumitelnější. CNN Prima NEWS představila nový design grafiky zpravodajství

V neděli 18. února představila CNN Prima NEWS vysílání v nové podobě. Grafický upgrade zpravodajských pořadů se dotkl HLAVNÍCH ZPRÁV, kontinuálního zpravodajství, SPORTU i POČASÍ a nabídl nové pojetí studia, včetně znělek jednotlivých pořadů. Grafické změny ladil ve spolupráci s redakcí i americkou CNN tým vedoucího grafického oddělení Petra Závorky několik měsíců s důrazem na maximální přehlednost a aktuální trendy ve světě televizního zpravodajství.

VITOM realitní ekosystém představuje nový byt v Brně, cílí na fyzickou i duševní pohodu

Uprostřed města Brna se na břehu řeky Svratky nachází polyfunkční bytový dům Viviena II. Tato moderní nárožní stavba přiléhá k řadové zástavbě domů a krásnému hotelu Austerlitz, ale sama má organický tvar. Zde společnost VITOM realitní ekosystém otevřela nový byt v konceptu "VITOM wellbeing" v bydlení, který svým rozložením prostor a zejména designem chce kompenzovat náročný životní rytmus moderní doby. Dispozice bytu o velikosti 2 + kk je zamýšlena zejména pro mladý pár, rodinu s malým dítětem nebo lidi pracující v centru Brna, kteří v bydlení hledají oázu klidu a míru.

Nové Audi Q8: První auto na světě, jehož design změníte pouhým stisknutím tlačítka

Značka Audi modernizovala svůj vlajkový model se spalovacími motory – velké SUV kupé s označením Q8 a jeho sportovní verzi SQ8. Jednou z největších novinek po faceliftu je možnost měnit design přední i zadní části svého auta přímo z přístrojové desky. To zatím žádný jiný velkosériový model na světě neumí. Vyzkoušeli jsme si to na vlastní kůži při testech novinky v okolí Kapského Města.

Nejdřív boj o zdraví, pak těžký rozvod. Z těžkostí mě vyléčila práce, říká návrhářka Rochová

Byla to pro mě ztráta všeho. Něco, co jsem netušila, že mě potká. Přesně těmito slovy vzpomínala oděvní designérka Liběna Rochová v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS na jedno z nejtěžších životních období, které prožila – rozvod s prvním manželem. Popasovat se s tíživou situací jí nakonec kromě rodiny pomohla i práce. Návrhářka mimo jiné promluvila i o vážné nemoci, která ji trápila v dětství.

Holení dohladka i zastřihování chloupků po těle bude hračka

Hustota, struktura, tvrdost a typ vousů je individuální u každého muže. A vůbec není výjimkou, že se typ vousů dokonce liší na různých místech tváře! Hustší porost na bradě, větší mezery a jemnější vousy na krku. A o tvářích nemluvě, tam si vousy mnohdy rostou v různé hustotě a různým směrem. S tím vším si poradí pánské holicí strojky Braun, které jsou vyráběné přesně v duchu pravidel tzv. dobrého designu, který razil už slavný designér této značky Dieter Rams. Zahrnují například důraz na dlouhou životnost produktů, propracování do detailu nebo funkčnost a zároveň estetičnost.

Z garáže do světa: Pomocníky z Tescomy najdete v kuchyních ve světě už 30 let

Alespoň jeden kousek z jejich dílny najde ve své kuchyni snad každá hospodyňka. Aby ne. Společnost Tescoma letos slaví 30 let od svého založení. Její začátky nejlépe vystihuje jeden z nejstarších sloganů firmy: Z garáže do světa. Zakladateli dnes už světoznámé společnosti vyrábějící kuchyňské náčiní byli dva přátelé Jiří Vaculík a Petr Chmela. Společně dokázali pochopit potřeby kuchařek i kuchařů při vaření a pečení a dokonale je naplnit.