CNN Prima News Fidži

Fidži

Výpis příspěvků ke štítku „Fidži“

Další erupce sopky u Tongy. Tsunami mohlo postihnout 80 tisíc lidí, hledají se oběti

17. ledna 2022 05:56
Aktualizováno

Australská monitorovací stanice podle agentury AFP zaznamenala v neděli další silnou erupci sopky u tichomořského souostroví Tonga, jejíž výbuch v sobotu způsobil vlnu tsunami. Oběti a škody předchozího výbuchu zatím nejsou známy. Podle prvních dostupných informací si ale vyžádala značné škody na domech a turistických střediscích.

Následky sopečné erupce u Tongy jsou devastující. Nový Zéland i OSN nabídly pomoc

16. ledna 2022 07:38

Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová a generální tajemník OSN António Guterres vyjádřili velké znepokojení nad následky sobotní erupce podmořské sopky u souostroví Tonga. Wellington se snaží obnovit plnou komunikaci s tichomořským státem, uvedla Ardernová, podle které zatím úřady Tongy oficiálně neohlásily žádné oběti ani škody. OSN i Nový Zéland situaci sledují a jsou připraveny pomoci, napsaly světové tiskové agentury.

U Tongy vybuchla podmořská sopka. Pobřeží země už decimuje vlna tsunami

15. ledna 2022 10:49
Aktualizováno

Tichomořské souostroví Tonga po mohutném výbuchu podmořského vulkánu zasáhlo tsunami. Kvůli vlně vysoké přes jeden metr se museli evakuovat lidé žijící poblíž pobřeží včetně tonžského krále Tupoua VI. Informovaly o tom v sobotu agentury Reuters a AP. Menší přílivová vlna dorazila i na Americkou Samou, varování vydalo také Fidži.