film

Výpis příspěvků ke štítku „film“

Vyhrajte se Showtimem balíček k filmové novince Spider-Man: Napříč paralelními světy

31. května 2023 19:55

Pokračování oscarového Spidermana vtrhne zítra do českých kin. Ve snímku Spider-Man: Napříč paralelními světy se Miles Morales znovu setkává s Gwen Stacyovou a vydávají se na zběsilou jízdu Mnohovesmírem. A vy můžete být u toho. Máme pro vás soutěž o balíčky se vstupenkami do kina, porcí popcornu a třeba slunečními brýlemi, tričkem a taštičkou Spiderman. Stačí odpovědět na jednoduchou otázku a mít trochu toho štěstí.

Eastwood je poslední z velkých chlapáků. Přežil by i potopu světa, říká jeho dabér Županič

31. května 2023 16:26

Velkému filmovému frajerovi a hollywoodské ikoně Clintu Eastwoodovi je 93 let. Slovo frajer není vůbec myšleno zle. Původně byl drsňáckým hrdinou westernů, postupně se vypracoval v režiséra úchvatně citlivých oscarových snímků. Točí je dodnes, i ve svém úctyhodném věku. Většinu jeho filmů nadaboval do češtiny Ladislav Županič, který v rozhovoru pro CNN Prima NEWS přiznává, že Eastwood je pro něj nedostižný machr.

Zemřela legenda rakouského filmu. Simonischek natáčel s Menzelem, kondoloval i prezident

30. května 2023 15:11

Ve věku 76 let zemřel rakouský filmový a divadelní herec Peter Simonischek. Známý je například jako představitel hlavní role v rakouské komedii Toni Erdmann, která byla v roce 2017 nominována na Oscara. Agentura APA napsala, že Simonischek, který zemřel v noci na úterý, je jedním z nejoblíbenějších herců Rakouska. Hlavní roli ztvárnil také ve slovensko-českém snímku Tlumočník režiséra Martina Šulíka, kde si zahrál po boku režiséra a herce Jiřího Menzela.

Kino na střeše každý čtvrtek. Paramount MAX nabídne filmy pro děti, novinky i evergreeny

30. května 2023 14:26

Čtvrteční večery budou v průběhu celého léta na střeše Centra Černý Most opět patřit filmům. Oblíbené Paramount MAX kino letos startuje již 29. června, a to tematicky. Děti ke konci školního roku odmění promítáním filmu Ježek Sonic, ke kterému bude navíc celé odpoledne v prostorách nákupního centra připraven zábavný program. Dospělé diváky pak v dalších osmi večerech čekají filmové novinky i oblíbené evergreeny. Na konci července se na plátnech objeví například Top Gun: Maverick, konec srpna pak přinese loňský hit Ztracené město. Coby rozloučení s prázdninami završí letošní ročník druhé dětské promítání s filmem Ježek Sonic 2. Promítání letního kina, za kterým stojí kanály Paramount Network a Prima MAX, i letos doplní stand-up vystoupení komiků známých z pořadu Comedy Club. Vstup na akci, kterou pořádá primácká agentura SOLOOTIONS, bude jako vždy pro všechny diváky zdarma.

Pornografie? Nikoli. Hvězdy Romea a Julie neuspěly u soudu kvůli 55 let staré nahé scéně

27. května 2023 23:13

Soud ve čtvrtek zamítl žalobu Olivie Husseyové a Leonarda Whitinga. Hvězdy snímku Romeo a Julie z roku 1968 před několika měsíci žalovaly filmové studio Paramount Pictures za nahou scénu, kterou před 50 lety natáčely. Podle soudkyně je však film chráněn prvním dodatkem, žaloba se tak promlčí. Informoval o tom web časopisu Variety.

Hvězdný Gladiátor dorazí na karlovarský festival. Propálil to na svých sociálních sítích

5. května 2023 11:37

Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii na filmovém festivalu v Karlových Varech dostane herec a režisér, držitel Oscara a dvou Zlatých glóbů Russell Crowe. Se svou skupinou Indoor Garden Party zahraje na zahajovacím koncertě 30. června. Festival to v pátek uvedl v tiskové zprávě. Sám umělec to uvedl na svém oficiálním twitterovém účtu.