CNN Prima News Financial Times

Financial Times

Výpis příspěvků ke štítku „Financial Times“

VW odkládá plán na gigafactory. Mělo jít o klíčovou investici pro český autoland, tvrdila vláda

8. března 2023 06:49

Německý koncern Volkswagen odkládá podle listu Financial Times (FT) plány vystavět továrnu na výrobu baterií ve východní Evropě. Jako o jedné ze zemí, kde by závod mohl stát, přitom firma uvažovala i o Česku. Důvodem je podle FT to, že se Volkswagen chce soustředit na výstavbu obdobné továrny v Severní Americe, kde by na ni mohl získat pobídky ve výši deseti miliard eur (235 miliard Kč).

Zpackaná Putinova invaze: Zaskočený Lavrov i zděšení oligarchů. Jak vypadal začátek války?

24. února 2023 08:33

Okolo jedné hodiny ráno 24. února 2022 obdržel šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov znepokojivý telefonát. Ruský prezident Vladimir Putin, který strávil měsíce shromažďováním více než stotisícové armády na hranicích s Ukrajinou, dal svolení k invazi, vzpomíná list Financial Times na začátek války na Ukrajině, která vypukla přesně před rokem.

Ukrajinu zasypaly ruské rakety, útočily i drony. Moskva mění taktiku, varuje Kyjev

16. února 2023 06:48

Podle Mezinárodního institutu pro strategická studia přišlo Rusko za necelý rok od začátku invaze o polovinu nejlepších tanků a má obtíže je nahradit. Ruská armáda zesiluje útoky v Luhanské oblasti na východě Ukrajiny, uvedli ukrajinští představitelé. Okupanti se snaží tlačit celkem v pěti směrech fronty. Podle Moskvy by USA měly dokázat, že nestojí za zničením plynovodů Nord Stream. Rusko v noci na čtvrtek podniklo na Ukrajině sérii vzdušných úderů, uvedl na Telegramu šéf kanceláře ukrajinského prezidenta Andrij Jermak.

Evropská komise nabídla Číně vakcíny proti covidu. Chce zabránit šíření viru na Západ

3. ledna 2023 08:06

Evropská komise v uplynulých dnech nabídla Číně vakcíny proti covidu. Darování vakcín by mohlo být součástí souboru opatření, který Evropská unie chystá v reakci na epidemiologickou situaci v Číně, píše deník Financial Times s odvoláním na své zdroje. Čína již dříve uvedla, že proočkování jejího obyvatelstva je dostatečně vysoké.

Vědci jsou o krok blíže „svatému grálu“. Poprvé se jim podařila jaderná fúze se ziskem energie

12. prosince 2022 16:36

Americkým vědcům se poprvé podařilo provést jadernou fúzi, při které vzniklo více energie, než kolik se jí při reakci spotřebovalo. S odvoláním na své zdroje o tom v pondělí informovaly listy Financial Times (FT) a The Washington Post (WP), podle kterých oficiálně průlom v jaderné energetice americké ministerstvo energetiky oznámí v úterý. Podle WP se jedná o výrazný krok vpřed, průmyslové využití jaderné fúze bude podle něj ale možné nejdříve za jedno či více desetiletí.

Nejdřív Britové, nyní Američané. Zelenskyj se stal osobností roku i podle časopisu Time

7. prosince 2022 14:20

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, jehož země se od letošního února brání ruské invazi, se stal podle amerického časopisu Time osobností roku 2022. Magazín při ocenění symbolicky vzpomněl i na nezlomného ducha Ukrajiny. Už dříve Zelenského za osobnost roku označil i britský list Financial Times, který jej přirovnal k britskému premiérovi Winstonu Churchillovi, jenž stál za druhé světové války v čele odporu proti nacistickému Německu.

Při kruté zimě hrozí energie na příděl. Platby se lidem pořádně prodraží, varují experti

8. září 2022 16:23

Letošní zima se Evropanům může pořádně prodražit. Podle analýzy investiční banky Goldman Sachs od začátku příštího roku zaplatí průměrná rodina v Evropě měsíčně okolo 500 euro (asi 12 300 korun) za energie. Dohromady by mohly evropské domácnosti v následující topné sezoně zaplatit až o 49 bilionů korun více. Kromě zdražování hrozí Evropanům i nedostatek energií. Odborníci varují, že tuhá zima by dokonce mohla vést k přídělovému systému.

Rusové vyhlásili stav vyšší moci. Okamžitě snižte spotřebu plynu, urgují experti Evropu

18. července 2022 14:44
Aktualizováno

Největší německý výrobce elektřiny a rovněž dovozce ruského plynu RWE v pondělí oznámil, že obdržel od ruské společnosti Gazprom vyrozumění, že ruská firma dál nemůže plnit své závazky z důvodu zásahu vyšší moci. Stejné sdělení dostal od ruského plynárenského gigantu také Uniper, který je největším dovozcem ruského plynu do Německa. To by znamenalo, že se Gazprom snaží vyvázat z odpovědnosti za neplnění závazků vůči Uniperu a RWE.