CNN Prima News fotbalový stadion

fotbalový stadion

Výpis příspěvků ke štítku „fotbalový stadion“

Nový fotbalový stadion v Hradci bude stát o 59 milionů víc. Hrozilo zakonzervování stavby

19. června 2022 07:33

Nový fotbalový stadion v Hradci Králové bude stát o 59 milionů víc, než byla původně nasmlouvaná cena. Dohodli se na tom představitelé hradecké radnice s dodavateli. Zpozdí se také termín dokončení stavby. Stavební firmy původně od města požadovaly o dalších 10 milionů víc. Pokud by se obě nedohodly, hrozilo zastavení prací a zakonzervování stavby.

V Hradci šlo dolů první „lízátko“. Osvětlovací stožáry se po repasu vrátí na stadion

14. září 2021 23:23

Stavební firma sejmula první ze čtyř stožárů Všesportovního stadionu v Hradci Králové. Dominantám Hradce Králové se kvůli jejich charakteristickému tvaru mezi obyvateli města odjakživa říká lízátka. Kovové kolosy vysoké 55 metrů projdou repasováním a později se s dokončením nového fotbalového stadionu mezinárodních parametrů nad hrací plochu vrátí.

Největší fotbalový stadion světa má mít tvar lotosového květu, vznikne v Číně

20. dubna 2020 17:03

Čínský fotbalový klub Kanton Evergrande FC má ve čtvrtek začít s výstavbou největšího fotbalového stadionu na světě. S kapacitou sto tisíc návštěvníků překoná o 646 míst stadion Camp Nou, domácí působiště španělského klubu FC Barcelona. Dominanta čínského fotbalu bude mít tvar lotosového květu a předběžná kalkulace stavby činí 1,7 miliardy dolarů (necelých 43 miliard korun). Termín dokončení se plánuje na rok 2022.