CNN Prima News František Vyskočil

František Vyskočil

Výpis příspěvků ke štítku „František Vyskočil“

Babiš ml. vypovídal na policii o Krymu. Zda na otce podal trestní oznámení, odmítl říct

Aktualizováno

Syn premiéra Andreje Babiše (ANO) vypovídal ve čtvrtek odpoledne na policejní služebně v centru Prahy o svém údajném únosu na Krym. Další postup nechce zatím zveřejnit, ani to, zda na otce podal trestní oznámení. Dopoledne novinářům řekl, že se nemá čeho bát, protože on je ten, kdo byl poškozen. Babiš mladší dlouhodobě tvrdí, že ho na Krym nechal v roce 2017 proti jeho vůli odvézt otec, a to proto, aby mu znemožnil vypovídat v dotační kauze Čapí hnízdo.

Slovanská epopej nepatří Praze. Soud vyhověl žalobě příbuzného malíře Alfonse Muchy

Praha není vlastníkem cyklu obrazů Slovanská epopej, rozhodl o tom dnes Obvodní soud pro Prahu 1, který vyhověl žalobě příbuzného malíře Alfonse Muchy na určení vlastnictví. Rozsudek není pravomocný, město se proti němu odvolá. Malířův příbuzný John Mucha tvrdí, že se Praha vlastníkem obrazů nikdy nestala, protože nesplnila autorovu podmínku vybudovat pro plátna samostatné výstavní prostory. Cyklus tvoří 20 velkých pláten, která Mucha od roku 1910 maloval 18 let.

Šéf komunistů Vojtěch Filip se má podle soudu omluvit za své výroky Jiřímu Fajtovi

Obvodní soud pro Prahu 1 rozhodl, že předseda KSČM a místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip se musí omluvit bývalému řediteli Národní galerie Praha (NGP) Jiřímu Fajtovi za výroky, které o něm před rokem uveřejnil. V pátek to řekl Fajtův právní zástupce František Vyskočil. Jde o rozhodnutí prvoinstančního soudu. Filip verdikt nechce komentovat, protože nejde o pravomocné rozhodnutí.